Sign in to follow this  
Followers 0
WOSgrad

2018 SETX HIGH SCHOOL VOLLEYBALL SCHEDULES

15 posts in this topic

logo.png

2018 HIGH SCHOOL VOLLEYBALL SCHEDULES

 

21-6A

BAYTOWN STERLING LADY RANGERS

 

BEAUMONT UNITED LADY TIMBERWOLVES

Aug. 7 - at Beaumont Kelly Catholic, 6:30 pm

Aug. 9 - Woodville Tournament

Aug. 11 - Woodville Tournament

Aug. 14 - Orangefield, 6:30 pm

Aug. 16 - Aldine Tournament

Aug. 17 - Bridge City, 6:30 pm

Aug. 18 - Aldine Tournament

Aug. 21 - Hamshire-Fannett, 6:30 pm

Aug. 24 - at West Orange-Stark, 6:30 pm

Aug. 28 - Houston Washington, 6:30 pm

Sept. 4 - at Hardin-Jefferson, 6:30 pm

Sept. 6 - YMBL Tournament

Sept. 7 - Baytown Sterling, 6:30 pm*

Sept. 8 - YMBL Tournament

Sept. 11 - at Beaumont West Brook, 6:30 pm*

Sept. 14 - Sheldon C.E. King, 6:30 pm*

Sept. 18 - Channelview, 6:30 pm*

Sept. 21 - at La Porte, 6:30 pm*

Sept. 25 - Galena Park North Shore, 6:30 pm*

Sept. 28 - at Deer Park, 6:30 pm*

Oct. 2 - at Baytown Sterling, 6:30 pm*

Oct. 5 - Beaumont West Brook, 6:30 pm*

Oct. 9 - at Sheldon C.E. King, 6:30 pm*

Oct. 12 - at Channelview, 6:30 pm*

Oct. 16 - La Porte, 6:30 pm*

Oct. 19 - at Galena Park North Shore, 6:30 pm*

Oct. 23 - Deer Park, 6:30 pm*

 

BEAUMONT WEST BROOK LADY BRUINS

Aug. 6 - at Tarkington, 6:30 pm

Aug. 9 - Woodville Tournament

Aug. 11 - Woodville Tournament

Aug. 14 - Port Neches-Groves, 6:30 pm

Aug. 16 - Dickinson Tournament

Aug. 18 - Dickinson Tournament

Aug. 21 - Hardin-Jefferson, 6:30 pm

Aug. 24 - Little Cypress-Mauriceville, 6:30 pm

Aug. 28 - Silsbee, 6:30 pm

Sept. 4 - Woodville, 6:30 pm

Sept. 6 - YMBL Tournament

Sept. 7 - at Sheldon C.E. King, 6:30 pm*

Sept. 8 - YMBL Tournament

Sept. 11 - Beaumont United, 6:30 pm*

Sept. 14 - at Channelview, 6:30 pm*

Sept. 18 - La Porte, 6:30 pm*

Sept. 21 - at Galena Park North Shore, 6:30 pm*

Sept. 25 - Deer Park, 6:30 pm*

Sept. 28 - at Baytown Sterling, 6:30 pm*

Oct. 2 - Sheldon C.E. King, 6:30 pm*

Oct. 5 - at Beaumont United, 6:30 pm*

Oct. 9 - Channelview, 6:30 pm*

Oct. 12 - at La Porte, 6:30 pm*

Oct. 16 - Galena Park North Shore, 6:30 pm*

Oct. 19 - at Deer Park, 6:30 pm*

Oct. 23 - Baytown Sterling, 6:30 pm*

 

CHANNELVIEW LADY FALCONS

 

DEER PARK LADY DEER

Aug. 7 - Clear Falls, 6:30 pm

Aug. 9 - Pearland Tournament

Aug. 11 - Pearland Tournament

Aug. 14 - Dickinson, 6:30 pm

Aug. 16 - New Braunfels Tournament

Aug. 18 - New Braunfels Tournament

Aug. 21 - Clear Creek, 6:30 pm

Aug. 28 - at Friendswood, 6:30 pm

Aug. 30 - Clear Creek ISD Tournament

Aug. 31 - Clear Brook, 6:30 pm

Sept. 1 - Clear Creek ISD Tournament

Sept. 5 - Clear Lake, 6:00 pm

Sept. 7 - at Channelview, 6:30 pm*

Sept. 11 - La Porte, 6:30 pm*

Sept. 14 - at Galena Park North Shore, 6:30 pm*

Sept. 18 - at Sheldon C.E. King, 6:30 pm*

Sept. 21 - Baytown Sterling, 6:30 pm*

Sept. 25 - at Beaumont West Brook, 6:30 pm*

Sept. 28 - Beaumont United, 6:30 pm*

Oct. 2 - Channelview, 6:30 pm*

Oct. 5 - at La Porte, 6:30 pm*

Oct. 9 - Galena Park North Shore, 6:30 pm*

Oct. 12 - Sheldon C.E. King, 6:30 pm*

Oct. 16 - at Baytown Sterling, 6:30 pm*

Oct. 19 - Beaumont West Brook, 6:30 pm*

Oct. 23 - Beaumont United, 6:30 pm*

 

GALENA PARK NORTH SHORE LADY MUSTANGS

Aug. 7 - Alief Taylor, 6:30 pm

Aug. 9-11 - Katy/Cy-Fair Invitational

Aug. 14 - at Alief Elsik, 6:30 pm

Aug. 16 - Spring ISD Tournament

Aug. 17 - at Katy Mayde Creek, 6:30 pm

Aug. 18 - Spring ISD Tournament

Aug. 21 - at Houston Lamar, 6:30 pm

Aug. 24 - at Katy Morton Ranch, 6:30 pm

Aug. 28 - at Fort Bend Clements, 6:30 pm

Aug. 31 - at Alvin, 6:30 pm

Sept. 4 - Aldine Davis, 4:30 pm

Sept. 7 - at La Porte, 6:30 pm*

Sept. 11 - Sheldon C.E. King, 6:30 pm*

Sept. 14 - Deer Park, 6:30 pm*

Sept. 18 - at Baytown Sterling, 6:30 pm*

Sept. 21 - Beaumont West Brook 6:30 pm*

Sept. 25 - at Beaumont United, 6:30 pm*

Sept. 28 - Channelview, 6:30 pm*

Oct. 2 - La Porte, 6:30 pm*

Oct. 5 - at Sheldon C.E. King, 6:30 pm*

Oct. 9 - at Deer Park, 6:30 pm*

Oct. 12 - Baytown Sterling, 4:30 pm*

Oct. 16 - at Beaumont West Brook, 6:30 pm*

Oct. 19 - Beaumont United, 6:30 pm*

Oct. 23 - at Channelview, 6:30 pm*

 

LA PORTE LADY BULLDOGS

 

