Sign in to follow this  
Followers 0
WOSgrad

2018-19 SETX GIRLS HIGH SCHOOL BASKETBALL SCHEDULES/RESULTS

18 posts in this topic

logo.png

2018-19 GIRLS HIGH SCHOOL BASKETBALL SCHEDULES

 

21-6A

BAYTOWN STERLING LADY RANGERS

 

BEAUMONT UNITED  LADYWOLVES

Nov. 6 - at Fort Bend Clements, 7:00 pm

Nov. 8 - at Houston St. Pius X, 6:00 pm

Nov. 13 - Port Arthur Memorial, 7:30 pm

Nov. 20 - Texas City, 2:00 pm

Nov. 29-Dec. 1 - Stafford Tournament

Dec. 6-8 - Livingston Tournament

Dec. 11 - Galena Park North Shore, 7:00 pm*

Dec. 14 - at Deer Park, 7:00 pm*

Dec. 18 - at Baytown Sterling, 7:00 pm*

Dec. 21 - Beaumont West Brook, 7:00 pm*

Dec. 27-29 - Barbers Hill Gulf Coast Classic

Jan. 4 - at Sheldon C.E. King, 7:00 pm*

Jan. 8 - at Channelview, 7:00 pm*

Jan. 11 - La Porte, 7:00 pm*

Jan. 15 - at Galena Park North Shore, 7:00 pm*

Jan. 18 - Deer Park, 7:00 pm*

Jan. 22 - Baytown Sterling, 7:00 pm*

Jan. 25 - at Beaumont West Brook, 7:00 pm*

Jan. 29 - Sheldon C.E. King, 7:00 pm*

Feb. 1 - Channelview, 7:00 pm*

Feb. 5 - at La Porte, 7:00 pm*

 

BEAUMONT WEST BROOK LADY BRUINS

Nov. 6 - West Orange-Stark, 7:00 pm

Nov. 8-10 - Lumberton Tournament

Nov. 13 - at Orangefield, 7:30 pm

Nov. 16 - Warren, 7:30 pm

Nov. 20 - Hardin-Jefferson, 7:00 pm

Nov. 27 - at Port Arthur Memorial, 7:00 pm

Dec. 4 - at Beaumont Legacy, 6:00 pm

Dec. 6-8 - Orangefield Tournament

Dec. 11 - Deer Park, 7:00 pm*

Dec. 14 - at Baytown Sterling, 7:00 pm*

Dec. 18 - Sheldon C.E. King, 7:00 pm*

Dec. 21 - at Beaumont United, 7:00 pm*

Dec. 27-29 - Barbers Hill Gulf Coast Classic

Jan. 4 - Channelview, 1:00 pm*

Jan. 8 - at La Porte, 7:00 pm*

Jan. 11 - Galena Park North Shore, 7:00 pm*

Jan. 15 - at Deer Park, 7:00 pm*

Jan. 18 - Baytown Sterling, 7:00 pm*

Jan. 22 - at Sheldon C.E. King, 7:00 pm*

Jan. 25 - Beaumont United, 7:00 pm*

Jan. 29 - at Channelview, 7:00 pm*

Feb. 1 - La Porte, 7:00 pm*

Feb. 5 - at Galena Park North Shore, 7:00 pm*

 

CHANNELVIEW LADY FALCONS

 

DEER PARK LADY DEER

Nov. 2 - Clear Creek, 4:00 pm

Nov. 6 - Kingwood, 7:00 pm

Nov. 8-10 - Clear Creek Tournament

Nov. 13 - Pasadena Memorial 7:00 pm

Nov. 15-17 - McDonald's Tournament

Nov. 27 - Aldine Eisenhower, 7:00 pm

Dec. 4 - Clear Springs, 7:00 pm

Dec. 7 - at Pearland Dawson, 7:00 pm

Dec. 11 - at Beaumont West Brook, 7:00 pm*

Dec. 14 - Beaumont United, 7:00 pm*

Dec. 18 - Channelview, 7:00 pm*

Dec. 21 - at La Porte, 7:00 pm*

Jan. 4 - Galena Park North Shore, 7:00 pm*

Jan. 8 - Sheldon C.E. King, 7:00 pm*

Jan. 11 - at Baytown Sterling, 7:00 pm*

Jan. 15 - Beaumont West Brook, 7:00 pm*

Jan. 18 - at Beaumont United, 7:00 pm*

Jan. 22 - at Channelview, 7:00 pm*

Jan. 25 - La Porte, 7:00 pm*

Jan. 29 - at Galena Park North Shore, 7:00 pm*

Feb. 1 - at Sheldon C.E. King, 7:00 pm*

Feb. 5 - Baytown Sterling, 7:00 pm*

 

GALENA PARK NORTH SHORE LADY MUSTANGS

Nov. 2 - Fort Bend Hightower, 7:00 pm

Nov. 6 - at Houston Westside, 7:00 pm

Nov. 8-10 - Conroe Tournament

Nov. 13 - at Klein Oak, 7:00 pm

Nov. 15-17 - Pasadena Texas Invitational

Nov. 19 - Clear Springs, 1:00 pm

Nov. 20 - Spring, 1:00 pm

Nov. 27 - at Cypress Fairbanks, 7:00 pm

Nov. 29-Dec. 1 - Katy Tournament

Dec. 4 - Katy Taylor, 7:00 pm

Dec. 11 - at Beaumont United, 7:00 pm*

Dec. 14 - Channelview, 7:00 pm*

Dec. 18 - La Porte, 7:00 pm*

Dec. 21 - at Sheldon C.E. King, 1:00 pm*

Jan. 4  - at Deer Park, 7:00 pm*

Jan. 8 - Baytown Sterling, 7:00 pm*

Jan. 11 - at Beaumont West Brook, 7:00 pm*

Jan. 15 - Beaumont United, 7:00 pm*

Jan. 18 - at Channelview, 7:00 pm*

Jan. 22 - at La Porte, 7:00 pm*

Jan. 25 - Sheldon C.E. King, 7:00 pm*

Jan. 29 - Deer Park, 7:00 pm*

Feb. 1 - at Baytown Sterlong, 7:00 pm*

Feb. 5 - Beaumont West Brook, 7:00 pm*

 

LA PORTE LADY BULLDOGS

 

SHELDON C.E. KING LADY PANTHERS

Nov. 2 - at LaMarque, 7:00 pm

Nov. 6 - at Klein Cain, 7:00 pm

Nov. 8 - Angleton, 11:00 am

Nov. 13 - Conroe Oak Ridge, 7:00 pm

Nov. 16 - at Lufkin 7:00 pm

Nov. 19 - at Aldine Davis, 1:00 pm

Nov. 20 - Aldine MacArthur, 1:00 pm

Dec. 7 - Clear Brook, 7:00 pm

Dec. 11 - Baytown Sterling, 7:00 pm*

Dec. 14 - at La Porte, 7:00 pm*

Dec. 18 - Galena Park North Shore, 7:00 pm*

Dec. 21 - at Beaumont West Brook, 7:00 pm*

Jan. 4 - Beaumont United, 7:00 pm*

Jan. 7 - at Deer Park, 7:00 pm*

Jan. 11 - Channelview, 7:00 pm*

Jan. 15 - at Baytown Sterling, 7:00 pm*

Jan. 18 - La Porte, 7:00 pm*

Jan. 22 - Beaumont West Brook, 7:00 pm*

Jan. 25 - at Galena Park North Shore, 7:00 pm*

Jan. 29 - at Beaumont United, 7:00 pm*

Feb. 1 - Deer Park, 7:00 pm*

Feb. 5 - at Channelview, 7:00 pm*

Share this post


Link to post
Share on other sites

logo.png

2018-19 GIRLS HIGH SCHOOL BASKETBALL SCHEDULES

 

21-5A

BARBERS HILL LADY EAGLES

Nov. 2 - at Beaumont Legacy Christian, 6:00 pm

Nov. 6 - Houston St. Agnes, 5:30 pm

Nov. 8-10 - Lumberton Tournament

Nov. 13 - at Springs, 7:00 pm

Nov. 15-17 - McDonald's Invitational

Nov. 19 - Clear Brook, 1:30 pm

Nov. 27 - Katy Cinco Ranch, 7:00 pm

Nov. 30 - at Fort Bend Ridge Point, 5:30 pm

Dec. 4 - Clear Lake, 7:00 pm

Dec. 7 - Fort Bend Kempner, 7:00 pm

Dec. 11 - Dayton, 7:00 pm

Dec. 14 - at Nederland, 7:00 pm*

Dec. 18 - at Port Arthur Memorial, 7:00 pm*

Dec. 21 - Houston Christian, 5:00 pm

Dec. 27-29 - Gulf Coast Classic

Jan. 4 - Vidor, 1:30 pm*

Jan. 8 - at Port Neches-Groves, 7:00 pm*

Jan. 11 - Cleveland, 7:00 pm*

Jan. 15 - at Dayton, 7:00 pm*

Jan. 18 - Nederland, 7:00 pm*

Jan. 22 - Port Arthur Memorial, 7:00 pm*

Jan. 25 - OPEN

Jan. 29 - at Vidor 7:00 pm*

Feb. 1 - Port Neches-Groves, 7:00 pm*

Feb. 5 - at Cleveland, 7:00 pm*

 

CLEVELAND LADY INDIANS

Nov. 6 - at Coldspring-Oakhurst, 4:30 pm

Nov. 8-10 - Lumberton Tournament

Nov. 13 - at Lumberton, 6:00 pm

Nov. 16 - at Conroe Grand Oaks, 5:30 pm

Nov. 19 - Houston North Forest, 1:15 pm

Dec. 6-8 - Anahuac Tournament

Dec. 11 - at Vidor, 6:00 pm*

Dec. 14 - at Port Neches-Groves, 6:00 pm*

Dec. 18 - OPEN

Dec. 20 - at Dayton, 6:00 pm*

Dec. 27-29 - Woodville Tournament

Jan. 4 - Nederland, 12:15 pm

Jan. 8 - Port Arthur Memorial, 6:00 pm*

Jan. 11 - at Barbers Hill 6:00 pm*

Jan. 15 - Vidor, 6:00 pm*

Jan. 18 - Port Neches-Groves, 6:00 pm*

Jan. 22 - OPEN

Jan. 25 - Dayton, 6:00 pm*

Jan. 29 - at Nederland, 6:00 pm*

Feb. 1 - at Port Arthur Memorial, 6:00 pm*

Feb. 5 - Barbers Hill, 6:00 pm*

 

DAYTON LADY BRONCOS

Nov. 2 - Pasadena Memorial, 7:00 pm

Nov. 6 - Tomball, 7:00 pm

Nov. 8-10 - Hamshire-Fannett Tournament

Nov. 13 - Goose Creek Memorial, 7:00 pm

Nov. 15-17 - Fort Bend ISD Tournament

Nov. 20 - New Caney, 12:30 pm

Nov. 27 - at Aldine MacArthur, 7:00 pm

Nov. 30 - at Montgomery Lake Creek, 5:00 pm

Dec. 4 - OPEN

Dec. 7 - Texas City, 7:00 pm

Dec. 11 - at Barbers Hill. 7:00 pm*

Dec. 14 - Vidor, 7:00 pm*

Dec. 18 - at Port Neches-Groves, 7:00 pm*

Dec. 21 - Cleveland, 7:00 pm*

Dec. 27-29 - Waller Tournament

Jan. 5 - Hardin-Jefferson, 12:30 pm

Jan. 8 - at Nederland, 7:00 pm*

Jan. 11 - at Port Arthur Memorial, 7:00 pm*

Jan. 15 - Barbers Hill, 7:00 pm*

Jan. 18 - at Vidor, 7:00 pm*

Jan. 22 - Port Neches-Groves, 7:00 pm*

Jan. 25 - at Cleveland, 7:00 pm*

Jan. 29 - OPEN

Feb. 1 - Nederland, 7:00 pm*

Feb. 5 - Port Arthur Memorial, 7:00 pm*

 

NEDERLAND LADY BULLDOGS

Nov. 2 - Hamshire-Fannett, 7:30 pm

Nov. 6 - at Kountze, 5:00 pm

Nov. 13 - Beaumont Kelly Catholic, 7:00 pm

Nov. 15-17 - Nederland Bulldog Classic

Nov. 19 - Little Cypress-Mauriceville, 6:00 pm

Nov. 27 - Jasper, 6:00 pm

Dec. 4 - at Texas City, 7:00 pm

Dec. 6-8 - Orangefield Tournament

Dec. 11 - at Port Arthur Memorial, 7:30 pm*

Dec. 14 - Barbers Hill, 7:30 pm*

Dec. 18 - Vidor, 7:30 pm*

Dec. 21 - at Port Neches-Groves, 7:30 pm*

Dec. 27-29 - Woodville Tournament

Jan. 4 - at Cleveland, 1:30 pm*

Jan. 8 - Dayton, 7:30 pm*

Jan. 11 - OPEN

Jan. 15 - Port Arthur Memorial, 7:30 pm*

Jan. 18 - at Barbers Hill, 7:30 pm*

Jan. 22 - at Vidor, 7:30 pm*

Jan. 25 - Port Neches-Groves, 7:30 pm*

Jan. 29 - Cleveland, 7:30 pm*

Feb. 1 - at Dayton, 7:30 pm*

Feb. 5 - OPEN

 

