Jump to content

2023 WOSgrad Pick 'Ems - Week 16 State Semifinals Round


WOSdrummer99

Recommended Posts

Week 16 State Semifinals
Locks Thursday @ 5pm

1. Austin Westlake vs North Shore

2. North Crowley vs Duncanville

3. Summer Creek vs Cibolo Steele

4. DeSoto vs Southlake Carroll

5. Aledo vs Forney

6. Veterans Memorial vs Smithson Valley

7. Port Neches-Groves vs Liberty Hill

8. Emerson vs South Oak Cliff

9. Decatur vs Anna

10. Davenport vs Chapel Hill

11. Glen Rose vs Gilmer

12. Wimberley vs Bellville

13. Brock vs Malakoff

14. Edna vs Franklin

15. Canadian vs Gunter

16. Tidehaven vs Daingerfield

17. Ganado vs Timpson

18. Tolar vs Stratford

19. Albany vs Sunray

20. Chilton vs Mart

Link to comment
Share on other sites

 2023 WOSgrad Pick 'Ems - Week 16 State Semifinals Round

 Topic will be automatically locked December 7, 2023 at 05:00 PM


By WOSdrummer99
22 minutes ago in High School Football

Week 16 State Semifinals
Locks Thursday @ 5pm

1. North Shore

2.  Duncanville

3. Summer Creek 

4. Southlake Carroll

5. Aledo 

6.  Smithson Valley

7. Port Neches-Groves 

8. South Oak Cliff

9. Anna

10. Chapel Hill

11. Gilmer

12. Bellville

13. Brock 

14. Franklin

15. Gunter

16. Daingerfield

17. Timpson

18. Stratford

19. Albany

20. Mart

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, WOSdrummer99 said:

Week 16 State Semifinals
Locks Thursday @ 5pm

1. North Shore

2. Duncanville

3. Cibolo Steele

4. DeSoto

5. Aledo

6. Smithson Valley

7. Port Neches-Groves

8. South Oak Cliff

9. Anna

10. Chapel Hill

11. Gilmer

12. Bellville

13. Malakoff

14. Franklin

15. Gunter

16. Daingerfield

17. Timpson

18. Stratford

19. Albany

20. Mart

 

Link to comment
Share on other sites

1.  North Shore

2. Duncanville

3. Cibolo Steele

4. DeSoto 

5. Aledo 

6. Veterans Memorial 

7. Port Neches-Groves 

8. South Oak Cliff

9. Anna

10. Chapel Hill

11. Gilmer

12.  Bellville

13. Brock 

14. Franklin

15. Gunter

16.  Daingerfield

17. Timpson

18. Tolar

19. Albany 

20. Mart

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, WOSdrummer99 said:

Week 16 State Semifinals
Locks Thursday @ 5pm

1. North Shore

2. Duncanville

3. Summer Creek 

4. DeSoto 

5. Aledo 

6. Veterans Memorial 

7. Port Neches-Groves 

8. South Oak Cliff

9. Anna

10. Chapel Hill

11. Gilmer

12. Bellville

13. Malakoff

14. Franklin

15. Gunter

16. Daingerfield

17. Timpson

18. Stratford

19. Albany 

20. Mart

 

Link to comment
Share on other sites

1. North Shore

2. Duncanville

3. Summer Creek

4. Southlake Carroll

5. Forney

6. Smithson Valley

7. Port Neches-Groves

8. South Oak Cliff

9. Decatur

10. Chapel Hill

11. Gilmer

12. Bellville

13. Malakoff

14. Franklin

15. Gunter

16. Daingerfield

17. Timpson

18. Stratford

19. Albany

20. Mart

Link to comment
Share on other sites

1. North Shore

2.  Duncanville 

3.  Summer Creek

4.  Desoto

5. Aledo

6. Veterans Memorial

7.  PNG

8.  South Oak Cliff 

9.  Decatur

10.  Chapel  Hill

11.  Gilmer

12.  Wimberly 

13.  Brock

14.  Franklin

15. Gunter

16.  Tidehaven

17.  Timpson

18.  Straford

19.  Albany

20.  Mart

 

 