SHELDON C.E. KING LADY PANTHERS

Share this post


Link to post
Share on other sites

logo.png

2018 HIGH SCHOOL VOLLEYBALL SCHEDULES

 

21-5A

BARBERS HILL LADY EAGLES

Aug. 7 - at Santa Fe, 6:30 pm

Aug. 9-11 - John Turner Volleyball Classic

Aug. 14 - Tarkington, 6:00 pm

Aug. 16 - Aldine ISD Tournament

Aug. 17 - at Montgomery Lake Creek, 6:30 pm

Aug. 18 - Aldine ISD Tournament

Aug. 21 - at Baytown Sterling, 6:30 pm

Aug. 23-25 - Volleypalooza Tournament

Aug. 28 - Katy Tompkins, 6:30 pm

Aug. 31 - Huffman Hargrave, 6:30 pm

Sept. 4 - Dayton, 6:30 pm*

Sept. 7 - at Alvin, 6:30 pm

Sept. 11 - at Nederland, 6:30 pm*

Sept. 14 - at Port Arthur Memorial, 6:30 pm*

Sept. 18 - OPEN

Sept. 21 - Vidor, 6:30 pm*

Sept. 25 - at Port Neches-Groves, 6:30 pm*

Sept. 28 - Cleveland, 6:30 pm*

Oct. 2 - at Dayton, 6:30 pm*

Oct. 5 - Nederland, 6:30 pm*

Oct. 9 - Port Arthur Memorial, 6:30 pm*

Oct. 12 - OPEN

Oct. 16 - at Vidor, 6:30 pm*

Oct. 19 - Port Neches-Groves, 6:30 pm*

Oct. 26 - at Cleveland, 6:30 pm*

 

CLEVELAND LADY INDIANS

 

DAYTON LADY BRONCOS

Aug. 7 - Tarkington, 6:30 pm

Aug. 9 - Huffman Tournament

Aug. 11 - Huffman Tournament

Aug. 14 - at Splendora, 5:00 pm

Aug. 16 - Spring Tournament

Aug. 18 - Spring Tournament

Aug. 21 - at La Porte, 6:30 pm

Aug. 24 - Huffman Hargrave, 4:30 pm

Aug. 28 - Spring, TBA

Aug. 30 - Santa Fe Tournament

Aug. 31 - Crosby, 4:30  pm

Sept. 1 - Santa Fe Tournament

Sept. 4 - at Barbers Hill, 6:30 pm*

Sept. 7 - OPEN

Sept. 11 - Vidor, 6:30 pm*

Sept. 14 - at Port Neches-Groves, 6:30 pm*

Sept. 18 - Cleveland, 6:30 pm*

Sept. 21 - OPEN

Sept. 25 - at Nederland, 6:30 pm*

Sept. 28 - at Port Arthur Memorial, 4:30 pm*

Oct. 2 - Barbers Hill, 6:30 pm*

Oct. 5 - at Vidor, 6:30 pm*

Oct. 9 - Port Neches-Groves, 6:30 pm*

Oct. 12 - at Cleveland, 6:30 pm*

Oct. 16 - OPEN

Oct. 19 - Nederland, 6:30 pm*

Oct. 23 - Port Arthur Memorial, 6:30 pm*

 

NEDERLAND LADY BULLDOGS

Aug. 7 - at Orangefield, 6:30 pm

Aug. 9-11 - Pearland Tournament

Aug. 14 - at Hardin-Jefferson, 6:30 pm

Aug. 16 - Dickinson Tournament

Aug. 17 - Beaumont Kelly Catholic, 6:30 pm

Aug. 18 - Dickinson Tournament

Aug. 21 - at Little Cypress-Mauriceville, 6:30 pm

Aug. 24 - Tarkington, 6:30 pm

Aug. 28 - Liberty, 6:30 pm

Aug. 30 - Santa Fe Tournament

Aug. 31 - Hamshire-Fannett, 6:30 pm

Sept. 1 - Santa Fe Tournament

Sept. 4 - at Port Arthur Memorial, 6:30 pm*

Sept. 7 - Woodville, 4:30 pm

Sept. 11 - Barbers Hill, 6:30 pm*

Sept. 14 - Vidor, 6:30 pm*

Sept. 18 - at Port Neches-Groves, 6:30 pm*

Sept. 21 - at Cleveland, 6:30 pm*

Sept. 25 - Dayton, 6:30 pm*

Sept. 28 - OPEN

Oct. 2 - Port Arthur Memorial, 6:30 pm*

Oct. 5 - at Barbers Hill, 6:30 pm*

Oct. 9 - at Vidor, 6:30 pm*

Oct. 12 - Port Neches-Groves, 4:30 pm*

Oct. 16 - Cleveland, 6:30 pm*

Oct. 19 - at Dayton, 6:30 pm*

Oct. 23 - OPEN

 

PORT ARTHUR MEMORIAL LADY TITANS

 

PORT NECHES-GROVES ROCK-A-NOOS

Aug. 7 - at Bridge City, 6:30 pm

Aug. 9 - Huffman Tournament

Aug. 10 - Lumberton, 6:30 pm

Aug. 11 - Huffman Tournament

Aug. 14 - at Beaumont West Brook, 6:30 pm

Aug. 16 - Dickinson Tournament

Aug. 17 - Galveston Ball, 6:30 pm

Aug. 18 - Dickinson Tournament

Aug. 24 - Goose Creek Memorial, 6:30 pm

Aug. 28 - Huffman Hargrave, 6:30 pm

Aug. 30-Sept. 1 - Santa Fe Tournament

Sept. 7 - Livingston, 6:30 pm

Sept. 11 - Cleveland, 6:30 pm

Sept. 14 - Dayton, 6:30 pm*

Sept. 18 - Nederland, 6:30 pm*

Sept. 21 - at Port Arthur Memorial, 6:30 pm*

Sept. 25 - Barbers Hill, 6:30 pm*

Sept. 28 - at Vidor, 6:30 pm*

Oct. 5 - at Cleveland, 6:30 pm*

Oct. 9 - at Dayton, 6:30 pm*

Oct. 12 - at Nederland, 4:30 pm*

Oct. 16 - Port Arthur Memorial, 6:30 pm*

Oct. 19 - at Barbers Hill, 4:30 pm*

Oct. 23 - Vidor, 6:30 pm*

 