PORT ARTHUR MEMORIAL LADY TITANS

Nov. 2 - Beaeumont Kelly Catholic, 6:00 PM

Nov. 6 - at Baytown Sterling, 7:00 pm

Nov. 9 - Beaumont Legacy Christian, 6:00 pm

Nov. 13 - at Beaumont United, 7:30 pm

Nov. 20 - at Silsbee, 2:00 pm

Nov. 27 - Beaumont West Brook 7:00 pm

Nov. 29-Dec. 1 - Stafford Tournament

Dec. 4 - at Hardin-Jefferson, 7:30 pm

Dec. 7 - Hardin-Jefferson, 7:30 pm

Dec. 11 - Nederland, 7:00 pm*

Dec. 18 - Barbers Hill, 7:00 pm*

Dec. 21 - at Vidor, 7:00 pm*

Dec. 27-29 - Barbers Hill Gulf Coast Classic

Jan. 4 - Port Neches-Groves, 1:30 pm*

Jan. 8 - at Cleveland, 7:00 pm*

Jan. 11 - Dayton, 7:00 pm*

Jan. 15 - at Nederland, 7:00 pm*

Jan. 22 - at Barbers Hill, 7:00 pm*

Jan. 25 - Vidor, 7:00 pm*

Jan. 29 - at Port Neches-Groves, 7:00 pm*

Feb. 1 - Cleveland, 7:00 pm*

Feb. 5 - at Dayton, 7:00 pm*

 

PORT NECHES-GROVES LADY INDIANS

Nov. 3 - Kountze, 1:30 pm

Nov. 5 - Little Cypress-Mauriceville, 6:30 pm

Nov. 9 - West Orange-Stark, 6:30 pm

Nov. 13 - at Jasper, 6:30 pm

Nov. 20 - Orangefield, 6:30 pm

Nov. 27 - at Anahuac, 6:30 pm

Nov. 29-Dec. 1 - Evadale Tournament

Dec. 4 - Lumberton, 6:30 pm

Dec. 6-8 - Great East Texas Shootout

Dec. 11 - Huffman Hargrave, 6:30 pm

Dec. 14 - Cleveland, 6:30 pm*

Dec. 18 - Dayton, 6:30 pm*

Dec. 21 - Nederland, 6:30 pm*

Dec. 27-29 - East Chambers Tournament

Jan. 4 - at Port Arthur Memorial, 6:30 pm*

Jan. 8 - Barbers Hill, 6:30 pm*

Jan. 11 - at Vidor, 6:30 pm*

Jan. 18 - at Cleveland, 6:30 pm*

Jan. 22 - at Dayton, 6:30 pm*

Jan. 25 - at Nederland, 6:30 pm*

Jan. 29 - Port Arthur Memorial, 6:30 pm*

Feb. 1 - at Barbers Hill, 6:30 pm*

Feb. 5 - Vidor, 6:30 pm*

 

VIDOR LADY PIRATES

Nov. 6 - Beaumont Kelly Catholic, 6:30 pm

Nov. 8-10 - Lumberton Tournament

Nov. 13 - Kountze, 6:30 pm

Nov. 15-17 - Nederland Bulldog Classic

Nov. 24 - at Hardin-Jefferson, 2:00 pm

Nov. 26 - at Orangefield, 7:00 pm

Dec. 4 - at Little Cypress-Mauriceville, 7:00 pm

Dec. 6-8 - Orangefield Tournament

Dec. 11 - Cleveland, 7:00 pm*

Dec. 14 - at Dayton, 7:00 pm*

Dec. 18 - at Nederland, 7:00 pm*

Dec. 21 - Port Arthur Memorial, 7:00 pm*

Jan. 4 - at Barbers Hill, 2:00 pm*

Jan. 8 - at Lumberton, 7:00 pm

Jan. 11 - Port Neches-Groves, 7:00 pm*

Jan. 15 - at Cleveland, 7:00 pm*

Jan. 18 - Dayton, 7:00 pm*

Jan. 22 - Nederland, 7:00 pm*

Jan. 25 - at Port Arthur Memorial. 7:00 pm*

Jan. 29 - Barbers Hill, 7:00 pm*

Feb. 5 - at Port Neches-Groves, 7:00 pm*

Share this post


Link to post
Share on other sites

logo.png

2018-19 GIRLS HIGH SCHOOL BASKETBALL SCHEDULES

 

22-5A

BAYTOWN LEE LADY GANDERS

 

CROSBY LADY COUGARS

Nov. 2 - at Clear Brook, 6:30 pm

Nov. 6 - at Richmond George Ranch, 6:30 pm

Nov. 8-10 - Baytown Lee Tournament

Nov. 13 - Tomball Memorial, 6:30 pm

Nov. 15-17 - Fort Bend ISD Tournament

Nov. 19 - Kingwood, 12:30 pm

Nov. 27 - at Humble, 7:00 pm

Nov. 30 - at Clear Creek, 5:00 pm

Dec. 4 - OPEN

Dec. 7 - at Brazosport, 7:00 pm

Dec. 11 - Santa Fe, 7:00 pm*

Dec. 14 - at Baytown Lee, 7:00 pm*

Dec. 18 - at Galena Park, 7:00 pm*

Dec. 21 - Goose Creek Memorial, 4:00 pm*

Dec. 27-29 - Mansfield Tournament

Jan. 4 - Galveston Ball, 4:00 pm*

Jan. 8 - at Texas City, 7:00 pm*

Jan. 11 - Friendswood, 7:00 pm*

Jan. 15 - at Santa Fe 7:00 pm*

Jan. 18 - Baytown Lee, 7:00 pm*

Jan. 22 - Galena Park 7:00 pm*

Jan. 25 - at Goose Creek Memorial, 7:00 pm*

Jan. 29 - at Galveston Ball, 7:00 pm*

Feb. 1 - Texas City, 7:00 pm*

Feb. 5 - at Friendswood, 7:00 pm*

 

FRIENDSWOOD LADY MUSTANGS

Nov. 5 - at Pasadena Dobie, 7:30 pm

Nov. 8-10 - San Antonio Tournament

Nov. 13 - Clear Brook, 6:00 pm

Nov. 15-17 - Fort Bend Tournament

Nov. 20 - at Houston Christian, 12:30 pm

Nov. 29-Dec. 1 - Stafford Lady Spartan Tournament

Dec. 4 - CHSA, 7:00 pm

Dec. 7 - Clear Falls, 7:30 pm

Dec. 11 - Baytown Lee, 7:00 pm*

Dec. 14 - Goose Creek Memorial, 7:00 pm*

Dec. 18 - at Texas City, 7:00 pm*

Dec. 21 - Santa Fe, 4:00 pm*

Jan. 4 - at Galena Park, 4:00 pm*

Jan. 8 - Galveston Ball, 7:00 pm*

Jan. 11 - at Crosby, 7:00 pm*

Jan. 15 - at Baytown Lee, 7:00 pm*

Jan. 18 - Goose Creek Memorial, 7:00 pm*

Jan. 22 - Texas City, 7:00 pm*

Jan. 25 - at Santa Fe, 7:00 pm*

Jan. 29 - Galena Park, 7:00 pm*

Feb. 1 - at Galveston Ball, 7:00 pm*

Feb. 5 - Crosby, 7:00 pm*

 

GALENA PARK  LADY JACKETS

Nov. 2 - at Pasadena Rayburn, 7:00 pm

Nov. 6-8 - Baytown Lee Tournament

Nov. 13 - at South Houston, 7:00 pm

Nov. 15-17 - McDonald's Invitational

Nov. 20 - at Anahuac, 2:30 pm

Nov. 24 - at Pasadena, 1:00 pm

Nov. 27 - La Porte, 7:00 pm

Nov. 30 - Conroe Grand Oaks, 7:00 pm

Dec. 11 - Texas City, 7:00 pm*

Dec. 14 - at Santa Fe, 7:00 pm*

Dec. 18 - Crosby, 7:00 pm*

Dec. 21 - at Galveston Ball, 4:00 pm*

Jan. 4 - Friendswood, 4:00 pm*

Jan. 8 - at Baytown Lee, 7:00 pm*

Jan. 11 - Goose Creek Memorial, 7:00 pm*

Jan. 15 - at Texas City, 7:00 pm*

Jan. 18 - Santa Fe, 7:00 pm*

Jan. 22 - at Crosby, 7:00 pm*

Jan. 25 - Galveston Ball, 7:00 pm*

Jan. 29 - at Friendswood, 7:00 pm*

Feb. 1 - Baytown Lee, 7:00 pm*

Feb. 5 - at Goose Creek Memorial, 7:00 pm*

 

GALVESTON BALL LADY TORS

Nov. 6 - at Clear Lake, 7:00 pm

Nov. 8-10 - Peggy Whitley Classic

Nov. 13 - at Pearland Dawson, 7:00 pm

Nov. 19 - at Hitchcock, 2:00 pm

Nov. 27 - at Clear Falls, 7:00 pm

Dec. 4 - at Clear Creek, 7:00 pm

Dec. 11 - Goose Creek Memorial, 7:00 pm*

Dec. 14 - at Texas City, 7:00 pm*

Dec. 18 - at Santa Fe, 7:00 pm*

Dec. 21 - Galena Park, 4:00 pm*

Dec. 27-29 - Brazosport Tournament

Jan. 4 - at Crosby, 4:00 pm*

Jan. 8 - at Friendswood, 7:00 pm*

Jan. 11 - Baytown Lee, 7:00 pm*

Jan. 15 - at Goose Creek Memorial, 7:00 pm*

Jan. 18 - Texas City, 7:00 pm*

Jan. 22 - Santa Fe, 7:00 pm*

Jan. 25 - at Galena Park, 7:00 pm*

Jan. 29 - Crosby, 7:00 pm*

Feb. 1 - Friendswood, 7:00 pm*

Feb. 5 - at Baytown Lee, 7:00 pm*

 

GOOSE CREEK MEMORIAL LADY PATRIOTS

Nov. 2 - Clear Lake, 7:00 pm

Nov. 8-10 - Conroe Tournament

Nov. 13 - at Dayton, 7:00 pm

Nov. 15-17 - North Forest ISD Tournament

Nov. 19 - Pearland Dawson, 1:00 pm

Nov. 27 - at Clear Creek, 7:00 pm

Dec. 7 - Magnolia, 7:00 pm

Dec. 11 - at Galveston Ball, 7:00 pm*

Dec. 15 - Friendswood, 7:00 pm*

Dec. 18 - Baytown Lee, 7:00 pm*

Dec. 21 - at Crosby, 4:00 pm*

Dec. 27-29 - Barbers Hill Gulf Coast Classic

Jan. 4 - at Texas City, 4:00 pm

Jan. 8 - Santa Fe, 7:00 pm*

Jan. 11 - at Galena Park, 7:00 pm*

Jan. 15 - Galveston Ball, 7:00 pm*

Jan. 18 - at Friendswood, 7:00 pm*

Jan. 22 - at Baytown Lee, 7:00 pm*

Jan. 25 - Crosby, 7:00 pm*

Jan. 29 - Texas City, 7:00 pm*

Feb. 1 - at Santa Fe, 7:00 pm*

Feb. 5 - Galena Park, 7:00 pm*

 

SANTA FE LADY INDIANS

Nov. 2 - Baytown Sterling, 7:00 pm

Nov. 6 - CHSA, 7:00 pm

Nov. 8-10 - Columbia Tournament

            Bay City High School

            Van Vleck High School

            Columbia High School

Nov. 13 - Pasadena, 7:00 pm

Nov. 15-17 - Nederland Bulldog Classic

               Bridge City

               Vidor

               Tarkington

               Starks (LA)