Link to comment
Share on other sites

1. Austin Westlake

2. Duncanville

3. Summer Creek

4. DeSoto

5. Aledo

6. Smithson Valley

7. Port Neches-Groves

8. South Oak Cliff

9. Anna

10. Chapel Hill

11. Gilmer

12. Bellville

13. Brock

14. Franklin

15. Gunter

16. Tidehaven

17.  Timpson

18. Tolar

19. Albany 

20.  Mart

Link to comment
Share on other sites

On 12/3/2023 at 3:58 PM, WOSdrummer99 said:

Week 16 State Semifinals
Locks Thursday @ 5pm

1. Austin Westlake vs North Shore

2. North Crowley vs Duncanville

3. Summer Creek vs Cibolo Steele

4. DeSoto vs Southlake Carroll

5. Aledo vs Forney

6. Veterans Memorial vs Smithson Valley

7. Port Neches-Groves vs Liberty Hill

8. Emerson vs South Oak Cliff

9. Decatur vs Anna

10. Davenport vs Chapel Hill

11. Glen Rose vs Gilmer

12. Wimberley vs Bellville

13. Brock vs Malakoff

14. Edna vs Franklin

15. Canadian vs Gunter

16. Tidehaven vs Daingerfield

17. Ganado vs Timpson

18. Tolar vs Stratford

19. Albany vs Sunray

20. Chilton vs Mart

 

Link to comment
Share on other sites

1.  North Shore

2. Duncanville

3. Cibolo Steele

4. DeSoto 

5. Aledo 

6. Veterans Memorial 

7. Port Neches-Groves 

8. South Oak Cliff

9. Anna

10. Chapel Hill

11. Gilmer

12.  Bellville

13. Brock 

14. Franklin

15. Gunter

16.  Daingerfield

17. Timpson

18. Tolar

19. Albany 

20. Mart

Link to comment
Share on other sites

1. Austin Westlake vs North Shore

2. North Crowley vs Duncanville

3. Summer Creek vs Cibolo Steele

4. DeSoto vs Southlake Carroll

5. Aledo vs Forney

6. Veterans Memorial vs Smithson Valley

7. Port Neches-Groves vs Liberty Hill

8. Emerson vs South Oak Cliff

9. Decatur vs Anna

10. Davenport vs Chapel Hill

11. Glen Rose vs Gilmer

12. Wimberley vs Bellville

13. Brock vs Malakoff

14. Edna vs Franklin

15. Canadian vs Gunter

16. Tidehaven vs Daingerfield

17. Ganado vs Timpson

18. Tolar vs Stratford

19. Albany vs Sunray

20. Chilton vs Mart

Link to comment
Share on other sites

1. North Shore

 

2. Duncanville

 

3. Summer Creek 

 

4. DeSoto 

 

5. Aledo 

 

6. Smithson Valley

 

7. Port Neches-Groves 

 

8. South Oak Cliff

 

9. Anna

 

10. Chapel Hill

 

11. Gilmer

 

12. Bellville

 

13. Malakoff

 

14. Franklin

 

15. Gunter

 

16. Daingerfield

 

17. Timpson

 

18. Stratford 

 

19. Albany 

 