VIDOR LADY PIRATES

Aug. 9 - Woodville Tournament

Aug. 10 - East Chambers, 6:30 pm

Aug. 11 - Woodville Tournament

Aug. 14 - at Silsbee, 6:30 pm

Aug. 16 - Spring Tournament

Aug. 17 - Hardin-Jefferson, 6:30 pm

Aug. 18 - Spring Tournament

Aug. 21 - Sulphur (LA), 6:30 pm

Aug. 24 - at Hamshire-Fannett, 6:30 pm

Aug. 28 - Bridge City, 6:30 pm

Aug. 30 - Little Cypress-Mauriceville, 4:30 pm*

Sept. 4 - Cleveland, 6:30 pm*

Sept. 6 - YMBL Tournament

Sept. 8 - YMBL Tournament

Sept. 11 - at Dayton, 6:30 pm*

Sept. 14 - at Nederland, 6:30 pm*

Sept. 18 - Port Arthur Memorial, 6:30 pm*

Sept. 21 - at Barbers Hill, 6:30 pm*

Sept. 25 - OPEN

Sept. 28 - Port Neches-Groves, 6:30 pm*

Oct. 2 - at Cleveland, 6:30 pm*

Oct. 5 - Dayton, 6:30 pm*

Oct. 9 - Nederland, 6:30 pm*

Oct. 12 - at Port Arthur Memorial, 4:30 pm*

Oct. 16 - Barbers Hill, 6:30 pm*

Oct. 19 - OPEN

Oct. 23 - at Port Neches-Groves, 6:30 pm*

Share this post


Link to post
Share on other sites

logo.png

2018 HIGH SCHOOL VOLLEYBALL SCHEDULES

 

22-5A

BAYTOWN LEE LADY GANDERS

Aug. 9 - East Chambers Tournament

Aug. 11 - East Chambers Tournament

Aug. 14 - at Pasadena Memorial, 6:30 pm

Aug. 16 - Dickinson Tournament

Aug. 17 - South Houston, 4:30 pm

Aug. 18 - Dickinson Tourmament

Aug. 21 - at Channelview, 6:30 pm

Aug. 24 - at Liberty, 4:30 pm

Aug. 28 - La Porte, 6:30 pm

Sept. 7 - Goose Creek Memorial, 6:30 pm*

Sept. 11 - at Texas City, 6:30 pm*

Sept. 14 - Santa Fe, 6:30 pm*

Sept. 18 - at Galena Park, 6:30 pm*

Sept. 21 - Galveston Ball, 6:30 pm*

Sept. 25 - Friendswood, 6:30 pm*

Sept. 28 - Crosby, 6:30 pm*

Oct. 2 - at Goose Creek Memorial, 6:30 pm*

Oct. 5 - Texas City, 6:30 pm*

Oct. 9 - at Santa Fe, 6:30 pm*

Oct. 12 - Galena Park, 6:30 pm*

Oct. 16 - at Galveston Ball, 6:30 pm*

Oct. 19 - at Friendswood, 6:30 pm*

Oct. 23 - Crosby, 6:30 pm*

 

CROSBY LADY COUGARS

 

FRIENDSWOOD LADY MUSTANGS

Aug. 7 - Clear Lake, 6:30 pm

Aug. 9 - Pearland Tournament

Aug. 11 - Pearland Tournament

Aug. 14 - Kingwood Park, 6:00 pm

Aug. 16 - New Braunfels Tournament

Aug. 18 - New Braunfels Tournament

Aug. 21 - Pearland, 6:30 pm

Aug. 23 - Richmond George Ranch Tournament

Aug. 25 - Richmond George Ranch Tournament

Aug. 28 - Deer Park, 6:30 pm

Aug. 31 - at Pearland Dawson, 5:30 pm

Sept. 5 - at Houston St. Agnes, 6:30 pm

Sept. 7 - Texas City, 6:30 pm*

Sept. 11 - Santa Fe, 6:30 pm*

Sept. 14 - at Galena Park, 4:30 pm*

Sept. 18 - at Galveston Ball, 6:30 pm*

Sept. 21 - Crosby, 6:30 pm*

Sept. 25 - at Baytown Lee, 6:30 pm*

Sept. 28 - at Goose Creek Memorial, 6:30 pm*

Oct. 2 - at Texas City, 6:30 pm*

Oct. 5 - at Santa Fe, 4:30 pm*

Oct. 9 - Galena Park, 6:30 pm*

Oct. 12 - Galveston Ball, 6:30 pm*

Oct. 16 - at Crosby, 6:30 pm*

Oct. 19 - Baytown Lee, 4:30 pm*

Oct. 23 - Goose Creek Memorial, 6:30 pm*

Oct. 26 - Clear Creek, 4:45 pm

 

GALENA PARK LADY JACKETS

Aug. 7 - at Pasadena Rayburn, 6:30 pm

Aug. 10 - at South Houston, 6:30 pm

Aug. 14 - at Houston Heights, 6:30 pm

Aug. 17 - at Pasadena, 6:30 pm

Aug. 21 - Sheldon C.E King, 6:30 pm

Aug. 24 - at Channelview, 6:30 pm

Aug. 28 - at Baytown Sterling, 6:30 pm

Sept. 4 - Aldine Eisenhower, 6:30 pm

Sept. 7 - at Crosby, 6:30 pm*

Sept. 11 - Galveston Ball, 6:30 pm*

Sept. 14 - Friendswood, 4:30 pm*

Sept. 18 - Baytown Lee, 6:30 pm*

Sept. 21 - at Goose Creek Memorial, 6:30 pm*

Sept. 25 - Texas City, 6:30 pm*

Sept. 28 - Santa Fe, 6:30 pm*

Oct. 2 - Crosby, 6:30 pm*

Oct. 5 - at Galveston Ball, 6:30 pm*

Oct. 9 - at Friendswood, 6:30 pm*

Oct. 12 - at Baytown Lee, 4:30 pm*

Oct. 16 - Goose Creek Memorial, 6:30 pm*

Oct. 19 - at Texas City, 4:30 pm*

Oct. 23 - at Santa Fe, 6:30 pm*

 

GALVESTON BALL LADY TORS

Aug. 7 - Pasadena, 6:30 pm

Aug. 10 - at Pasadena Rayburn, 6:30 pm

Aug. 16 - Dickinson Tournament

Aug. 17 - Port Neches-Groves, 5:30 pm

Aug. 18 - Dickinson Tournament

Aug. 21 - at Alief Hastings, 6:30 pm

Aug. 23 - Richmond George Ranch Tournament

Aug. 24 - Sweeny, 6:30 pm

Aug. 25 - Richmond George Ranch Tournament

Aug. 28 - Stafford, 6:30 pm

Aug. 30 - Santa Fe Tournament

Sept. 1 - Santa Fe Tournament

Sept. 4 - at Columbia, 7:00 pm

Sept. 7 - Santa Fe, 6:30 pm*

Sept. 11 - at Galena Park, 6:30 pm*

Sept. 14 - Crosby, 6:30 pm*

Sept. 18 - Friendswood, 6:30 pm*

Sept. 21 - at Baytown Lee, 6:30 pm*

Sept. 25 - at Goose Creek Memorial, 6:30 pm*

Sept. 28 - at Texas City, 6:30 pm*

Oct. 2 - at Santa Fe, 6:30 pm*

Oct. 5 - Galena Park, 6:30 pm*

Oct. 9 - at Crosby, 6:30 pm*

Oct. 12 - at Friendswood, 6:30 pm*

Oct. 16 - Baytown Lee, 6:30 pm*

Oct. 19 - Goose Creek Memorial, 6:30 pm*

Oct. 23 - Texas City, 6:30 pm*

 