               TBA

Nov. 27 - Wharton, 6:30 pm

Nov. 29-Dec. 1 - Lamar Consolidated Tournament

                  Tomball Memorial

                  Lamar

                  TBA

Dec. 4 - at Wharton 6:00 pm

Dec. 7 - at Bay City, 7:00 pm

Dec. 11 - at Crosby, 7:00 pm*

Dec. 14 - Galena Park, 7:00 pm*

Dec 18 - Galveston Ball, 7:00 pm*

Dec. 21 - at Friendswood, 7:00 pm*

Jan. 4 - Baytown Lee, 7:00 pm*

Jan. 11 - Texas City, 7:00 pm*

Jan. 15 - Crosby, 7:00 pm*

Jan. 18 - at Galena Park, 7:00 pm*

Jan. 22 - at Galveston Ball, 7:00 pm*

Jan. 25 - Friendswood, 7:00 pm*

Jan. 29 - at Baytown Lee, 7:00 pm*

Feb. 1 - Goose Creek Memorial, 7:00 pm*

Feb. 5 - at Texas City, 7:00 pm*

 

TEXAS CITY LADY STINGAREES

Nov. 2 - at Houston Madison, 7:00 pm

Nov. 6 - Hitchcock, 7:00 pm

Nov. 9 - Brazoswood, 6:00 pm

Nov. 13 - Rosenberg Terry, 7:00 pm

Nov. 16 - at Spring Westfield, 7:00 pm

Nov. 19 - at Lumberton, 3:00 pm

Nov. 20 - at Beaumont United, 3:00 pm

Nov. 26 - at Clear Brook 7:00 pm

Dec. 4 - Nederland, 7:00 pm

Dec. 7 - at Dayton, 7:00 pm*

Dec. 11 - at Galena Park, 7:00 pm*

Dec. 14 - Galveston Ball, 7:00 pm*

Dec. 18 - Friendswood, 7:00 pm*

Dec. 21 - at Baytown Lee, 4:00 pm

Dec. 27-29 - Brazosport Holiday Classic

Jan. 4 - Goose Creek Memorial, 4:00 pm*

Jan. 8 - Crosby, 7:00 pm*

Jan. 11 - at Santa Fe, 7:00 pm*

Jan. 15 - Galena Park, 7:00 pm*

Jan. 18 - at Galveston Ball, 7:00 pm*

Jan. 22 - at Friendswood, 7:00 pm*

Jan. 25 - Baytown Lee, 7:00 pm*

Jan. 29 - at Goose Creek Memorial, 7:00 pm*

Feb. 1 - at Crosby, 7:00 pm*

Feb. 5 - Santa Fe, 7:00 pm*

Share this post


Link to post
Share on other sites

logo.png

2018-19 GIRLS HIGH SCHOOL BASKETBALL SCHEDULES

 

20-4A

CARTHAGE LADY BULLDOGS

Nov. 6 - at Palestine, 6:00 pm

Nov. 10 - at Marshall, 1:00 pm

Nov. 13 - Elysian Fields, 6:00 pm

Nov. 16 - at Timpson, 5:00 pm

Nov. 19 - Gladewater, 7:00 pm

Nov. 27 - Tyler Grace, 6:00 pm

Nov. 29-Dec. 1 - Spring Hill Tournament

Dec. 4 - at Jacksonville, 7:00 pm

Dec. 6-8 - Brownsboro Tournament

Dec. 11 - Texas High, 7:00 pm

Dec. 27-29 - Aggieland Tournament

Jan. 8 - at Lufkin Hudson, 5:30 pm*

Jan. 11 - at Center, 5:45 pm*

Jan. 15 - Jasper, 5:45 pm*

Jan. 18 - at Huntington, 5:45 pm*

Jan. 25 - Lufkin Hudson, 5:45 pm*

Jan. 29 - Center, 5:45 pm*

Feb. 1 - at Jasper, 5:45 pm*

Feb. 5 - Huntington, 5:45 pm*

 

CENTER LADY RIDERS

 

HUNTINGTON LADY DEVILS

Nov. 2 - at Tenaha, 6:30 pm

Nov. 6 - at Woden, 6:30 pm

Nov. 8 - Lufkin Hudson Tournament

Nov. 9 - Nacogdoches Central Heights, 6:30 pm

Nov. 10 - Lufkin Hudson Tournament

Nov. 13 - Hardin-Jefferson, 6:30 pm

Nov. 16 - at Kountze, 6:00 pm

Nov. 20 - Woodville, 1:30 pm

Nov. 27 - at Broaddus, 6:30 pm

Nov. 29-Dec. 1 - Dallardsville Big Sandy Tournament

Dec. 4 - at Marshall, 7:00 pm*

Dec. 6-8 - Nacogdoches Central Heights Tournament

Dec. 14 - at Rusk, 6:30 pm

Dec. 18 - Tarkington, 6:30 pm

Dec. 21 - at Deweyville, 5:00 pm

Dec. 27-29 - Huntington Tournament

Jan. 2 - Huffman Hargrave, 12:00 pm

Jan. 4 - at Lufkin Hudson, 6:30 pm*

Jan. 8 - Center, 6:30 pm*

Jan. 11 - at Jasper. 6:30 pm*

Jan. 18 - Carthage, 6:30 pm*

Jan. 22 - Lufkin Hudson, 6:30 pm*

Jan. 25 - at Center, 6:30 pm*

Jan. 29 - Jasper, 6:30 pm*

Feb. 5 - at Carthage, 6:30 pm*

 

JASPER LADYDOGS

Nov. 6 - at Joaquin, 5:45 pm

Nov. 10 - West Sabine, 11:00 am

Nov. 13 - Port Neches-Groves, 5:45 pm

Nov. 15-17 - Wells Tournament

Nov. 20 - at West Orange-Stark, 6:30 pm

Nov. 27 - at Nederland, 5:45 pm

Nov. 29-Dec. 1 - Deweyville Tournament

Dec. 4 - at Warren, 5:45 pm

Dec. 7 - at Splendora, 5:45 pm

Dec. 11 - Liberty, 5:45 pm

Dec. 14 - at Beaumont Kelly Catholic, 5:45 pm

Dec. 18 - Chireno, 5:45 pm

Dec. 21 - at Tarkington, 5:45 pm

Dec. 27-29 - Woodville Tournament

Jan. 4 - at Center, 5:45 pm*

Jan. 8 - Evadale, 5:45 pm

Jan. 11 - Huntington, 5:45 pm*

Jan. 15 - at Carthage, 5:45 pm*

Jan. 18 - Lufkin Hudson, 5:45 pm*

Jan. 22 - Center, 5:45 pm*

Jan. 25 - OPEN

Jan. 29 - at Huntington, 5:45 pm*

Feb. 1 - Carthage, 5:45 pm*

Feb. 5 - at Lufkin Hudson, 5:45 pm*

 

LUFKIN HUDSON LADY HORNETS

Nov. 2 - Timpson, 7:30 pm

Nov. 6 - at Jacksonville, 7:30 pm

Nov. 9 - Lufkin Pineywoods, 5:00 pm

Nov. 13 - Onalaska, 6:15 pm

Nov. 16 - Diboll, 6:00 pm

Nov. 19 - Marshall, 1:30 pm

Nov. 20 - Slocum, 5:00 pm

Nov. 27 - Tarkington, 6:15 pm

Nov. 29-Dec. 1 - JM Chevrolet Classic

Dec. 4 - at Lufkin, 7:45 pm

Dec. 6-8 - Livingston Tournament

Dec. 11 - Livingston, 6:15 pm

Dec. 14 - Douglass, 6:15 pm

Dec. 20 - at Dallardsville Big Sandy, 1:00 pm

Dec. 27-29 - Aggieland Invitational

Jan. 4 - Huntington, 7:15 pm*

Jan. 8 - at Carthage, 7:15 pm*

Jan. 15 - Center, 6:00 pm*

Jan. 18 - at Jasper, 6:00 pm*

Jan. 22 - at Huntington, 6:00 pm*

Jan. 25 - Carthage, 6:00 pm*

Feb. 1 - at Center, 6:00 pm*

Feb. 5 - Jasper, 6:00 pm*

Share this post


Link to post
Share on other sites

logo.png

2018-19 GIRLS HIGH SCHOOL BASKETBALL SCHEDULES

 

21-4A

HUFFMAN HARGRAVE LADY FALCONS

Nov. 19 - Dallardsville Big Sandy, 2:00 pm

Nov. 20 - at Kingwood Park, 2:00 pm

Dec. 4 - Dallardsville Big Sandy, 7:00 pm

Dec. 14 - at Onalaska, 6:00 pm

Dec. 27 - at East Chambers, 6:00 pm

Jan. 2 - at Huntington, 11:00 am

Jan. 5 - Splendora, 7:00 pm*

Jan. 8 - at Tarkington, 6:00 pm*

Jan. 12 - at Shepherd, 6:00 pm*

Jan. 16 - Liberty, 6:00 pm*

Jan. 18 - at Livingston, 6:00 pm*

Jan. 23 - at Splendora, 6:00 pm*

Jan. 26 - Tarkington, 6:00 pm*

Jan. 29 - Shepherd, 6:00 pm*

Feb. 1 - at Liberty, 6:00 pm*

Feb. 5 - Livingston, 6:00 pm*

 

LIBERTY LADY PANTHERS

 

LIVINGSTON LADY LIONS

Nov. 2 - Huntsville, 7:30 pm

Nov. 6 - Lufkin, 7:30 pm

Nov. 9 - at Woodville, 6:00 pm

Nov. 13 - Porter, 7:00 pm

Nov. 16 - Dallardsville Big Sandy, 6:00 pm

Nov. 19 - Conroe Caney Creek, 12:30 pm

Nov. 27 - at Diboll, 7:30 pm

Dec. 4 - at Coldspring-Oakhurst, 7:30 pm

Dec. 6-8 - Livingston Tournament

Dec. 11 - at Lufkin Hudson, 7:30 pm

Dec. 18 - Douglass, 5:30 pm

Dec. 21 - Tomball Concordian Lutheran, 5:30 pm

Dec. 27-29 - Huntington Tournament

Jan. 4 - Shepherd, 6:00 pm*

Jan. 8 - at Splendora, 6:00 pm*

Jan. 11 - Liberty, 6:00 pm*

Jan. 15 - at Tarkington, 6:00 pm*

Jan. 18 - Huffman Hargrave, 6:00 pm*

Jan. 22 - at Shepherd, 6:00 pm*

Jan. 25 - Splendora, 6:00 pm*

Jan. 29 - at Liberty, 6:00 pm*

Feb. 1 - Tarkington, 6:00 pm*

Feb. 5 - at Huffman Hargrave, 6:00 pm*

 

SHEPHERD LADY PIRATES

Nov. 6 - at Onalaska, 6:00 pm

Nov. 9 - Goodrich, 6:00 pm

Nov. 16 - at Hardin, 5:00 pm

Nov. 27 - Lufkin Hudson, 6:30 pm

Nov. 30 - at Spurger, 6:00 pm

Dec. 4 - Corrigan-Camden, 6:00 pm

Dec. 6-8 - Goodrich Tournament

Dec. 11 - at Goodrich, 6:00 pm

Dec. 13-15 - West Hardin Tournament

Dec. 18 - West Hardin, 6:30 pm

Dec. 21 - Spurger, 2:45 pm

Dec. 27-29 - Woodville Tournament

Jan. 4 - at Livingston, 6:00 pm*

Jan. 5 - Australia, 1:00 pm

Jan. 8 - Liberty, 6:00 pm*

Jan. 11 - Huffman Hargrave, 6:00 pm*

Jan. 15 - at Splendora, 6:00 pm*

Jan. 18 - Tarkington, 6:00 pm*

Jan. 22 - Livingston, 6:00 pm*

Jan. 25 - at Liberty, 6:00 pm*

Jan. 29 - at Huffman Hargrave, 6:00 pm*

Feb. 1 - Splendora, 6:00 pm*

Feb. 5 - at Tarkington, 6:00 pm*

 

SPLENDORA LADY WILDCATS

 

TARKINGTON LADYHORNS

Nov. 6 - Bridge City, 6:00 pm

Nov. 9 - New Waverly, 6:00 pm

Nov. 13 - Hardin, 6:00 pm

Nov. 15-17 - Nederland Bulldog Classic

Nov. 19 - Hamshire-Fannett, 1:00 pm

Nov. 27 - at Lufkin Hudson, 6:00 pm

Nov. 29-Dec. 1 - Dallardsville Big Sandy Tournament

Dec. 4 - at Woodville, 6:30 pm

Dec. 7 - Onalaska, 6:00 pm

Dec. 11 - at La Marque, 6:00 pm

Dec. 14 - Leggett, 6:00 pm

Dec. 18 - at Huntington, 6:30 pm

Dec. 21 - Jasper, 7:15 pm

Dec. 26-28 - East Chambers Tournament

Jan. 4 - at Liberty, 7:00 pm*

Jan. 8 - Huffman Hargrave, 7:00 pm*

Jan. 11 - Splendora, 6:00 pm*

Jan. 15 - Livingston, 6:00 pm*

Jan. 18 - at Shepherd, 6:00 pm*

Jan. 22 - Liberty, 6:00 pm*

Jan. 25 - at Huffman Hargrave, 6:00 pm*

Jan. 29 - at Splendora, 6:00 pm*

Feb. 1 - at Livingston, 6:00 pm*

Feb. 5 - Shepherd, 6:00 pm*

Share this post


Link to post
Share on other sites

logo.png

2018-19 GIRLS HIGH SCHOOL BASKETBALL SCHEDULES

 

