Sign in to follow this  
Followers 0
WOSgrad

2018 SETX HIGH SCHOOL BASEBALL SCHEDULES/RESULTS

15 posts in this topic

logo.png

2018 HIGH SCHOOL BASEBALL SCHEDULES

 

21-6A

ATASCOCITA EAGLES (26-11, 11-3)

Feb. 19 - Klein, 4-10

Feb. 22-24 - Humble ISD Tournament

           Tomball Memorial, 6-11

           Cypress Falls, 4-0

           Spring, 8-5

           Kingwood Park, 7-11

Mar. 1-3 - Clear Creek ISD Tournament

           Clear Lake, 10-0

           Katy Seven Lakes, 1-13

           Friendswood, 7-6

           Clear Creek, 11-2

           Hebron, 11-3

           Clear Brook, 9-5

Mar. 5 - at Fort Bend Kempner, 7:00 pm

Mar. 8-11 - Wings 'N More Classic

          Keller, 4-12

          Deer Park, 5-9

          Flower Mound Marcus, 14-4

          Klein Oak, 9-6

          Conroe Oak Ridge, 1-9

Mar. 13 - at Kingwood, 5-7*

Mar. 16 - Channelview, 7-1*

Mar. 20 - at Galena Park North Shore, 8-2*

Mar. 23 - Humble Summer Creek, 6-5*

Mar. 27 - at Baytown Sterling, 9-5*

Mar. 29 - Sheldon C.E. King, 13-1*

Apr. 3 - at Goose Creek Memorial, 12-4*

Apr. 6 - Kingwood, 4-7*

Apr. 10 - at Channelview, 1-0*

Apr. 13 - Galena Park North Shore, 4-8*

Apr. 17 - at Humble Summer Creek, 16-5*

Apr. 20 - Baytown Sterling, 7-3*

Apr. 24 - at Sheldon C.E. King, 10-3*

Apr. 27 - Goose Creek Memorial, 9-2*

May 5 - Pasadena Dobie, 13-6**

May 6 - Pasadena Dobie, 7-0**

May 12 - Clear Falls, **

May 13 - Clear Falls, 5-2**

May 13 - Clear Falls, 13-1**

May 19 - La Porte, 4-3**

May 20 - La Porte, 3-2**

May 24 - Cypress Ranch, 5-2**

May 25 - Cypress Ranch, 7-10**

May 26 - Cypress Ranch, 4-9**

 

BAYTOWN STERLING RANGERS (9-15, 5-9)

Feb. 19 - South Houston, 5-3

Feb. 22-24 - Alief ISD Tournament

            Crosby, 3-5

            Crosby, 3-0

            Alvin, 0-4

Mar. 2-3 - Barbers Hill Round Robin

            The Woodlands College Park, 2-4

            Galveston Ball, 5-6

            Barbers Hill, 3-7

            Pearland Dawson, 1-7

Mar. 5 - Clear Creek, 4-2

Mar. 9 - Houston Austin, 10-0

Mar. 13 - at Galena Park North Shore, 6-7*

Mar. 16 - Humble Summer Creek, 4-7*

Mar. 20 - at Goose Creek Memorial, 1-0*

Mar. 23 - at Sheldon C.E. King, 8-2*

Mar. 27 - Atascocita, 5-9*

Mar. 30 - at Kingwood, 0-11*

Apr. 3 - Channelview, 0-4*

Apr. 6 - Galena Park North Shore, 10-2*

Apr. 10 - at Humble Summer Creek, 3-2*

Apr. 13 - Goose Creek Memorial, 0-8*

Apr. 17 - Sheldon C.E. King, 5-0*

Apr. 20 - at Atascocita, 3-7*

Apr. 24 - Kingwood, 0-11*

Apr. 27 - at Channelview, 4-10*

 

CHANNELVIEW FALCONS (14-13, 5-9)