GOOSE CREEK MEMORIAL LADY PATRIOTS

Aug. 7 - Alvin Shadow Creek, 6:30 pm

Aug. 9 - Huffman Tournament

Aug. 10 - Huffman Hargrave, 6:30 pm

Aug. 11 - Huffman Tournament

Aug. 14 - at La Porte, 6:30 pm

Aug. 16-18 - Dickinson Tournament

Aug. 21 - at Liberty, 6:30 pm

Aug. 24 - at Port Neches-Groves, 6:30 pm

Aug. 28 - at Channelview, 6:30 pm

Aug. 31 - at Lumberton, 6:30 pm

Sept. 4 - Tarkington, 6:30 pm

Sept. 7 - at Baytown Lee, 6:30 pm*

Sept. 11 - Crosby, 6:30 pm*

Sept. 14 - Texas City, 6:30 pm*

Sept. 18 - at Santa Fe, 6:30 pm*

Sept. 21 - Galena Park, 6:30 pm*

Sept. 25 - Galveston Ball, 6:30 pm*

Sept. 28 - Friendswood, 6:30 pm*

Oct. 2 - Baytown Lee, 6:30 pm*

Oct. 5 - at Crosby, 4:30 pm*

Oct. 9 - at Texas City, 6:30 pm*

Oct. 12 - Santa Fe, 6:30 pm*

Oct. 16 - at Galena Park, 6:30 pm*

Oct. 19 - at Galveston Ball, 6:30 pm*

Oct. 23 - at Friendswood, 6:30 pm*

 

SANTA FE LADY INDIANS

 

TEXAS CITY LADY STINGAREES

Aug. 7 - at Alvin, 6:00 pm

Aug. 9 - Columbus Tournament

Aug. 11 - Columbus Tournament

Aug. 14 - Fort Bend Marshall, 6:30 pm

Aug. 16 - Dickinson Tournament

Aug. 18 - Dickinson Tournament

Aug. 21 - at Pasadena Memorial, 6:30 pm

Aug. 24 - at West Columbia, 5:00 pm

Aug. 28 - at Dickinson, 6:30 pm

Aug. 31 - Santa Fe Labor Day Classic

Sept. 1 - Santa Fe Labor Day Classic

Sept. 7 - at Friendswood, 6:30 pm*

Sept. 11 - Baytown Lee, 6:30 pm*

Sept. 14 - at Goose Creek Memorial, 6:30 pm*

Sept. 18 - at Crosby, 6:30 pm*

Sept. 21 - Santa Fe, 6:30 pm*

Sept. 25 - at Galena Park, 6:30 pm*

Sept. 28 - Galveston Ball, 6:30 pm*

Oct. 2 - Friendswood, 6:30 pm*

Oct. 5 - at Baytown Lee, 6:30 pm*

Oct. 9 - Goose Creek Memorial, 6:30 pm*

Oct. 12 - Crosby, 6:30 pm*

Oct. 16 - at Santa Fe, 6:30 pm*

Oct. 19 - Galena Park, 4:30 pm*

Oct. 23 - at Galveston Ball, 6:30 pm*

Share this post


Link to post
Share on other sites

logo.png

2018 HIGH SCHOOL VOLLEYBALL SCHEDULES

 

20-4A

CARTHAGE LADY BULLDOGS

 

CENTER LADY RIDERS

Aug. 7 - Timpson/Cumberland Trimatch, 6:30 pm

Aug. 9-11 - Gary Tournament

Aug. 14 - at Elysian Fields, 6:30 pm

Aug. 16-18 - Marshall Tournament

Aug. 21 - Gary, 6:00 pm

Aug. 25 - San Augustine, 1r2:00 pm

Aug. 28 - at Timpson, 6:30 pm

Sept. 30-Aug. 1 - White Oak Tournament

Sept. 4 - at Garrison, 6:30 pm

Sept. 11 - Nacogdoches, 6:30 pm

Sept. 18 - Huntington, 6:30 pm*

Sept. 25 - at Carthage, 6:30 pm*

Oct. 2 - Jasper, 6:30 pm*

Oct. 9 - at Huntington, 6:30 pm*

Oct. 16 - Carthage, 6:30 pm*

Oct. 23 - at Jasper, 6:30 pm*

 

HUNTINGTON DEVILETTES

Aug. 7 - Palestine Westwood, 6:30 pm

Aug. 9-11 - Gary Tournament

Aug. 14 - at Nacogdoches, 7:00 pm

Aug. 16 - Groveton Tournament

Aug. 17 - Lufkin, 4:30 pm

Aug. 18 - Groveton Tournament

Aug. 21 - Latexo, 6:00 pm

Aug. 24 - at Coldspring-Oakhurst, 4:30 pm

Aug. 28 - at Grapeland, 6:00 pm

Aug. 30 - Brownsboro Tournament

Aug. 31 - at Brownsboro, 6:30 pm

Sept. 1 - Brownsboro Tournament

Sept. 4 - Crockett, 5:30 pm

Sept. 7 - Diboll, 4:30 pm

Sept. 11 - at Corrigan-Camden, 6:30 pm

Sept. 14 - Tarkington, 4:00 pm

Sept. 18 - at Center, 6:30 pm*

Sept. 21 - at Silsbee, 4:30 pm

Sept. 25 - at Jasper, 6:30 pm*

Sept. 28 - Hardin-Jefferson, 4:30 pm*

Oct. 2 - Carthage, 6:30 pm*

Oct. 9 - Center, 6:30 pm*

Oct. 12 - at Huntsville Alpha Omega, 6:00 pm

Oct. 16 - Jasper, 6:30 pm*

Oct. 19 - OPEN

Oct. 23 - at Carthage. 6:30 pm*

 

JASPER LADY DAWGS

Aug. 7 - at Hemphill, 6:00 pm

Aug. 9 - East Chambers Tournament

Aug. 10 - at Orangefield, 6:30 pm

Aug. 11 - East Chambers Tournament

Aug. 14 - at Shepherd, 6:30 pm

Aug. 17 - Warren, 6:30 pm

Aug. 21 - at Newton, 6:30 pm

Aug. 23-25 - Warren Tournament

Aug. 28 - San Augustine, 6:30 pm

Aug. 31 - Burkeville, 5:30 pm

Sept. 11 - Hemphill, 6:30 pm

Sept. 18 - Carthage, 6:30 pm*

Sept. 25 - Huntington, 6:30 pm*

Oct. 2 - at Center, 6:30 pm*

Oct. 9 - at Carthage, 6:30 pm*

Oct. 16 - at Huntington, 6:30 pm*

Oct. 23 - Center, 6:30 pm*

Share this post


Link to post
Share on other sites

logo.png

2018 HIGH SCHOOL VOLLEYBALL SCHEDULES

 