22-4A

BRIDGE CITY LADY CARDINALS

Nov. 3 - Vidor, 12:00 pm

Nov. 6 - at Tarkington, 7:00 pm

Nov. 8 - at Evadale, 6:00 pm

Nov. 15-17 - Nederland Bulldog Classic

Nov. 19 - at Buna, 1:00 pm

Nov. 27 - East Chambers, 7:00 pm

Nov. 29-Dec. 1 - Deweyville Tournament

Dec. 4 - at Deweyville, 6:30 pm

Dec. 7 - Beaumont Kelly Catholic, 7:00 pm

Dec. 14 - West Orange-Stark, 6:30 pm*

Dec. 18 - Hamshire-Fannett, 7:00 pm*

Dec. 21 - at Silsbee, 7:00 pm*

Dec. 27-29 - East Chambers Tournament

Jan. 4 - Hardin-Jefferson, 7:00 pm*

Jan. 8 - at Little Cypress-Mauriceville, 7:00 pm*

Jan. 11 - Lumberton, 7:00 pm*

Jan. 15 - OPEN

Jan. 18 - at West Orange-Stark, 6:30 pm*

Jan. 22 - at Hamshire-Fannett, 7:00 pm*

Jan. 25 - Silsbee, 7:00 pm*

Jan. 29 - at Hardin-Jefferson, 7:00 pm*

Feb. 1 - Little Cypress-Mauriceville, 7:00 pm*

Feb. 5 - at Lumberton, 7:00 pm*

 

HAMSHIRE-FANNETT LADYHORNS

Nov. 2 - at Nederland, 7:00 pm

Nov. 6 - at Huffman Hargrave, 7:00 pm

Nov. 13 - at East Chambers, 5:45 pm

Nov. 15-17 - Nederland Bulldog Classic

Nov. 19 - at Tarkington, 12:30 pm

Nov. 20 - Buna, 11:30 pm

Nov. 27 - Liberty, 5:30 pm

Nov. 30 - at Beaumont Kelly Catholic, 5:45 pm

Dec. 4 - at Anahuac, 5:45 pm

Dec. 6-8 - Anahuac Tournament

Dec. 11 - Hardin-Jefferson, 7:00 pm*

Dec. 14 - Little Cypress-Mauriceville, 7:00 pm*

Dec. 18 - Hardin-Jefferson, 7:00 pm*

Dec. 21 - Bridge City, 7:00 pm*

Dec. 27-29 - East Chambers Tournament

Jan. 4 - at West Orange-Stark, 7:00 pm*

Jan. 8 - Silsbee, 7:00 pm*

Jan. 11 - OPEN

Jan. 15 - Hardin-Jefferson, 7:00 pm*

Jan. 18 - at Little Cypress-Mauriceville, 7:00 pm*

Jan. 22 - Lumberton, 7:00 pm*

Jan. 25 - at Bridge City, 7:00 pm*

Jan. 29 - West Orange-Stark, 7:00 pm*

Feb. 1 - at Silsbee, 7:00 pm*

Feb. 5 - OPEN

 

HARDIN-JEFFERSON LADY HAWKS

 

LITTLE CYPRESS-MAURICEVILLE LADY BEARS

Nov. 5 - at Port Neches-Groves, 6:30 pm

Nov. 16 - East Chambers, 6:30 pm

Nov. 19 - at Nederland, 5:00 pm

Nov. 20 - at Kountze, 5:30 pm

Nov. 27 - at Beaumont Legacy Christian, 6:00 pm

Nov. 29-Dec. 1 - Evadale Tournament

Dec. 4 - Vidor, 6:30 pm

Dec. 6-8 - Anahuac Tournament

Dec. 11 - at Silsbee, 7:30 pm*

Dec. 14 - at Hamshire-Fannett, 7:30 pm*

Dec. 18 - Hardin-Jefferson, 7:30 pm*

Dec. 21 - Evadale, 3:30 pm*

Dec. 27-29 - East Chambers Tournament

Jan. 4 - at Lumberton, 7:30 pm*

Jan. 8 - Bridge City, 7:30 pm*

Jan. 11 - at West Orange-Stark, 7:30 pm*

Jan. 15 - Silsbee, 7:30 pm*

Jan. 18 - Hamshire-Fannett, 7:30 pm*

Jan. 22 - at Hardin-Jefferson, 7:30 pm*

Jan. 25 - OPEN

Jan. 29 - Lumberton, 7:30 pm*

Feb. 1 - at Bridge City, 7:30 pm*

Feb. 5 - West Orange-Stark, 7:30 pm*

 

LUMBERTON LADY RAIDERS

Nov. 6 - at Orangefield, 7:00 pm

Nov. 8-10 - Lumberton Tip Off Classic

Nov. 13 - Cleveland, 7:00 pm

Nov. 15-17 - Nederland Bulldog Classic

Nov. 19 - Texas City, 3:00 pm

Nov. 20 - at East Chambers, 12:00 pm

Nov. 27 - Huffman Hargrave, 7:00 pm

Nov. 29-Dec. 1 - Navasota Rattler Shootout

Dec. 4 - at Port Neches-Groves, 7:00 pm

Dec. 11 - West Orange-Stark, 7:00 pm*

Dec. 14 - at Silsbee, 7:00 pm

Dec. 18 - Hamshire-Fannett, 7:00 pm*

Dec. 21 - Hardin-Jefferson, 7:00 pm*

Dec. 27-29 - Barbers Hill Gulf Coast Classic

Jan. 4 - Little Cypress-Mauriceville, 7:00 pm*

Jan. 8 - Vidor, 7:00 pm*

Jan. 11 - at Bridge City, 7:00 pm*

Jan. 15 - at West Orange-Stark, 7:00 pm*

Jan. 18 - Silsbee, 7:00 pm*

Jan. 22 - at Hamshire-Fannett, 7:00 pm*

Jan. 25 - Hardin-Jefferson, 7:00 pm*

Jan. 29 - at Little Cypress-Mauriceville, 7:00 pm*

Feb. 1 - OPEN

Feb. 5 - Bridge City, 7:00 pm*

 

SILSBEE LADY TIGERS

Nov. 13 - Diboll, 6:30 pm

Nov. 16 - at Orangefield, 6:00 pm

Nov. 20 - Port Arthur Memorial, 1:30 pm

Nov. 24 - at Beaumont United, TBA

Nov. 29 - YMBL Tournament

Nov. 30 - Lukfin, 6:00 pm

Dec. 1 - YMBL Tournament

Dec. 4 - at Buna, 5:00 pm

Dec. 6-8 - Orangefield Tournament

Dec. 11 - Little Cypress-Mauriceville, 7:00 pm*

Dec. 14 - Lumberton, 7:00 pm*

Dec. 18 - at Bridge City, 7:00 pm*

Dec. 21 - West Orange-Stark, 7:00 pm*

Dec. 27-29 - Aggieland Invitational

Jan. 8 - at Hamshire-Fannett, 7:00 pm*

Jan. 11 - Hardin-Jefferson, 7:00 pm*

Jan. 15 - at Little Cypress-Mauriceville, 7:00 pm*

Jan. 18 - at Lumberton, 7:00 pm*

Jan. 22 - Bridge City, 6:00 pm*

Jan. 25 - at West Orange-Stark, 7:00 pm*

Feb. 1 - Hamshire-Fannett, 7:00 pm*

Feb. 5 - at Hardin-Jefferson, 7:00 pm*

 

WEST ORANGE-STARK LADY MUSTANGS

Nov. 2 - at Deweyville, 6:30 pm

Nov. 6 - at Beaumont West Brook, 5:30 pm

Nov. 9 - at Port Neches-Groves, 6:30 pm

Nov. 15-17 - Nederland Bulldog Classic

Nov. 20 - Jasper, 6:30 pm

Nov. 27 - Evadale, 6:30 pm

Nov. 29-Dec. 1 - Evadale Tournament

Dec. 4 - Beaumont Kelly Catholic, 6:00 pm

Dec. 6-8 - Orangefield Tournament

Dec. 11 - at Lumberton, 7:00 pm*

Dec. 14 - Bridge City, 7:00 pm*

Dec. 18 - OPEN

Dec. 21 - at Silsbee, 7:00 pm*

Jan. 4 - Hamshire-Fannett, 7:00 pm*

Jan. 8 - at Hardin-Jefferson, 7:00 pm*

Jan. 11 - Little Cypress-Mauriceville, 7:00 pm*

Jan. 15 - Lumberton, 7:00 pm*

Jan. 18 - at Bridge City, 7:00 pm*

Jan. 22 - OPEN

Jan. 25 - Silsbee, 7:00 pm*

Jan. 29 - at Hamshire-Fannett, 7:00 pm*

Feb. 1 - at Hardin-Jefferson, 7:00 pm*

Feb. 5 - at Little Cypress-Mauriceville, 7:00 pm*

Share this post


Link to post
Share on other sites

logo.png

2018-19 GIRLS HIGH SCHOOL BASKETBALL SCHEDULES

 

21-3A

CORRIGAN-CAMDEN LADY BULLDOGS

Nov. 6 - Lovelady, 6:00 pm

Nov. 9 - at Garrison, 6:00 pm

Nov. 13 - at Warrer, 6:00 pm

Nov. 15-17 - Crockett Tournament

Nov. 19 - Onalaska, 2:00 pm

Nov. 27 - Garrison, 6:00 pm

Nov. 29-Dec. 1 - West Sabine Tournament

Dec. 4 - at Shepherd, 5:30 pm

Dec. 6-8 - Groveton Tournament

Dec. 11 - at Pollok Central, 6:00 pm*

Dec. 14 - Newton, 6:00 pm*

Dec. 18 - Hemphill, 5:30 pm*

Dec. 21 - at Diboll, 6:00 pm*

Jan. 4 - Nacogdoches Central Heights, 5:30 pm*

Jan. 8 - at Woodville, 6:00 pm*

Jan. 11 - Lufkin Pineywoods, 5:30 pm*

Jan. 15 - Pollok Central, 5:30 pm*

Jan. 18 - at Newton, 6:00 pm*

Jan. 22 - at Hemphill, 6:00 pm*

Jan. 25 - Diboll, 5:30 pm*

Jan. 29 - at Nacogdoches Central Heights, 6:00 pm*

Feb. 1 - Woodville, 5:30 pm*

Feb. 5 - at Lufkin Pineywoods, 6:00 pm*

 

DIBOLL LADYJACKS

 

HEMPHILL LADY HORNETS

Nov. 2 - Shelbyville, 6:00 pm

Nov. 9 - at Dallardsville Big Sandy, 6:00 pm

Nov. 10 - San Augustine, 2:00 pm

Nov. 13 - at Chireno, 6:00 pm

Nov. 19 - at Burkeville, 2:00 pm

Nov. 27 - at West Sabine, 6:00 pm

Nov. 29-Dec. 1 - West Sabine Tournament

Dec. 4 - Kirbyville, 6:00 pm

Dec. 6-8 - Nacogdoches Central Heights Tournament

Dec. 11 - at Lufkin Pineywoods, 6:00 pm*

Dec. 14 - Pollok Central, 6:00 pm*

Dec. 18 - at Corrigan-Camden, 6:00 pm*

Dec. 21 - Newton, 6:00 pm*

Dec. 28 - at Brookeland, 5:00 pm

Dec. 31 - at Goodrich, 2:00 pm

Jan. 4 - Diboll, 6:00 pm*

Jan. 8 - at Nacogdoches Central Heights, 6:00 pm*

Jan. 11 - Woodville, 6:00 pm*

Jan. 15 - Lufkin Pineywoods, 6:00 pm*

Jan. 18 - at Pollok Central, 6:00 pm*

Jan. 22 - Corrigan-Camden, 6:00 pm*

Jan. 25 - at Newton, 6:00 pm*

Jan. 29 - at Diboll, 6:00 pm*

Feb. 1 - Nacogdoches Central Heights, 6:00 pm*

Feb. 5 - at Woodville, 6:00 pm*

 