20. Mart

Edited by WOSdrummer99
Link to comment
Share on other sites

1. Austin Westlake vs North Shore

2. North Crowley vs Duncanville

3. Summer Creek vs Cibolo Steele

4. DeSoto vs Southlake Carroll

5. Aledo vs Forney

6. Veterans Memorial vs Smithson Valley

7. Port Neches-Groves vs Liberty Hill

8. Emerson vs South Oak Cliff

9. Decatur vs Anna

10. Davenport vs Chapel Hill

11. Glen Rose vs Gilmer

12. Wimberley vs Bellville

13. Brock vs Malakoff

14. Edna vs Franklin

15. Canadian vs Gunter

16. Tidehaven vs Daingerfield

17. Ganado vs Timpson

18. Tolar vs Stratford

19. Albany vs Sunray

20. Chilton vs Mart

Link to comment
Share on other sites

1. North Shore

2.  Duncanville 

3.  Summer Creek

4.  Desoto

5. Aledo

6. Veterans Memorial

7.  PNG

8.  South Oak Cliff 

9.  Anna

10.  Chapel  Hill

11.  Gilmer

12.   Belleville

13.  Malaki’s

14.  Franklin

15. Gunter

16.  Daingerfield

17.  Timpson

18.  Straford

19.  Albany

20.  Mart

Link to comment
Share on other sites

1. Westlake

2. Duncanville

3. Cibolo Steele

4. Desoto

5. Aledo

6. Smithsonian Valley

7.  Port Neches-Groves

8.  South Oak Cliff

9.  Anna

10. Davenport 

11.  Glen Rose

12. Bellville

13.  Malakoff

14.  Franklin

15.  Gunter

16.  Daingerfield

17.  Timpson

18.  Stratford

19.  Albany

20.  Mart

Link to comment
Share on other sites

1. North Shore

2. Duncanville

3. Summer Creek

4. DeSoto

5. Aledo

6. Smithson Valley

7. Port Neches-Groves

8. South Oak Cliff

9. Anna

10. Chapel Hill

11. Gilmer

12. Bellville

13. Malakoff

14. Franklin

15. Gunter

16. Daingerfield

17. Timpson

18. Stratford

19. Albany

20. Mart

Link to comment
Share on other sites

On 12/3/2023 at 3:58 PM, WOSdrummer99 said:

Week 16 State Semifinals
Locks Thursday @ 5pm

1.  North Shore

2. Duncanville

3. Summer Creek

4. DeSoto

5. Aledo

6.  Smithson Valley

7. Port Neches-Groves

8.  South Oak Cliff

9.  Anna

10.  Chapel Hill

11.  Gilmer

12.  Bellville

13.  Malakoff

14.  Franklin

15. Canadian

16.  Daingerfield

17.  Timpson

18.  Stratford

19. Albany

20.  Mart

 

Link to comment
Share on other sites

1. Austin Westlake vs North Shore

2. North Crowley vs Duncanville

3. Summer Creek vs Cibolo Steele

4. DeSoto vs Southlake Carroll

5. Aledo vs Forney

6. Veterans Memorial vs Smithson Valley

7. Port Neches-Groves vs Liberty Hill

8. Emerson vs South Oak Cliff

9. Decatur vs Anna

10. Davenport vs Chapel Hill

11. Glen Rose vs Gilmer

12. Wimberley vs Bellville

13. Brock vs Malakoff

14. Edna vs Franklin

15. Canadian vs Gunter

16. Tidehaven vs Daingerfield

17. Ganado vs Timpson

18. Tolar vs Stratford

19. Albany vs Sunray

20. Chilton vs Mart

Link to comment
Share on other sites

1. North Shore

 

2. Duncanville

 

3. Summer Creek 

 

4. DeSoto 

 

5. Aledo 

 

6. Smithson Valley

 

7. Port Neches-Groves 

 

8. South Oak Cliff

 

9. Anna

 

10. Chapel Hill

 

11. Gilmer

 

12. Bellville

 

13. Malakoff

 

14. Franklin

 

15. Gunter

 

16. Daingerfield

 

17. Timpson

 

18. Tolar 

 

19. Albany 

 

20. Mart

Link to comment
Share on other sites

Week 16 State Semifinals

1. North Shore
2. Duncanville
3. Summer Creek
4. DeSoto
5. Aledo
6. Smithson Valley
7. Port Neches-Groves
8. South Oak Cliff
9. Anna
10. Chapel Hill
11. Gilmer
12. Bellville
13. Malakoff
14. Franklin
15. Gunter
16. Daingerfield
17. Timpson
18. Stratford
19. Albany
20. Mart

Link to comment
Share on other sites

WINNERS 

1. Austin Westlake vs North Shore
2. North Crowley vs Duncanville
3. Summer Creek vs Cibolo Steele
4. DeSoto vs Southlake Carroll
5. Aledo vs Forney
6. Veterans Memorial vs Smithson Valley
7. Port Neches-Groves vs Liberty Hill
8. Emerson vs South Oak Cliff
9. Decatur vs Anna
10. Davenport vs Chapel Hill
11. Glen Rose vs Gilmer
12. Wimberley vs Bellville
13. Brock vs Malakoff
14. Edna vs Franklin
15. Canadian vs Gunter
16. Tidehaven vs Daingerfield
17. Ganado vs Timpson
18. Tolar vs Stratford
19. Albany vs Sunray
20. Chilton vs Mart

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Member Statistics

    44,957
    Total Members
    1,837
    Most Online
    BBallfan01
    Newest Member
    BBallfan01
    Joined
×
×
  • Create New...