21-4A

HUFFMAN HARGRAVE LADY FALCONS

Aug. 7 - at Lumberton, 6:30 pm

Aug. 9 - Huffman Tournament

Aug. 10 - at Goose Creek Memorial, 6:30 pm

Aug. 11 - Huffman Tournament

Aug. 14 - Atascocita, 6:30 pm

Aug. 16-18 - Jewett Leon Tournament

Aug. 21 - Crosby, 6:30 pm

Aug. 24 - at Dayton, 6:30 pm

Aug. 28 - Port Neches-Groves. 6:30 pm

Aug. 31 - at Barbers Hill, 4:30 pm

Sept. 4 - Spring, 6:30 pm

Sept. 6-8 - YMBL Tournament

Sept. 11 - Conroe, 6:30 pm

Sept. 14 - at Bellville, 6:30 pm

Sept. 18 - at Nederland, 6:30 pm

Sept. 21 - Shepherd, 4:30 pm*

Sept. 25 - at Liberty, 6:30 pm*

Sept. 28 - Livingston, 4:30 pm*

Oct. 2 - at Splendora, 6:30 pm*

Oct. 5 - Tarkington, 4:30 pm*

Oct. 9 - at Shepherd, 6:30 pm*

Oct. 12 - Liberty, 4:30 pm*

Oct. 16 - at Livingston, 6:30 pm*

Oct. 19 - Splendora, 4:30 pm*

Oct. 23 - at Tarkington, 6:30 pm*

 

LIBERTY LADY PANTHERS

Aug. 7 - Warren, 4:30 pm

Aug. 13 - East Chambers, 12:00 pm

Aug. 13 - Diboll, 2:00 pm

Aug. 14 - Hamshire-Fannett, 4:30 pm

Aug. 17 - at Coldspring-Oakhurst, 4:30 pm

Aug. 21 - Goose Creek Memorial, 4:30 pm

Aug. 24 - Baytown Lee, 4:30 pm

Aug. 28 - at Nederland, 4:30 pm

Aug. 31 - Orangefield, 4:30 pm

Sept. 4 - Bridge City, 4:30 pm

Sept. 7 - at Cleveland, 4:30 pm

Sept. 11 - at Beaumont Kelly Catholic, 4:30 pm

Sept. 14 - Corrigan-Camden, 4:30 pm

Sept. 18 - Bay City, 4:00 pm

Sept. 21 - Livingston, 4:30 pm*

Sept. 25 - Huffman Hargrave, 4:30 pm*

Sept. 28 - at Splendora, 4:30 pm*

Oct. 2 - at Tarkington, 4:30 pm*

Oct. 5 - Shepherd, 4:30 pm*

Oct. 9 - at Livingston, 4:30 pm*

Oct. 12 - at Huffman Hargrave, 4:30 pm*

Oct. 16 - Splendora, 4:30 pm*

Oct. 19 - Tarkington, 4:30 pm*

Oct. 23 - at Shepherd, 6:30 pm*

 

LIVINGSTON LADY LIONS

 

SHEPHERD LADY PIRATES

 

SPLENDORA LADY WILDCATS

 

TARKINGTON LADY LONGHORNS

Aug. 6 - Beaumont West Brook, 6:00 pm

Aug. 7 - at Dayton, 6:30 pm

Aug. 9-11 - Huntsville Tournament

Aug. 14 - at Barbers Hill, 6:30 pm

Aug. 16-18 - Jewett Leon Tournament

Aug. 21 - at Port Neches-Groves, 5:30 pm

Aug. 24 - at Nederland, 6:30 pm

Aug. 28 - Madisonville, 6:30 pm

Aug. 29-Sept. 2 - Orlando Disney Tournament

Sept. 4 - at Goose Creek Memorial, 6:30 pm

Sept. 7 - Navasota, 6:00 pm

Sept. 11 - Coldspring-Oakhurst, 6:30 pm

Sept. 14 - Huntington, 5:00 pm

Sept. 18 - at Lumberton, 6:30 pm

Sept. 21 - at Splendora, 6:30 pm*

Sept. 25 - at Livingston, 6:30 pm*

Sept. 28 - Shepherd, 6:30 pm*

Oct. 2 - Liberty, 6:30 pm*

Oct. 5 - at Huffman Hargrave, 6:30 pm*

Oct. 9 - Splendora, 6:30 pm*

Oct. 12 - Livingston, 6:30 pm*

Oct. 16 - at Shepherd, 6:30 pm*

Oct. 19 - at Liberty, 6:30 pm*

Oct. 23 - Huffman Hargrave, 6:30 pm*

Share this post


Link to post
Share on other sites

logo.png

2018 HIGH SCHOOL VOLLEYBALL SCHEDULES

 

22-4A

BRIDGE CITY LADY CARDINALS

Aug. 9 - Woodville Tournament

Aug. 11 - Woodville Tournament

Aug. 14 - Beaumont Kelly Catholic, 6:30 pm

Aug. 17 - Beaumont United, 4:30 pm

Aug. 21 - at Orangefield, 6:30 pm

Aug. 24 - Anahuac/Cleveland Trimatch, 4:00 pm

Aug. 28 - at Vidor, 6:30 pm

Aug. 30 - Santa Fe Tournament

Aug. 31 - at Kountze, 4:30 pm

Sept. 1 - Santa Fe Tournament

Sept. 4 - at Liberty, 6:30 pm

Sept. 7 - at Hamshire-Fannett, 5:00 pm*

Sept. 11 - Silsbee, 7:00 pm*

Sept. 14 - at Hardin-Jefferson, 5:00 pm*

Sept. 18 - Little Cypress-Mauriceville, 7:00 pm*

Sept. 21 - at Lumberton, 5:00 pm*

Sept. 25 - OPEN

Sept. 28 - West Orange-Stark, 5:00 pm*

Oct. 2 - Hamshire-Fannett, 7:00 pm*

Oct. 5 - at Silsbee, 5:00 pm*

Oct. 9 - Hardin-Jefferson, 7:00 pm*

Oct. 12 - at Little Cypress-Mauriceville, 5:00 pm*

Oct. 16 - Lumberton, 7:00 pm*

Oct. 19 - OPEN

Oct. 23 - at West Orange-Stark, 7:00 pm*

 