LUFKIN PINEYWOODS  LADY WOLVES

Nov. 6 - Leggett, 5:00 pm

Nov. 9 - Lufkin Hudson 5:00 pm

Nov. 13 - at Center, 5:30 pm

Nov, 15-17 - New Summerfield Tournament

Nov. 19 - Alto, 12:00 pm

Nov. 29-Dec. 1 - Lufkin Pineywoods Tournament

Dec. 11 - Hemphill, 6:00 pm*

Dec. 14 - at Diboll, 6:00 pm*

Dec. 18 - Nacogdoches Central Heights, 6:00 pm*

Dec. 21 - at Woodville, 6:00 pm*

Dec. 27-29 - Huntington Tournament

Jan. 4 - Newton, 6:00 pm*

Jan. 8 - Pollok Central, 6:00 pm*

Jan. 11 - at Corrigan-Camden, 6:00 pm*

Jan. 15 - at Hemphill, 6:00 pm*

Jan. 18 - Diboll, 6:00 pm*

Jan. 22 - at Nacogdoches Central Heights, 6:00 pm*

Jan. 25 - Woodville, 6:00 pm*

Jan. 29 - at Newton, 6:00 pm*

Feb. 1 - at Pollok Central, 6:00 pm*

Feb. 5 - Corrigan-Camden, 6:00 pm*

 

NACOGDOCHES CENTRAL HEIGHTS LADY DEVILS

Nov. 2 - Jewett Leon, 6:00 pm

Nov. 9 - at Huntington, 5:30 pm

Nov. 12 - at Apple Springs, 6:00 pm

Nov. 17 - Arp, TBA

Nov. 19 - at Timpson, 12:00 pm

Nov. 26 - at Onalaska, 6:00 pm

Nov. 29-Dec. 1 - Lipan Tournament

Dec. 6-8 - Nacogdoches Central Heights Tournament

Dec. 11 - at Newton, 6:00 pm*

Dec. 14 - at Woodville, 6:00 pm*

Dec. 18 - Lufkin Pineywoods, 6:00 pm*

Dec. 21 - Pollok Central, 5:00 pm*

Dec. 28-29 - Troup Classic

Jan. 4 - at Corrigan-Camden, 6:00 pm*

Jan. 8 - Hemphill, 6:00 pm*

Jan. 11 - at Diboll, 6:00 pm*

Jan. 15 - Newton, 6:00 pm*

Jan. 18 - Woodville, 6:30 pm*

Jan. 22 - Lufkin Pineywoods, 6:00 pm*

Jan. 25 - at Pollok Central, 6:00 pm*

Jan. 29 - Corrigan-Camden, 6:00 pm*

Feb. 1 - at Hemphill, 6:00 pm*

Feb. 5 - Diboll, 6:00 pm*

 

NEWTON LADY EAGLES

 

POLLOK CENTRAL LADY BULLDOGS

Nov. 2 - Groveton, 6:15 pm

Nov. 9 - at Rusk, 5:00 pm

Nov. 13 - Joaquin, 6:15 pm

Nov. 15-17 - Wells Tournament

Nov. 19 - Crockett, 1:15 pm

Nov. 27 - at Martinsville, 6:15 pm

Nov. 30 - Broaddus, 6:15 pm

Dec. 4 - at Lovelady, 5:15 pm

Dec. 6-8 - Zavalla Tournament

Dec. 11 - Corrigan-Camden, 6:15 pm*

Dec. 14 - at Hemphill, 6:15 pm*

Dec. 18 - Diboll, 6:15 pm*

Dec. 21 - at Nacogdoches Central Heights, 6:15 pm*

Dec. 27-29 - Huntington Tournament

Jan. 4 - Woodville, 6:15 pm*

Jan. 8 - at Lufkin Pineywoods, 6:15 pm*

Jan. 11 - Newton, 6:15 pm*

Jan. 15 - at Corrigan-Camden, 6:30 pm*

Jan. 18 - Hemphill, 6:15 pm*

Jan. 22 - at Diboll, 6:15 pm*

Jan. 25 - Nacogdoches Central Heights, 6:15 pm*

Jan. 29 - at Woodville, 6:15 pm*

Feb. 1 - Lufkin Pineywoods, 6:15 pm*

Feb. 5 - at Newton, 6:15 pm*

 

WOODVILLE LADY EAGLES

Nov. 9 - Livingston, 6:30 pm

Nov. 13 - at West Orange-Stark, 6:30 pm

Nov. 15-17 - Splendora Tournament

Nov. 19 - at Hull-Daisetta, 6:30 pm

Nov. 20 - at Huntington, 1:30 pm

Nov. 27 - at Woden, 6:30 pm

Nov. 29-Dec. 1 - Dallardsville Big Sandy Tournament

Dec. 4 - Tarkington, 6:30 pm

Dec. 11 - Diboll, 6:30 pm*

Dec. 14 - Nacogdoches Central Heights, 6:30 pm*

Dec. 18 - at Newton, 6:30 pm*

Dec. 21 - Lufkin Pineywoods, 6:30 pm*

Dec. 27-29 - Woodville Tournament

Jan. 4 - at Pollok Central, 6:30 pm*

Jan. 8 - Corrigan-Camden, 6:30 pm*

Jan. 11 - at Hemphill, 6:30 pm*

Jan. 15 - at Diboll, 6:30 pm*

Jan. 18 - at Nacogdoches Central Heights, 6:30 pm*

Jan. 22 - Newton, 6:30 pm*

Jan. 25 - at Lufkin Pineywoods, 6:30 pm*

Jan. 29 - Pollok Central, 6:30 pm*

Feb. 1 - at Corrigan-Camden, 6:30 pm*

Feb. 5 - Hemphill, 6:30 pm*

Share this post


Link to post
Share on other sites

logo.png

2018-19 GIRLS HIGH SCHOOL BASKETBALL SCHEDULES

 

22-3A

ANAHUAC LADY PANTHERS

Nov. 9 - at Huffman Hargrave, 6:30 pm

Nov. 13 - Evadale, 6:30 pm

Nov. 15 - Splendora Tournament

Nov. 16 - at Liberty, 6:30 pm

Nov. 17 - Splendora Tournament

Nov. 20 - Galena Park, 6:30 pm

Nov. 27 - Port Neches-Groves, 6:00 pm

Dec. 6-8 - Anahuac Gator Classic

Dec. 11 - Kirbyville, 6:00 pm*

Dec. 14 - at East Chambers, 6:00 pm*

Dec. 18 - Warren, 6:00 pm*

Dec. 21 - Splendora, 6:30 pm

Dec. 27-29 - Woodville Tournament

Jan. 2 - at Kountze, 6:00 pm*

Jan. 4 - Buna, 6:00 pm*

Jan. 8 - Orangefield, 6:00 pm*

Jan. 11 - at Hardin, 6:00 pm*

Jan. 15 - at Kirbyville, 6:00 pm*

Jan. 18 - East Chambers, 6:00 pm*

Jan. 22 - at Warren, 6:00 pm*

Jan. 25 - Kountze, 6:00 pm*

Jan. 29 - at Buna, 6:00 pm*

Feb. 1 - at Orangefield, 6:00 pm*

Feb. 5 - Hardin, 6:00 pm*

 

BUNA LADY COUGARS

Nov. 6 - Deweyville, 6:30 pm

Nov. 10 - at Evadale, 12:00 pm

Nov. 13 - Hull-Daisetta, 6:30 pm

Nov. 19 - Bridge City, 12:30 pm

Nov. 20 - at Hamshire-Fannett, 11:30 am

Nov. 27 - at Newton, 6:30 pm

Nov. 29-Dec 1 - Dallardsville Big Sandy Tournament

Dec. 4 - Silsbee, 6:30 pm

Dec. 6-8 - Livingston Tournament

Dec. 11 - Warren, 6:00 pm*

Dec. 14 - at Hardin, 6:00 pm*

Dec. 18 - at Koutze, 6:00 pm*

Dec. 27-29 - Huntington Tournament

Jan. 2 - Kirbyville, 2:30 pm*

Jan. 4 - at Anahuac, 6:00 pm*

Jan. 8 - East Chambers, 6:00 pm*

Jan. 11 - at Orangefield, 6:00 pm*

Jan. 15 - at Warren, 6:00 pm*

Jan. 18 - Hardin, 6:00 pm*

Jan. 22 - Kountze, 6:00 pm*

Jan. 25 - at Kirbyville, 6:00 pm*

Jan. 29 - Anahuac, 6:00 pm*

Feb. 1 - at East Chambers, 6:00 pm*

Feb. 5 - Orangefield, 6:00 pm*

 

EAST CHAMBERS LADY BUCCANEERS

Nov. 9 - at Beaumont Kelly Catholic, 6:15 pm

Nov. 13 - Hamshire-Fannett, 6:00 pm

Nov. 16 - at Little Cypress-Mauriceville, 6:00 pm

Nov. 19 - Hardin-Jefferson, 6:15 pm

Nov. 20 - Lumberton, 1:00 pm

Nov. 27 - at Bridge City, 6:00 pm

Nov. 29-Dec. 1 - Evadale Tournament

Dec. 4 - Liberty, 6:00 pm

Dec. 6-8 - Anahuac Gator Classic

Dec. 11 - at Kountze. 6:00 pm*

Dec. 14 - Anahuac, 6:00 pm*

Dec. 18 - at Orangefield, 6:00 pm*

Dec. 27-29 - East Chambers Holiday Classic

Jan. 2 - Hardin, 2:30 pm*

Jan. 4 - at Kirbyville, 6:00 pm*

Jan. 8 - at Buna, 6:00 pm*

Jan. 11 - Warren, 6:00 pm*

Jan. 15 - Kountze, 6:00 pm*

Jan. 18 - at Anahuc, 6:00 pm*

Jan. 22 - Orangefield, 6:00 pm*

Jan. 25 - at Hardin, 6:00 pm*

Jan. 29 - Kirbyville, 6:00 pm*

Feb. 1 - Buna, 6:00 pm*

Feb. 5 - at Warren, 6:00 pm*

 

HARDIN LADY HORNETS

Nov. 13 - at Tarkington, 6:00 pm

Nov. 16 - Shepherd, 5:00 pm

Nov. 19 - Liberty, 1:30 pm

Nov. 27 - Port Arthur Bob Hope, 5:00 pm

Nov. 29-Dec. 1 - Deweyville Tournament

Dec. 4 - Goodrich, 5:00 pm

Dec. 6-8 - High Island Tournament

Dec. 11 - at Orangefield, 6:30 pm*

Dec. 14 - Buna, 6:30 pm*

Dec. 18 - Kirbyville, 6:30 pm*

Jan. 2 - at East Chambers, 6:30 pm*

Jan. 4 - Warren, 6:30 pm*

Jan. 8 - at Kountze, 6:30 pm*

Jan. 11 - Anahuac, 6:30 pm*

Jan. 15 - Orangefield, 6:30 pm*

Jan. 18 - at Buna, 6:30 pm*

Jan. 22 - at Kirbyville, 6:30 pm*

Jan. 25 - East Chambers, 6:30 pm*

Jan. 29 - at Warren, 6:30 pm*

Feb. 1 - Kountze, 6:30 pm*

Feb. 5 - at Anahuac, 6:30 pm*

 

KIRBYVILLE LADY WILDCATS

 

KOUNTZE LADY LIONS

Nov. 6 - Nederland, 6:30 pm

Nov. 13 - at Vidor, 6:30 pm

Nov. 16 - Huntington, 6:30 pm

Nov. 20 - Little Cypress-Mauriceville, 6:30 pm

Nov. 29-Dec, 1 - Deweyville Tournament

Dec. 6-8 - Zavalla Tournament

Dec. 11 - East Chambers, 6:30 pm*

Dec. 14 - at Warren, 6:30 pm*

Dec. 18 - Buna, 6:30 pm*

Dec. 27-29 - Tenaha Tournament

Jan. 2 - Anahuac, 7:30 pm*

Jan. 4 - at Orangefield, 7:30 pm*

Jan. 8 - Hardin, 7:30 pm*

Jan. 11 - at Kirbyville, 7:30 pm*

Jan. 15 - at East Chambers, 7:30 pm*

Jan. 18 - Warren, 7:30 pm*

Jan. 22 - at Buna, 7:30 pm*

Jan. 25 - at Anahuac, 7:30 pm*

Jan. 29 - Orangefield, 7:30 pm*

Feb. 1 - at Hardin, 7:30 pm*

Feb. 5 - Kirbyville, 7:30 pm*

 

ORANGEFIELD LADY BOBCATS

Nov. 6 - Lumberton, 6:30 pm

Nov. 8-10 - Lumberton Tournament

Nov. 13 - Beaumont West Brook, 6:30 pm

Nov. 16 - Silsbee, 6:00 pm

Nov. 19 - Deweyville, 12:00 pm

Nov. 20 - at Port Neches-Groves, 11:30 am

Nov. 26 - Vidor, 6:30 pm

Nov. 29-Dec. 1 - Deweyville Classic

Dec. 6-8 - Bill Tennison Tournament

Dec. 11 - Hardin, 6:30 pm*

Dec. 14 - at Kirbyville, 6:30 pm*

Dec. 18 - East Chambers, 6:30 pm*

Dec. 27-29 - Aggieland Invitational

Jan. 2 - at Warren, 2:15 pm*

Jan. 4 - Kountze, 6:30 pm*

Jan. 8 - Anahuac, 6:30 pm*

Jan. 11 - Buna, 6:30 pm*

Jan. 15 - at Hardin, 6:30 pm*

Jan. 18 - Kirbyville, 6:30 pm*

Jan. 22 - at East Chambers 6:30 pm*

Jan. 25 - Warren, 6:30 pm*

Jan. 29 - at Kountze, 6:30 pm*

Feb. 1 - Anahuac, 6:30 pm*

Feb. 5 - at Buna, 6:30 pm*

 

WARREN LADY WARRIORS

Share this post


Link to post
Share on other sites

logo.png

2018-19 GIRLSS HIGH SCHOOL BASKETBALL SCHEDULES

 

23-3A

ANDERSON-SHIRO LADY OWLS

Nov. 6 - at Burton, 6:00 pm

Nov. 9 - at Moulton, 6:00 pm

Nov. 15-17 - Edna Tournament

Nov. 19 - at Lovelady, 5:00 pm

Nov. 20 - Iola, 4:00 pm

Nov. 27 - Normangee, 6:00 pm

Nov. 29-Dec. 1 - Schulenberg Tournament

Dec. 4 - Fulshear, 5:30 pm

Dec. 7 - Tomball Rosehill Christian, 6:00 pm

Dec. 11 - Hempstead, 5:00 pm*

Dec. 14 - at Houston Harmony, 4:30 pm*

Dec. 18 - at Coldspring-Oakhurst, 5:00 pm*

Dec. 21 - New Waverly, 5:00 pm*

Dec. 27-29 - Weimar Tournament

Jan. 4 - at The Woodlands College Park, 2:30 pm

Jan. 8 - at Trinity, 5:00 pm*

Jan. 11 - Onalaska, 5:00 pm*

Jan. 15 - at Hempstead, 5:00 pm*

Jan. 18 - Houston Harmony, 4:30 pm*

Jan. 22 - Coldspring-Oakhurst, 5:00 pm*

Jan. 25 - at New Waverly, 5:00 pm*

Jan. 29 - OPEN

Feb. 1 - Trinity, 5:00 pm*

Feb. 5 - at Onalaska, 5:00 pm*

 

COLDSPRING-OAKHURST LADY TROJANS

Nov. 6 - Cleveland, 6:15 pm

Nov. 13 - at Buffalo, 5:45 pm

Nov. 19 - Hitchcock, 12:00 pm

Nov. 20 - at Crockett, 1:15

Nov. 27 - Splendora, 6:15 pm

Nov. 29-Dec. 1 - Dallardsville Big Sandy Tournament

Dec. 4 - Livingston, 6:15 pm

Dec. 6-8 - Livingston Tournament

Dec. 11 - at Madisonville, 6:15 pm

Dec. 14 - New Waverly, 5:15 pm*

Dec. 18 - Anderson-Shiro, 5:15 pm*

Dec. 21 - at Trinity, 5:15 pm*

Dec. 27-29 - Woodville Tournament

Jan. 4 - Onalaska, 5:15 pm*

Jan. 8 - at Hempstead, 5:15 pm*

Jan. 11 - Houston Harmony, 5:15 pm*

Jan. 14 - OPEN

Jan. 18 - at New Waverly, 5:15 pm*

Jan. 22 - at Anderson-Shiro, 5:15 pm*

Jan. 25 - Trinity, 5:15 pm*

Jan. 29 - at Onalaska, 5:15 pm*

Feb. 1 - Hempstead, 5:15 pm*

Feb. 5 - Houston Harmony, 5:15 pm*

 

HEMPSTEAD LADY BOBCATS

Nov. 6 - at Montgomery Lake Creek, 6:15 pm

Nov. 9 - at Columbus, TBA

Nov. 13 - Somerville, 6:15 pm

Nov. 15-17 - Sealy Tournament

Nov. 20 - at Fayetteville, 5:00 pm

Nov. 27 - at North Zulch, 6:15 pm

Nov. 29-Dec. 1 - Thrall Tournament

Dec. 4 - at Bellville, 6:15 pm

Dec. 6-8 - Dime Box Tournament

Dec. 11 - at Anderson-Shiro, 5:30 pm*

Dec. 14 - Trinity, 5:30 pm*

Dec. 18 - Onalaska, 6:00 pm*

Dec. 21 - Caldwell, 4:00 pm

Jan. 5 - at Houston Harmony, 6:00 pm*

Jan. 8 - Coldspring-Oakhurst, 6:00 pm*

Jan. 11 - at New Waverly, 6:00 pm*

Jan. 15 - Anderson-Shiro, 6:00 pm*

Jan. 18 - at Trinity, 6:00 pm*

Jan. 22 - at Onalaska, 6:00 pm*

Jan. 25 - Thrall, 6:00 pm

Jan. 29 - Houston Harmony, 6:00 pm*

Feb. 1 - at Coldspring-Oakhurst, 6:00 pm*

Feb. 5 - New Waverly, 6:00 pm*

 

HOUSTON HARMONY SCHOOL OF DISCOVERY

 

NEW WAVERLY LADY BULLDOGS

Nov. 2 - Montgomery Lake Creek, 6:30 pm

Nov. 6 - Buffalo, 6:30 pm

Nov. 9 - Tarkington, 6:30 pm

Nov. 13 - Grand Oaks, 6:30 pm

Nov. 20 - at Huntsville Alpha Omega, 6:00 pm

Nov. 24 - Leggett, 12:00 pm

Nov. 27 - Bryan Allen Academy, 5:00 pm

Nov. 29-Dec. 1 - North Zulch Tournament

Dec. 4 - Crockett, 6:30 pm

Dec. 6-8 - Goodrich Tournament

Dec. 11 - Houston Harmony, 5:00 pm*

Dec. 14 - at Coldspring-Oakhurst, 6:30 pm*

Dec. 18 - at Splendora, 6:00 pm

Dec. 21 - at Anderson-Shiro, 6:00 pm*

Jan. 4 - Trinity, 6:00 pm*

Jan. 8 - at Onalaska, 6:00 pm*

Jan. 11 - Hempstead, 6:00 pm*

Jan. 15 - at Houston Harmony, 4:30 pm*

Jan. 18 - Coldspring-Oakhurst, 6:00 pm*

Jan. 22 - OPEN

Jan. 25 - Anderson-Shiro, 6:00 pm*

Jan. 29 - at Trinity, 6:00 pm*

Feb. 1 - Onalaska, 6:00 pm*

Feb. 5 - at Hempstead, 6:00 pm*

 

ONALASKA LADYCATS

Nov. 6 - Shepherd, 6:00 pm

Nov. 9 - Leggett, 7:00 pm

Nov. 13 - at Lufkin Hudson, 7:00 pm

Nov 15-17 - Cushing Tournament

Nov. 19 - at Corrigan-Camden, 2:30 pm

Nov. 20 - Dallardsvillw Big Sandy, 1:00 pm

Nov. 26 - Nacogdoches Central Heights, 6:30 pm

Nov. 29-Dec. 1 - Athens Tournament

Dec. 4 - Goodrich, 6:00 pm

Dec. 7 - at Tarkington, 6:00 pm

Dec. 11 - at Trinity, 6:00 pm*

Dec. 14 -Huffman Hargrave, 6:00 pm

Dec. 18 - at Hempstead, 6:00 pm*

Dec. 21 - Houston Harmone=y, 4:00 pm*

Dec. 27-29 - Aggieland Invitational

Jan. 4 - at Coldspring-Oakhurst, 1:00 pm*

Jan. 8 - New Waverly, 6:30 pm*

Jan. 11 - at Anderson-Shiro, 6:30 pm*

Jan. 15 - Trinity, 6:30 pm*

Jan. 18 - OPEN

Jan. 22 - Hempstead, 6:30 pm*

Jan. 25 - at Houston Harmony, 4:00 pm*

Jan. 29 - Coldspring-Oakhurst, 6:30 pm*

Feb. 1 - at New Waverly, 6:00 pm*

Feb. 5 - Anderson-Shiro, 6:30 pm*

 

TRINITY LADY TIGERS

Nov. 13 - at Goodrich, 6:00 pm

Nov. 20 - at Groveton, 6:00 pm

Nov. 29-Dec. 1 - Centerville Tournament

Dec. 4 - at Latexo, 5:00 pm

Dec. 6-8 - Groveton Tournament

Dec. 11 - Onalaska, 6:00 pm*

Dec. 14 - at Hempstead, 6:00 pm*

Dec. 18 - at Houston Harmony, 5:00 pm*

Dec. 21 - Coldspring-Oakhurst, 4:00 pm*

Dec. 28 - Kennard, 2:00 pm

Jan. 4 - at New Waverly, 6:00 pm*

Jan. 8 - Anderson-Shiro, 6:00 pm*

Jan. 11 - at Kennard, 5:00 pm

Jan. 15 - at Onalaska, 6:00 pm*

Jan. 18 - Hempstead, 6:00 pm*

Jan. 22 - Houston Harmony, 5:00 pm*

Jan. 25 - at Coldspring-Oakhurst, 6:00 pm*

Jan. 29 - New Waverly, 6:00 pm*

Feb. 1 - at Anderson-Shiro, 6:00 pm*

Feb. 5 - OPEN

Share this post


Link to post
Share on other sites

logo.png

2018-19 GIRLS HIGH SCHOOL BASKETBALL SCHEDULES

 

22-2A

GARRISON LADY BULLDOGS

Nov. 3 - Longview Spring Hill, 12:00 pm

Nov. 6 - at Harleton, 6:00 pm

Nov. 9 - Corrigan-Camden, 6:00 pm

Nov. 13 - at White Oak, 6:00 pm

Nov. 16 - at Beckville, 5:00 pm

Nov. 20 - Center, 6:00 pm

Nov. 27 - at Corrigan-Camden, 6:00 pm

Dec. 4 - at Tenaha, 6:00 pm*

Dec. 6-8 - Mt. Enterprise Tournament

Dec. 11 - San Augustine, 6:00 pm*

Dec. 18 - at Shelbyville, 6:00 pm*

Dec. 21 - at Martinsville, 6:0 pm*

Dec. 31 - Douglass, 12:00 pm

Jan. 4 - Woden, 6:00 pm*

Jan. 8 - at Joaquin, 6:00 pm*

Jan. 11 - Timpson, 6:00 pm*

Jan. 15 - Tenaha, 6:00 pm*

Jan. 18 - at San Augustine, 6:00 pm*

Jan. 22 - Shelbyville, 6:00 pm*

Jan. 25 - Martinsville, 6:00 pm*

Jan. 29 - at Woden, 6:00 pm*

Feb. 1 - Joaquin, 6:00 pm*

Feb. 5 - at Timpson, 6:00 pm*

 

JOAQUIN LADY RAMS

Nov. 6 - Jasper, 6:30 pm

Nov. 10 - at Alto, 11:30 am

Nov. 13 - Pollok Central, 6:30 pm

Nov. 15 - at Logansport, 5:30 pm

Nov. 19 - at Douglass, 6:30 pm

Nov. 20 - Harleton, 6:30 pm

Nov. 29-Dec. 1 - Union Grove Tournament

Dec. 4 - at Martinsville, 6:30 pm*

Dec. 6-8 - Gary Tournament

Dec. 11 - Timpson, 6:30 pm*

Dec. 18 - at Tenaha, 5:30 pm*

Dec. 21 - San Augustine, 6:00 pm*

Dec. 27-29 - Tenaha Holiday Hoops

Jan. 4 - at Shelbyville, 5:30 pm*

Jan. 8 - Garrison, 5:30 pm*

Jan. 11 - at Woden, 5:30 pm*

Jan. 15 - Martinsville, 5:30 pm*

Jan. 18 - at Timpson, 5:30 pm*

Jan. 22 - Tenaha, 5:30 pm*

Jan. 25 - at San Augustine, 5:30 pm*

Jan. 29 - Shelbyville, 5:30 pm*

Feb. 1 - at Garrison, 5:30 pm*

Feb. 5 - Woden, 5:30 pm*

 

MARTINSVILLE LADY PIRATES

 