HAMSHIRE-FANNETT LADYHORNS

Aug. 7 -  Hardin, 3:00 pm

Aug. 9 - Huffman Tournament

Aug. 11 - Huffman Tournament

Aug. 13 - Tarkington, 6:30 pm

Aug. 14 - at Liberty, 2:00 pm

Aug. 16 - Rallyfest Tournament

Aug. 17 - at Orangefield, 6:30 pm

Aug. 18 - Rallyfest Tournament

Aug. 21 - at Beaumont United, 6:30 pm

Aug. 24 - Vidor, 4:30 pm

Aug. 28 - at Port Arthur Memorial, 6:30 pm

Aug. 31 - at Nederland, 6:30 pm

Sept. 4 - at High Island, 5:30 pm

Sept. 6 - YMBL Tournament

Sept. 7 - Bridge City, 5:00 pm*

Sept. 11 - at West Orange-Stark, 7:00 pm*

Sept. 14 - Beaumont Kelly Catholic, 4:30 pm

Sept. 18 - Silsbee, 7:00 pm*

Sept. 21 - at Hardin-Jefferson, 5:00 pm*

Sept. 25 - Little Cypress-Mauriceville, 7:00 pm*

Sept. 28 - at Lumberton, 5:00 pm*

Oct. 2 - at Bridge City, 7:00 pm*

Oct. 5 - West Orange-Stark, 5:00 pm*

Oct. 12 - at Silsbee, 5:00 pm*

Oct. 16 - Hardin-Jefferson, 7:00 pm*

Oct. 19 - at Little Cypress-Mauriceville, 5:00 pm*

Oct. 23 - Lumberton, 7:00 pm*

 

HARDIN-JEFFERSON LADY HAWKS

 

LITTLE CYPRESS-MAURICEVILLE LADY BEARS

Aug. 7 - Deweyville, 6:30 pm

Aug. 9 - Huffman Tournament

Aug. 11 - Huffman Tournament

Aug. 14 - at Port Arthur Memorial, 6:30 pm

Aug. 16 - Dickinson Tournament

Aug. 18 - Dickinson Tournament

Aug. 21 - Nederland, 6:30 pm

Aug. 24 - Beaumont West Brook, 4:30 pm

Aug. 28 - at Woodville, 6:30 pm

Aug. 31 - at Vidor, 4:30 pm

Sept. 4 - Sulphur (LA), 6:30 pm

Sept. 6 - YMBL Tournament

Sept. 7 - at Hardin-Jefferson, 4:30 pm*

Sept. 8 - YMBL Tournament

Sept. 11 - OPEN

Sept. 14 - Lumberton, 4:30 pm*

Sept. 18 - Bridge City, 6:30 pm*

Sept. 21 - West Orange-Stark, 4:30 pm*

Sept. 25 - at Hamshire-Fannett, 6:30 pm*

Sept. 28 - at Silsbee, 4:30 pm*

Oct. 2 - Hardin-Jefferson, 6:30 pm*

Oct. 5 - OPEN

Oct. 9 - at Lumberton, 6:30 pm*

Oct. 12 - at Bridge City, 4:30 pm*

Oct. 16 - at West Orange-Stark, 6:30 pm*

Oct. 19 - Hamshire-Fannett, 4:30 pm*

Oct. 23 - Silsbee, 6:30 pm*

 

LUMBERTON LADY RAIDERS

 

SILSBEE LADY TIGERS

Aug. 7 - at Woodville, 6:00 pm

Aug. 9-11 - Woodville Tournament

Aug. 14 - Vidor, 6:00 pm

Aug. 16-18 - West Rusk Tournament

Aug. 21 - Colmesneil, 6:00 pm

Aug. 24 - at Hardin, 5:00 pm

Aug. 28 - at Beaumont West Brook, 6:00 pm

Aug. 31 - at Buna, 4:30 pm

Sept. 6 - YMBL Tournament

Sept. 7 - Lumberton, 5:00 pm*

Sept. 8 - YMBL Tournament

Sept. 11 - at Bridge City, 6:30 pm*

Sept. 14 - West Orange-Stark, 5:00 pm*

Sept. 18 - at Hamshire-Fannett, 6:30 pm*

Sept. 21 - Huntington, 4:30 pm

Sept. 25 - Hardin-Jefferson, 6:30 pm*

Sept. 28 - Little Cypress-Mauriceville, 5:00 pm*

Oct. 2 - at Lumberton, 6:30 pm*

Oct. 5 - Bridge City, 5:00 pm*

Oct. 9 - at West Orange-Stark, 6:30 pm*

Oct. 12 - Hamshire-Fannett, 5:00 pm*

Oct. 19 - at Hardin-Jefferson, 5:00 pm*

Oct. 23 - at Little Cypress-Mauriceville, 6:30 pm*

 

WEST ORANGE-STARK LADY MUSTANGS

Share this post


Link to post
Share on other sites

logo.png

2018 HIGH SCHOOL VOLLEYBALL SCHEDULES

 

21-3A

CORRIGAN-CAMDEN LADY BULLDOGS

 

DIBOLL LADYJACKS

Aug. 7 - Goodrich, 4:30 pm

Aug. 9 - Woodville Tournament

Aug. 11 - Woodville Tournament

Aug. 14 - at Rusk, 6:30 pm

Aug. 16 - Groveton Tournament

Aug. 17 - at Lovelady, 4:00 pm

Aug. 18 - Groveton Tournament

Aug. 21 - Buna, 6:30 pm

Aug. 23 - Centerville Tournament

Aug. 24 - at Shepherd, 4:30 pm

Aug. 25 - Centerville Tournament

Aug. 28 - Groveton, 6:30 pm

Aug. 31 - OPEN

Sept. 4 - Latexo, 6:30 pm

Sept. 7 - at Huntington, 6:30 pm

Sept. 11 - at Livingston, 6:30 pm

Sept. 14 - at Goodrich, 4:30 pm

Sept. 18 - at Woodville, 6:30 pm*

Sept. 22 - at Newton, 12:00 pm*

Sept. 25 - at Hemphill, 6:30 pm*

Sept. 28 - Corrigan-Camden, 6:30 pm*

Oct. 2 - at Nacogdoches Central Heights, 6:30 pm*

Oct. 5 - OPEN

Oct. 9 - Woodville, 6:30 pm*

Oct. 13 - Newton, 12:00 pm*

Oct. 16 - Hemphill, 6:30 pm*

Oct. 19 - at Corrigan-Camden, 6:30 pm*

Oct. 23 - Nacogdoches Central Heights, 6:30 pm*

 

HEMPHILL LADY HORNETS

 

NACOGDOCHES CENTRAL HEIGHTS LADY DEVILS

 

NEWTON LADY EAGLES

 

WOODVILLE LADY EAGLES

Share this post


Link to post
Share on other sites

logo.png

2018 HIGH SCHOOL VOLLEYBALL SCHEDULES

 

22-3A

ANAHUAC LADY PANTHERS

 

BUNA LADY COUGARS

 