SAN AUGUSTINE LADY WOLVES

Nov. 6 - at West Sabine, 5:00 pm

Nov. 10 - at Hemphill, 1:00 pm

Nov. 13 - at Broaddus, 4:30 pm

Nov. 17 - at Alto, 1:00 pm

Nov. 27 - Burkeville, 6:00 pm

Nov. 29-Dec. 1 - Tournament

Dec. 4 - Shelbyville, 5:00 pm*

Dec. 6-8 - Tournament

Dec. 11 - at Garrison, 5:00 pm*

Dec. 18 - Woden, 4:30 pm*

Dec. 28-29 - Tenaha Holiday Hoops

Jan. 4 - Timpson, 4:30 pm*

Jan. 11 - Martinsville, 4:30 pm*

Jan. 15 - at Shelbyville, 4:30 pm*

Jan. 18 - Garrison, 4:30 pm*

Jan. 22 - at Woden, 4:30 pm*

Jan. 25 - Joaquin, 4:30 pm*

Jan. 29 - at Timpson, 6:00 pm*

Feb. 1 - Tenaha, 4:30 pm*

Feb. 5 - at Martinsville, 4:30 pm*

 

SHELBYVILLE LADY DRAGONS

 

TENAHA LADY TIGERS

 

TIMPSON LADY BEARS

Nov. 2 - at Lufkin Hudson, 7:00 pm

Nov. 6 - ETCS, 5:00 pm

Nov. 13 - at Chester, 6:00 pm

Nov. 16 - Carthage, 5:00 pm

Nov 19 - Nacogdoches Central Heights, 12:00 pm

Nov. 20 - at Martin's Mill, 2:00 pm

Nov. 27 - at Bullard, 6:00 pm

Nov. 29-Dec. 1 - Lipan Tournament

Dec. 4 - Woden, 6:00 pm*

Dec. 6-8 - Nacogdoches Central Heights Tournament

Dec. 11 - at Joaquin, 6:00 pm*

Dec. 14 - OPEN

Dec. 18 - Martinsville 6:30 pm*

Dec. 21 - Tenaha, 6:30 pm*

Drc. 27-29 - Tenaha Holiday Hoops

Jan. 4 - at San Augustine, 6:30 pm*

Jan. 8 - Shelbyville, 6:30 pm*

Jan. 11 - at Garrison, 6:30 pm*

Jan. 15 - at Woden, 6:30 pm*

Jan. 18 - Joaquin, 6:30 pm*

Jan. 22 - at Martinsville, 6:30 pm*

Jan. 25 - at Tenaha, 6:30 pm*

Jan. 29 - San Augustine, 6:30 pm*

Feb. 1 - at Shelbyville, 6:30 pm*

Feb. 5 - Garrison, 6:30 pm*

 

WODEN LADY EAGLES

Nov. 6 - Huntington, 6:00 pm

Nov. 13 - at Lovelady, 5:30 pm

Nov. 15-17 - Slocum Tournament

Nov. 20 - Broaddus, 5:00 pm

Nov. 27 - Woodville, 6:00 pm

Nov. 29-Dec. 1 - Chapel Hill Tournament

Dec. 4 - at Timpson, 7:00 pm*

Dec. 6-8 - Nacogdoches Central Heights Tournament

Dec. 11 - Tenaha, 5:30 pm*

Dec. 18 - at San Augustine, 5:30 pm*

Dec. 21 - Shelbyville 5:30 pm*

Dec. 29 - Bullard, 2:00 pm

Jan. 4 - at Garrison, 5:30 pm*

Jan. 8 - at Martinsville, 5:30 pm*

Jan. 11 - Joaquin, 5:30 pm*

Jan. 15 - Timpson, 5:30 pm*

Jan. 18 - at Tenaha, 5:30 pm*

Jan. 22 - San Augustine, 5:30 pm*

Jan. 25 - at Shelbyville, 5:30 pm*

Jan. 29 - Garrison, 5:30 pm*

Feb. 1 - Martinsville, 5:30 pm*

Feb. 5 - at Joaquin, 5:30 pm*

Share this post


Link to post
Share on other sites

logo.png

2018-19 GIRLS HIGH SCHOOL BASKETBALL SCHEDULES

 

23-2A

BROADDUS LADY BULLDOGS

Nov. 6 - Douglass, 5:00 pm

Nov. 9 - at Slocum. 6:00 pm

Nov. 13 - San Augustine, 4:30 pm

Nov. 15-17 - Slocum Tournament

Nov. 20 - at Woden, 6:00 pm

Nov. 27 - Huntington, 5:00 pm

Nov. 30 - at Pollok Central, 6:30 pm

Dec. 4 - Spurger, 4:30 pm

Dec. 6-8 - Gary Tournament

Dec. 14 - Alto, 5:00 pm

Dec. 18 - Evadale, 5:00 pm

Dec. 27-29 - East Chambers Tournament

Jan. 4 - at Colmesneil, 6:00 pm*

Jan. 8 - West Sabine, 6:00 pm*

Jan. 11 - Brookeland, 4:30 pm*

Jan. 15 - at Zavalla, 4:30 pm*

Jan. 18 - Dallardsville Big Sandy, 4:30 pm*

Jan. 22 - Colmesneil, 4:30 pm*

Jan. 25 - at West Sabine, 4:30 pm*

Jan. 29 - at Brookeland, 4:30 pm*

Feb. 1 - Zavalla, 4:30 pm*

Feb. 5 - at Dallardsville Big Sandy, 4:30 pm*

 

BROOKELAND LADY WILDCATS

Nov. 9 - Regents Academy, 6:00 pm

Nov. 13 - Burkeville, 6:00 pm

Nov. 16 - Leggett, 6:00 pm

Nov. 19 - at Regents Academy, 1:00 pm

Nov. 27 - Chester, 6:00 pm

Nov. 29-Dec. 1 - Deweyville Tournament

Dec. 4 - at FTCA, 5:00 pm

Dec. 7 - at Chireno, 5:30 pm

Dec. 13-15 - West Hardin Tournament

Dec. 18 - at Goodrich, 6:00 pm

Dec. 21 - at Fred Good Samaritan, 6:00 pm

Dec. 28 - Hemphill, 12:00 pm

Jan. 4 - Dallardsville Big Sandy, 6:00 pm*

Jan. 8 - Zavalla, 6:00 pm*

Jan. 11 - at Broaddus, 6:00 pm*

Jan. 15 - at Colmesneil, 6:00 pm*

Jan. 18 - West Sabine, 6:00 pm*

Jan. 22 - Dallardsville Big Sandy, 6:00 pm*

Jan. 25 - at Zavalla, 6:00 pm*

Jan. 29 - Broaddus, 6:00 pm*

Feb. 1 - Colmesneil. 6:00 pm*

Feb. 5 - at West Sabine, 6:00 pm*

 

COLMESNEIL LADY BULLDOGS

Nov. 9 - High Island, TBA

Nov. 17 - at Hull-Daisetta, TBA

Nov. 20 - at Evadale, 12:00 pm

Nov. 27 - at Tenaha, TBA

Nov. 29-Dec. 1 - Deweyville Tournament

Dec. 4 - Hull-Daisetta, TBA

Dec. 7 - Crockett, 5:30 pm

Dec. 13-15 - R.B. Moffett Tournament

Dec. 18 - at Oakwood, TBA

Dec. 21 - Warren, TBA

Dec. 27-29 - Tenaha Tournament

Jan. 3 - Oakwood, TBA

Jan. 4 - Broaddus, 6:00 pm*

Jan. 8 - Dallardsville Big Sandy, 6:00 pm*

Jan. 11 - at West Sabine, 6:00 pm*

Jan. 15 - Brookeland, 5:00 pm*

Jan. 18 - Zavalla, 5:00 pm*

Jan. 22 - at Broaddus, 5:00 pm*

Jan. 25 - at Dallardsville Big Sandy, 6:00 pm*

Jan. 29 - West Sabine, 6:00 pm*

Feb. 1 - at Brookeland, 5:00 pm*

Feb. 5 - at Zavalla, 6:00 pm*

 

DALLARDSVILLE BIG SANDY LADY WILDCATS

Nov. 6 - Hull-Daisetta, 6:00 pm

Nov. 9 - Hemphill, 5:00 pm

Nov. 13 - at Splendora, 6:00 pm

Nov. 16 - at Livingston, 6:00 pm

Nov. 19 - at Huffman Hargrave, 1:00 pm

Nov. 20 - at Onalaska, 1:00 pm

Nov. 27 - Goodrich, 6:00 pm

Nov. 29-Dec. 1 - Dallardsville Big Sandy Tournament

Dec. 6-8 - Goodrich Tournament

Dec. 11 - at Evadale, 6:00 pm

Dec. 14 - at Normangee, 5:00 pm

Dec. 20 - Lufkin Hudson, 1:00 pm

Dec. 27-29 - Quinlan Boles Tournament

Jan. 4 - Brookeland, 6:00 pm*

Jan. 8 - at Colmesneil, 6:00 pm*

Jan. 11 - at Zavalla, 5:30 pm*

Jan. 15 - West Sabine, 5:30 pm*

Jan. 18 - at Broaddus, 5:30 pm*

Jan. 22 - at Brookeland, 5:30 pm*

Jan. 25 - Colmesneil, 5:30 pm*

Jan. 29 - Zavalla, 5:30 pm*

Feb. 1 - at West Sabine, 5:30 pm*

Feb. 5 - Broaddus, 5:30 pm*

 

WEST SABINE LADY TIGERS

Nov. 6 - San Augustine, 6:00 pm

Nov. 10 - at Jasper, 11:00 am

Nov. 13 - at Leggett, 5:00 pm

Nov. 16 - at Newton, 6:00 pm

Nov. 20 - at Martinsville, 5:00 pm

Nov. 27 - Hemphill, 5:30 pm

Nov. 29-Dec. 1 - Teresa Weatherspoon Classic

Dec. 4 - at Cushing, 6:00 pm

Dec. 6-8 - Gary Tournament

Dec. 14 - Hull-Daisetta, 5:00 pm

Dec. 18 - at Spurger, 6:00 pm

Dec. 27-29 - Woodville Classic

Jan. 4 - at Zavalla, 5:30 pm*

Jan. 8 - at Broaddus, 5:30 pm*

Jan. 11 - Colmesneil, 5:30 pm*

Jan. 15 - at Dallardsville Big Sandy, 4:30 pm*

Jan. 18 - at Brookeland, 4:30 pm*

Jan. 22 - Zavalla, 5:30 pm*

Jan. 25 - Broaddus, 5:30 pm*

Jan. 29 - at Colmesneil, 5:30 pm*

Feb. 1 - Dallardsville Big Sandy, 4:30 pm*

Feb. 5 - Brookeland, 4:30 pm*

 

ZAVALLA LADY EAGLES

Nov. 6 - Apple Springs, 5:00 pm

Nov. 9 - LSMSA, 6:00 pm

Nov. 13 - at Kennard, 6:00 pm

Nov. 15-17 - Wells Tournament

Nov. 19 - Warren, TBA

Nov. 20 - Chester, TBA

Nov. 27 - at Wells, 5:00 pm

Nov. 30 - West Hardin, 5:00 pm

Dec. 4 - Evadale, 6:00 pm

Dec. 6-8 - Zavalla Jingle Bell Jubilee

Dec. 11 - at Burkeville, 6:00 pm

Dec. 14 - at Mt. Enterprise, 5:00 pm

Dec. 21 - at West Hardin, TBA

Dec. 27-29 - Woodville Tournament

Jan. 4 - West Sabine, 5:00 pm*

Jan. 8 - at Brookeland, 5:00 pm*

Jan. 11 - Dallardsville Big Sandy, 6:00 pm*

Jan. 15 - Broaddus, 6:00 pm*

Jan. 18 - at Colmesneil, 6:00 pm*

Jan. 22 - at West Sabine, 6:00 pm*

Jan. 25 - Brookeland, 6:00 pm*

Jan. 29 - at Dallardsville Big Sandy, 6:00 pm*

Feb. 1 - at Broaddus, 6:00 pm*

Feb. 5 - Colmesneil, 6:00 pm*

Share this post


Link to post
Share on other sites

logo.png

2018-19 GIRLS HIGH SCHOOL BASKETBALL SCHEDULES

 

24-2A

DEWEYVILLE LADY PIRATES

Nov. 2 - West Orange-Stark, 6:30 pm

Nov. 6 - at Buna, 6:30 pm

Nov. 9 - at Newton, 6:30 pm

Nov. 15-17 - at Nederland Tournament

Nov. 19 - at Orangefield, 12:30 pm

Nov. 20 - at Lumberton, 1:00 pm

Nov. 27 - Johnson Bayou (LA), 6:30 pm

Nov. 29-Dec. 1 - Deweyville Classic

Dec. 4 - Bridge City, 6:00 pm*

Dec. 6 - High Island Tournament

Dec. 7 - at Kirbyville, 6:30 pm

Dec. 8 - High Island Tournament

Dec. 11 - Starks (LA), 5:30 pm

Dec. 14 - at Chester, 6:00 pm

Dec. 18 - at West Sabine, 6:30 pm

Dec. 21 - Huntington, 4:00 pm

Dec. 27-29 - Buffalo Tournament

Jan. 3 - Zavalla, 5:00 pm

Jan. 4 - at Colmesneil, 6:00 pm

Jan. 8 - Sabine Pass, 6:30 pm*

Jan. 11 - OPEN

Jan. 15 - Hull-Daisetta, 5:30 pm*

Jan. 18 - at Evadale, 5:30 pm*

Jan. 22 - at West Hardin, 5:30 pm*

Jan. 25 - Sabine Pass, 5:30 pm*

Jan. 29 - OPEN

Feb. 1 - at Hull-Daisetta, 5:30 pm*

Feb. 5 - Evadale, 5:30 pm*

Feb. 8 - West Hardin, 6:00 pm*

Feb. 12 - at Sabine Pass, 6:00 pm*

 

EVADALE LADY REBELS

Nov. 8 - Bridge City, 6:00 pm

Nov. 10 - Buna, 12:00 pm

Nov. 13 - at Anahuac, 6:00 pm

Nov. 19 - SWLA, 5:00 pm

Nov. 20 - Colmesneil, 12:00 pm

Nov. 27 - at West Orange-Stark, 6:00 pm

Dec. 4 - at Zavalla, 4:00 pm

Dec. 6-8 - Orangefield Tournament

Dec. 11 - Dallardsville Big Sandy, 5:00 pm

Dec. 13-15 - West Hardin Tournament

Dec. 18 - at Broaddus, 6:00 pm

Jan. 4 - at Hull-Daisetta, 5:00 pm*

Jan. 8 - at Jasper, 6:00 pm

Jan. 11 - West Hardin, 6:00 pm*

Jan. 15 - at Sabine Pass, 6:00 pm*

Jan. 18 - Deweyville, 6:00 pm*

Jan. 22 - Hull-Daisetta, 6:00 pm*

Jan. 29 - at West Hardin, 6:00 pm*

Feb. 1 - Sabine Pass, 6:00 pm*

Feb. 5 - at Deweyville, 6:00 pm*

 

HULL-DAISETTA LADY BOBCATS

Nov. 6 - at Dallardsville Big Sandy, 6:00 pm

Nov. 10 - at Warren, 12:00 pm

Nov. 13 - at Buna, 6:00 pm

Nov. 16 - at Liberty, 6:00 pm

Nov. 19 - Woodville, 6:00 pm

Nov. 20 - Goodrich, 6:00 pm

Nov. 27 - Warren, 6:00 pm

Nov. 29-Dec. 1 - West Sabine Tournament

Dec. 4 - Colmesneil, 6:00 pm

Dec. 6-8 - Harleton Tournament

Dec. 11 - at Spurger, 5:00 pm

Dec. 14 - at West Sabine, 6:00 pm

Dec. 18 - High Island, 5:30 pm

Dec. 21 - at Colmesneil, 6:00 pm

Dec. 27-29 - Woodville Tournament

Jan. 4 - Evadale, 5:30 pm*

Jan. 8 - at West Hardin, 5:30 pm*

Jan. 11 - Sabine Pass, 6:00 pm*

Jan. 15 - at Deweyville, 6:00 pm*

Jan. 18 - OPEN

Jan. 22 - at Evadale, 6:00 pm*

Jan. 25 - West Hardin, 6:00 pm*

Jan. 29 - at Sabine Pass, 6:00 pm*

Feb. 1 - Deweyville, 6:00 pm*

Feb. 5 - OPEN

 

SABINE PASS LADY SHARKS

Nov. 9 - at Port Arthur Bob Hope, 4:30 pm

Nov. 13 - at Nederland, 5:00 pm

Nov. 27 - at High Island, 6:00 pm

Nov. 29 - at Johnson Bayou (LA), 6:30 pm

Dec. 4 - High Island, 6:00 pm

Dec. 6-8 - High Island Tournament

Dec. 11 - Fred Good Samaritan, 4:30 pm

Dec. 18 - Port Arthur Bob Hope, 6:00 pm

Jan. 8 - Deweyville, 6:00 pm*

Jan. 11 - at Hull-Daisetta, 6:00 pm*

Jan. 15 - Evadale, 6:00 pm*

Jan. 18 - at West Hardin, 5:00 pm*

Jan. 22 - OPEN

Jan. 25 - at Deweyville, 6:00 pm*

Jan. 29 - Hull-Daisetta, 6:00 pm*

Feb. 1 - at Evadale, 6:00 pm*

Feb. 5 - West Hardin, 5:00 pm*

 

WEST HARDIN LADY OILERS

Share this post


Link to post
Share on other sites

logo.png

2018-19 GIRLS HIGH SCHOOL BASKETBALL SCHEDULES

 

29-1A

BURKEVILLE LADY MUSTANGS

 

CHESTER LADY JACKETS

 

GOODRICH LADY HORNETS

Nov. 9 - at Shepherd, 6:00 pm

Nov. 13 - Trinity, 5:00 pm

Nov. 20 - at Hull-Daisetta, 6:00 pm

Nov. 27 - at Dallardsville Big Sandy, 6:00 pm

Nov. 29-Dec. 1 - Dallardsville Big Sandy Tournament

Dec. 4 - at Onalaska, 6:00 pm

Dec. 6-8 - Goodrich Tournament

Dec. 11 - Shepherd, 6:00 pm

Dec. 14 - Lufkin Hudson, 6:00 pm

Dec. 18 - Brookeland, 6:00 pm

Dec. 27-29 - Woodville Tournament

Dec. 31 - Hemphill, 2:00 pm

Jan. 4 - at Leggett, 6:00 pm*

Jan. 8 - Burkeville, 6:00 pm*

Jan. 11 - at High Island, 6:00 pm*

Jan. 15 - at Spurger, 6:00 pm*

Jan. 18 - Chester, 6:00 pm*

Jan. 22 - Leggett, 6:00 pm*

Jan. 25 - at Burkeville, 6:00 pm*

Jan. 29 - High Island, 6:00 pm*

Feb. 1 - Spurger, 6:00 pm*

Feb. 5 - at Chester, 6:00 pm*

 

HIGH ISLAND LADY CARDINALS

Nov. 9 - at Colmesneil, 5:30 pm

Nov. 13 - Port Arthur Tekoa, 6:00 pm

Nov. 27 - Sabine Pass, 6:00 pm

Nov. 29-Dec. 1 - Deweyville Tournament

Dec. 4 - at Sabine Pass, 6:00 pm

Dec. 6-8 - High Island Tournament

Dec. 11 - Port Arthur Bob Hope, 6:00 pm

Dec. 13-15 - West Hardin Tournament

Dec. 18 - Hull-Daisetta, 6:00 pm

Jan. 2 - West Hardin, 1:00 pm

Jan. 4 - Burkeville, 6:00 pm*

Jan. 8 - at Chester, 6:00 pm*

Jan. 11 - Goodrich, 6:00 pm*

Jan. 15 - at Leggett, 6:00 pm*

Jan. 18 - Spurger, 6:00 pm*

Jan. 22 - at Burkeville, 6:00 pm*

Jan. 25 - Chester, 6:00 pm*

Jan. 29 - at Goodrich, 6:00 pm*

Feb. 1 - Leggett, 6:00 pm*

Feb. 5 - at Spurger, 6:00 pm*

 

LEGGETT LADY PIRATES

 

SPURGER LADY PIRATES

Nov. 16 - Fred Good Samaritan, TBA

Nov. 20 - at Beaumont Kelly Catholic, 11:00 am

Nov. 29-Dec. 1 - West Sabine Tournament

Dec. 6-8 - Groveton Tournament

Dec. 11 - Hull-Daisetta, 6:30 pm

Dec. 18 - West Sabine, 6:30 pm

Dec. 21 - at Shepherd, 2:45 pm

Dec. 27-29 - Huntington Tournament

Jan. 4 - at Chester, 6:00 pm*

Jan. 8 - Leggett, 6:00 pm*

Jan. 11 - at Burkeville, 6:00 pm*

Jan. 15 - Goodrich, 6:00 pm*

Jan. 18 - at High Island, 6:00 pm*

Jan. 22 - Chester, 6:00 pm*

Jan. 25 - at Leggett, 6:00 pm*

Jan. 29 - Burkeville, 6:00 pm*

Feb. 1 - Goodrich, 6:00 pm*

Feb. 5 - High Island, 6:00 pm*

Share this post


Link to post
Share on other sites

logo.png

2018-19 GIRLS HIGH SCHOOL BASKETBALL SCHEDULES

 

TAPPS 4-6A

BEAUMONT KELLY CATHOLIC LADY BULLDOGS

Share this post


Link to post
Share on other sites

logo.png

2018-19 BOYS HIGH SCHOOL BASKETBALL SCHEDULES

 

TAPPS 6-3A

BEAUMONT LEGACY CHRISTIAN LADY WARRIORS

Nov. 2 - Barbers Hill, 6:00 pm

Nov. 6 - Houston Wheatley, 6:00 pm

Nov. 9 - at Port Arthur Memorial, 6:00 pm

Nov. 13 - at Houston Lutheran North, 6:00 pm

Nov. 17 - Houston Kinkaid, 2:00 pm

Nov. 19-20 - Bay Area Christian Tournament

Nov. 27 - Little Cypress-Mauriceville, 6:00 pm

Nov. 29-Dec. 1 - YMBL Tournament

Dec. 4 - Beaumont West Brook, 6:00 pm

Dec. 6-8 - Orangefield Tournament

Dec. 11 - Houston St. Agnes, 6:00 pm

Dec. 13-15 - Baytown Christian Tournament

Dec. 27-29 - Barbers Hill Gulf Coast Classic

Jan. 8 - Bryan Brazos Christian, 6:00 pm*

Jan. 11 - at Grace Christian, 6:00 pm*

Jan. 15 - at Tomball Rosehill, 6:00 pm*

Jan. 18 - Woodlands Legacy Prep, 6:00 pm*

Jan. 22 - at Spring Providence, 6:00 pm*

Jan. 25 - at Bryan Brazos Christian, 6:00 pm*

Jan. 29 - Grace Christian, 6:00 pm*

Feb. 1 - Tomball Rosehill Christian, 6:00 pm*

Feb. 5 - at Woodlands Legacy Prep, 6:00 pm*

Feb. 8 - Spring Providence, 6:00 pm*

Share this post


Link to post
Share on other sites

logo.png

2018-19 GIRLS HIGH SCHOOL BASKETBALL SCHEDULES

 

TAPPS 11-1A

BAYTOWN CHRISTIAN LADY BULLDOGS

 

ORANGE COMMUNITY CHRISTIAN LADY LIONS

Dec. 7 - Houston Family Christian, 4:00 pm

Dec. 10 - at Founders, 6:00 pm

Dec. 14 - Calvary Baptist, 4:30 pm

Jan. 22 - at Houston Family Christian, 4:30 pm

Jan. 29 - Baytown Christian, 6:00 pm

Feb. 5 - at Lifestyle Christian, 4:30 pm

Feb. 7 - Covenant Prep, 4:30 pm

Share this post


Link to post
Share on other sites

logo.png

2018-19 GIRLS HIGH SCHOOL BASKETBALL SCHEDULES

 

TCAL DISTRICT 7

BEAUMONT HARMONY SCIENCE LADY TIGERS

 

FRED GOOD SAMARITAN HOMESCHOOL LADY HORNETS

 

LIBERTY CHRISTIAN ACADEMY

 

PORT ARTHUR BOB HOPE LADY EAGLES

Nov. 6 - Johnson Bayou, 5:30 pm

Nov. 9 - at Sabine Pass, 6:00 pm

Nov. 16 - at Johnson Bayou, 7:30 pm

Nov. 27 - at Hardin, 5:30 pm

Dec. 4 - West Hardin, 5:30 pm

Dec. 6-8 - High Island Tournament

Dec. 11 - at High Island, 5:30 pm

Dec. 13-15 - West Hardin Tournament

Dec. 18 - Sabine Pass, 6:30 pm

Jan. 8 - The Connection School of Houston, 5:30 pm*

Jan. 15 - at Port Arthur Tekoa, 5:30 pm*

Jan. 18 - at School of the Woods, 5:30 pm*

Feb. 1 - at The Connection School of Houston, 5:30 pm*

Feb. 5 - Port Arthur Tekoa Academy, 5:30 pm*

Feb. 8 - School of the Woods, 5:30 pm*

 

PORT ARTHUR LIGHTHOUSE CHRISTIAN LADY LIONS

 

PORT ARTHUR TEKOA LADY COUGARS

Share this post


Link to post
Share on other sites

2018-19 GIRLS HIGH SCHOOL BASKETBALL SCHEDULES

 

TCAL

BEAUMONT VERITAS CLASSICAL LADY LIONS

 

GROVES VAL VERDE LADY GATORS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0