EAST CHAMBERS LADY BUCCANEERS

Aug. 7 - at Hardin-Jefferson, 6:30 pm

Aug. 9 - East Chambers Tournament

Aug. 10 - at Vidor, 6:30 pm

Aug. 11 - East Chambers Tournament

Aug. 13 - Liberty/Diboll Trimatch, 12:00 pm

Aug. 16-18 - Orangefield Tournament

Aug. 21 - West Hardin, 4:30 pm

Aug. 24 - Port Arthur Memorial, 6:00 pm

Aug. 28 - at Evadale, 5:30 pm

Aug. 31 - West Orange-Stark, 4:30 pm

Sept. 4 - at Beaumont Legacy Christian, 5:30 pm

Sept. 7 - at Anahuac, 4:30 pm*

Sept. 11 - at Hardin, 6:30 pm*

Sept. 14 - Buna, 4:30 pm*

Sept. 18 - at Orangefield, 6:30 pm*

Sept. 21 - at Warren, 4:30 pm*

Sept. 25 - Kirbyville, 6:30 pm*

Sept. 28 - at Kountze, 4:30 pm*

Oct. 2 - Anahuac, 6:30 pm*

Oct. 5 - Hardin, 4:30 pm*

Oct. 9 - at Buna, 6:30 pm*

Oct. 12 - Orangefield, 4:30 pm*

Oct. 16 - Warren, 6:30 pm*

Oct. 19 - at Kirbyville, 4:30 pm*

Oct. 23 - Kountze, 6:30 pm*

 

HARDIN LADY HORNETS

 

KIRBYVILLE LADY WILDCATS

 

KOUNTZE LIONETTES

 

ORANGEFIELD LADY BOBCATS

Aug. 7 - Nederland, 6:30 pm

Aug. 10 - Jasper, 4:30 pm

Aug. 14 - at Beaumont United, 6:30 pm

Aug. 16 - Orangefield Tournament

Aug. 17 - Hamshire-Fannett, 4:30 pm

Aug. 18 - Orangefield Tournament

Aug. 21 - Bridge City, 6:30 pm

Aug. 24 - Evadale, 4:30 pm

Aug. 28 - at Beaumont Kelly Catholic, 6:30 pm

Sept. 4 - Hardin-Jefferson, 6:30 pm

Sept. 6 - YMBL Tournament

Sept. 7 - Warren, 4:30 pm*

Sept. 8 - YMBL Tournament

Sept. 11 - at Kirbyville, 6:30 pm*

Sept. 14 - Kountze, 4:30 pm*

Sept. 18 - East Chambers, 6:30 pm*

Sept. 21 - at Anahuac, 4:30 pm*

Sept. 25 - Hardin, 6:30 pm*

Sept. 28 - Buna, 4:30 pm*

Oct. 2 - Warren, 6:30 pm*

Oct. 5 - Kirbyville, 4:30 pm*

Oct. 9 - at Kountze, 6:30 pm*

Oct. 12 - at East Chambers, 4:30 pm*

Oct. 16 - Anahuac, 6:30 pm*

Oct. 19 - Hardin, 4:30 pm*

Oct. 23 - Buna, 6:30 pm*

 

WARREN LADY WARRIORS

Share this post


Link to post
Share on other sites

logo.png

2018 HIGH SCHOOL VOLLEYBALL SCHEDULES

 

23-3A

ANDERSON-SHIRO LADY OWLS

Aug. 7 - Navasota, 6:00 pm

Aug. 9 - Franklin Tournament

Aug. 10 - Franklin, 6:00 pm

Aug. 11 - Franklin Tournament

Aug. 17 - at Iola, 5:00 pm

Aug. 21 - at Normangee, 7:00 pm

Aug. 23 - Anderson Tournament

Aug. 25 - Anderson Tournament

Aug. 28 - at Centerville, 7:00 pm

Aug. 30 - Snook Tournament

Aug. 31 - Wallis Brazos, 5:30 pm

Sept. 1 - Snook Tournament

Sept. 4 - Round Top-Carmine, 6:00 pm

Sept. 7 - at Houston Harmony, 6:30 pm*

Sept. 11 - New Waverly, 7:00 pm*

Sept. 14 - at Coldspring-Oakhurst, 4:30 pm*

Sept. 18 - Trinity, 7:00 pm*

Sept. 21 - at Onalaska, 4:30 pm*

Sept. 25 - Hempstead, 7:00 pm*

Sept 28 - OPEN

Oct. 2 - Houston Harmony, 7:00 pm*

Oct. 5 - at New Waverly, 4:30 pm*

Oct. 9 - Coldspring-Oakhurst, 7:00 pm*

Oct. 12 - at Trinity, 4:30 pm*

Oct. 16 - Onalaska, 7:00 pm*

Oct. 20 - at Hempstead, 10:00 am*

Oct. 23 - OPEN

 

COLDSPRING-OAKHURST LADY TROJANS

 

HOUSTON HARMONY SCHOOL OF DISCOVERY

 

HEMPSTEAD LADY BOBCATS

 

NEW WAVERLY LADY BULLDOGS

Aug. 7 - at Iola, 6:00 pm

Aug. 9 - Fairfield Tournament

Aug. 10 - at Navasota, 4:30 pm

Aug. 11 - Fairfield Tournament

Aug. 14 - Kennard, 4:00 pm

Aug. 16 - Groveton Tournament

Aug. 17 - Shepherd, 5:00 pm

Aug. 18 - Groveton Tournament

Aug. 21 - Somerville, 6:00 pm

Aug. 23 - Centerville Tournament

Aug. 24 - Jewett Leon, 4:30 pm

Aug. 25 - Centerville Tournament

Aug. 28 - at Montgomery Lake Creek, 5:30 pm

Aug. 31 - at Hardin-Jefferson, 4:30 pm

Sept. 4 - at Corrigan-Camden, 5:30 pm

Sept. 7 - Lovelady, 6:00 pm

Sept. 11 - at Anderson-Shiro, 5:30 pm*

Sept. 14 - Trinity, 4:30 pm*

Sept. 18 - Houston Harmony, 6:00 pm*

Sept. 21 - at Hempstead, 4:30 pm*

Sept. 25 - Coldspring-Oakhurst, 6:00 pm*

Sept. 28 - Onalaska, 5:00 pm*

Oct. 2 - OPEN

Oct. 5 - Anderson-Shiro, 4:30 pm*

Oct. 9 - Trinity, 6:00 pm*

Oct. 12 - at Houston Harmony, 4:30 pm*

Oct. 16 - Hempstead, 6:00 pm*

Oct. 19 - at Coldspring-Oakhurst, 4:30 pm*

Oct. 23 - at Onalaska, 6:00 pm*

 

ONALASKA LADY WILDCATS

 

TRINITY LADY TIGERS

Share this post


Link to post
Share on other sites

logo.png

2018 HIGH SCHOOL VOLLEYBALL SCHEDULES

 

23-2A

APPLE SPRINGS LADY EAGLES

 

CHESTER LADY JACKETS

 

COLMESNEIL LADY LADYDOGS

Aug. 7 - at Onalaska, 6:30 pm

Aug. 9 - Woodville Tournament

Aug. 11 - Woodville Tournament

Aug. 14 - at Anahuac, 4:00 pm

Aug. 16 - Hamshire-Fannett Rallyfest

Aug. 17 - San Augustine, 5:00 pm

Aug. 18 - Hamshire-Fannett Rallyfest

Aug. 21 - at Lovelady, 6:30 pm

Aug. 23 - Warren Tournament

Aug. 24 - Deweyville, 6:30 pm

Aug. 25 - Warren Tournament

Aug. 28 - Garrison, 6:30 pm

Aug. 31 - at Silsbee, 6:30 pm

Sept. 4 - Timpson, 6:30 pm

Sept. 7 - Kennard, 4:00 pm*

Sept. 11 - at Chester, 5:30 pm*

Sept. 15 - Groveton, 3:30 pm*

Sept. 18 - at Leggett, 4:30 pm*

Sept. 21 - Goodrich, 4:30 pm*

Sept. 25 - at Apple Springs, 5:30 pm*

Sept. 28 - OPEN

Oct. 2 - at Kennard, 5:00 pm*

Oct. 6 - Chester, 11:30 am*

Oct. 9 - at Groveton, 6:30 pm*

Oct. 12 - Leggett, 4:00 pm*

Oct. 16 - at Goodrich, 5:00 pm*

Oct. 19 - Apple Springs, 4:30 pm*

Oct. 23 - OPEN

 

GOODRICH LADY HORNETS

 

GROVETON LADY INDIANS

 

KENNARD LADY TIGERS

 

LEGGETT LADY PIRATES

Share this post


Link to post
Share on other sites

logo.png

2018 HIGH SCHOOL VOLLEYBALL SCHEDULES

 

24-2A

BURKEVILLE LADY MUSTANGS

 

DEWEYVILLE LADY PIRATES

 

EVADALE LADY REBELS

Aug. 7 - at Kountze, 5:30 pm

Aug. 9 - East Chambers Tournament

Aug. 10 - Anahuac, 5:30 pm

Aug. 11 - East Chambers Tournament

Aug. 14 - at Beaumont Legacy Christian, 5:30 pm

Aug. 16 - Orangefield Tournament

Aug. 18 - Orangefield Tournament

Aug. 21 - at Warren, 5:30 pm

Aug. 24 - at Orangefield, 5:30 pm

Aug. 28 - East Chambers, 5:30 pm

Aug. 31 - at Newton, 5:30 pm

Sept. 4 - at Buna, 5:30 pm

Sept. 7 - at Burkeville, 5:30 pm*

Sept. 10 - Sabine Pass, 5:30 pm*

Sept. 14 - at West Hardin, 5:30 pm*

Sept. 18 - High Island, 5:30 pm*

Sept. 21 - at Spurger, 5:30 pm*

Sept. 24 - Hull-Daisetta, 5:30 pm*

Sept. 28 - at Deweyville, 5:30 pm*

Oct. 2 - Burkeville, 5:30 pm*

Oct. 5 - at Sabine Pass, 5:30 pm*

Oct. 9 - West Hardin, 5:30 pm*

Oct. 12 - at High Island, 5:30 pm*

Oct. 16 - Spurger, 5:30 pm*

Oct. 19 - at Hull-Daisetta, 5:30 pm*

Oct. 23 - Deweyville, 5:30 pm*

 

HIGH ISLAND LADY CARDINALS

Aug. 6 - Chester, 4:00 pm

Aug. 9 - East Chambers Tournament

Aug. 10 - Port Arthur Bob Hope, 4:30 pm

Aug. 11 - East Chambers Tournament

Aug. 16-18 - Clear Lake Christian Tournament

Aug. 21 - at Port Arthur Bob Hope, 5:30 pm

Aug. 24 - Leggett, 4:30 pm

Aug. 28 - at Chester, 4:00 pm

Aug. 31 - at Beaumont Legacy Christian, 5:00 pm

Sept. 4 - Hamshire-Fannett, 4:30 pm

Sept. 6 - YMBL Tournament

Sept. 7 - Spurger, 4:30 pm*

Sept. 8 - YMBL Tournament

Sept. 11 - at Hull-Daisetta, 4:30 pm*

Sept. 14 - Deweyville, 4:30 pm*

Sept. 18 - at Evadale, 4:30 pm*

Sept. 21 - Sabine Pass, 4:30 pm*

Sept. 25 - at West Hardin, 4:30 pm*

Sept. 28 - Burkeville, 4:30 pm*

Oct. 2 - at Spurger, 4:30 pm*

Oct. 5 - Hull-Daisetta, 4:30 pm*

Oct. 9 - at Deweyville, 4:30 pm*

Oct. 12 - Evadale, 4:30 pm*

Oct. 16 - at Sabine Pass, 4:30 pm*

Oct. 19 - West Hardin, 4:30 pm*

Oct. 23 - at Burkeville, 4:30 pm*

 

HULL-DAISETTA LADY BOBCATS

 

SABINE PASS LADY SHARKS

 

SPURGER LADY PIRATES

 

WEST HARDIN LADY OILERS

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

logo.png

2018 HIGH SCHOOL VOLLEYBALL SCHEDULES

 

TAPPS 6-3A

BEAUMONT LEGACY CHRISTIAN LADY WARRIORS

Aug. 10 - Hardin-Jefferson, 5:30 pm

Aug. 14 - Evadale, 5:30 pm

Aug. 17 - West Hardin, 5:00 pm

Aug. 21 - at Anahuac, 5:30 pm

Sept. 4 - East Chambers, 5:30 pm

Sept. 6 - YMBL Tournament

Sept. 8 - YMBL Tournament

Sept. 11 - League City Bay Area Christian, 6:00 pm

Sept. 13 - at Galveston O'Connell, 6:00 pm

Sept. 18 - Bryan Brazos Christian (Woodlands Christian), 6:00 pm*

Sept. 20 - at Clear Lake Christian, 6:00 pm*

Sept. 25 - at Tomball Rosehill Christian, 6:00 pm*

Sept. 27 - Woodlands Legacy Prep, 6:00 pm*

Oct. 2 - at Spring Providence, 6:00 pm*

Oct. 4 - at Bryan Brazos (Woodlands Christian), 6:00 pm*

Oct. 9 - Clear Lake Christian, 6:00 pm*

Oct. 11 - Tomball Rosehill Christian, 6:00 pm*

Oct. 16 - at Woodlands Legacy Prep, 6:00 pm*

Oct. 18 - Spring Providence, 6:00 pm*

Share this post


Link to post
Share on other sites

logo.png

2018 HIGH SCHOOL VOLLEYBALL SCHEDULES

 

TAPPS 11-1A

BAYTOWN CHRISTIAN LADY BULLDOGS

 

ORANGE COMMUNITY CHRISTIAN LADY LIONS

Share this post


Link to post
Share on other sites

logo.png

2018 HIGH SCHOOL VOLLEYBALL SCHEDULES

 

TCAL

BEAUMONT HARMONY LADY TIGERS

 

PORT ARTHUR TEKOA LADY COUGARS

 

PORT ARTHUR BOB HOPE LADY EAGLES

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0