Feb. 22-24 - Katy ISD Tournament

         Katy Mayde Creek, 1-0

         Katy, 1-15

         Katy Morton Ranch, 8-7

         Montgomery, 1-17

Mar. 1-3 - Bill Herrington Tournament

         Houston St. John's, 1-5

         San Antonio Lee, 8-0

         Aldine Nimitz, 11-3

         The Woodlands John Cooper, 3-2

Mar. 8-10 - Central Texas Invitational

         Austin, 5-2

         Austin Anderson, 6-5

         Austin LBJ, 6-2

         Laredo Nixon, 9-5

         Leander Rouse, 0-9

Mar. 13 - Sheldon C.E. King, 4-2*

Mar. 16 - at Atascocita, 1-7*

Mar. 20 - Kingwood, 1-12*

Mar. 23 - Goose Creek Memorial, 3-5*

Mar. 27 - at Galena Park North Shore, 1-10*

Mar. 30 - Humble Summer Creek, 1-3*

Apr. 3 - at Baytown Sterling, 4-0*

Apr. 6 - Sheldon C.E. King, 1-14*

Apr. 10 - Atascocita, 0-1*

Apr. 12 - at Kingwood, 1-2*

Apr. 17 - at Goose Creek Memorial, 2-4*

Apr. 20 - Galena Park North Shore, 7-8*

Apr. 24 - at Humble Summer Creek, 4-0*

Apr. 27 - Baytown Sterling, 10-4*

 

GALENA PARK NORTH SHORE MUSTANGS (15-11, 10-4)

Feb. 22-24 - La Porte Tournament

          Clear Springs, 3-1

          Barbers Hill, 0-1

          Magnolia, 9-0

          Galveston Ball, 5-9

Feb. 27 - at Klein Forest, ccl

Mar. 1-3 - Clear Creek ISD Tournament

          Houston Second Baptist, 9-1

          Houston Clear Lake, 5-4

          Clear Creek, 1-10

          Katy Seven Lakes, 4-6

Mar. 8-10 - Alvin Tournament

          Manvel, 2-3

          Alvin, 11-7

Mar. 13 - Baytown Sterling, 7-6*

Mar. 16 - at Sheldon C.E. King, 12-3*

Mar. 20 - Atascocita, 2-8*

Mar. 23 - at Kingwood, 4-10*

Mar. 27 - Channelview, 10-1*

Mar. 30 - Goose Creek Memorial, 4-2*

Apr. 3 - at Humble Summer Creek, 5-4*

Apr. 6 - at Baytown Sterling, 2-10*

Apr. 10 - Sheldon C.E. King, 12-9*

Apr. 12 - at Atascocita, 8-4*

Apr. 17 - Kingwood, 3-7*

Apr. 20 - at Channelview, 8-7*

Apr. 24 - at Goose Creek Memorial, 12-4*

Apr. 27 - Humble Summer Creek, 10-4*

May 3 - La Porte, 4-6**

May 5 - La Porte, 0-2**

 

GOOSE CREEK MEMORIAL PATRIOTS (13-17, 5-9)

Feb. 19 - Hardin-Jefferson, 7-3

Feb. 22-24 - Spring Branch ISD Tournament

          Houston Northbrook, 11-1

          Cypress Fairbanks, 5-6

          Cypress Ranch, 8-15

          Robstown, 4-7

Mar. 1-3 - Round Rock ISD Tournament

          Aldine MacArthur, 3-6

          Round Rock Stony Point, 4-2

          Round Rock McNeil, 10-4

          Austin Anderson, 4-8

          Belton, 12-10

          Cypress Fairbanks, 8-7

Mar. 5 - at Beaumont West Brook, 6:00 pm

Mar. 8-10 - Brenham Tournament

          Huntsville, 14-2

          Cypress Woods, 5-8

          Clear Falls, 6-7

          Cypress Ranch, 6-1

Mar. 13 - at Humble Summer Creek, 4-7*

Mar. 16 - Kingwood, 5-3*

Mar. 20 - Baytown Sterling, 0-1*

Mar. 23 - at Channelview, 5-3*

Mar. 27 - Sheldon C.E. King, 10-5*

Mar. 30 - Galena Park North Shore, 2-4*

Apr. 3 - Atascocita, 4-12*

Apr. 6 - Humble Summer Creek, 5-9*

Apr. 10 - at Kingwood, 0-15*

Apr. 12 - at Baytown Sterling, 8-0*

Apr. 17 - Channelview, 4-2*

Apr. 20 - at Sheldon C.E. King, 1-2*

Apr. 24 - Galena Park North Shore, 4-12*

Apr. 27 - at Atascocita, 2-9*

 

HUMBLE SUMMER CREEK BULLDOGS (18-13, 6-8)

Feb. 20 - at Dayton, 7-6

Feb. 22-24 - Humble ISD Tournament

          Crosby, 8-9

          Cypress Creek, 7-7

          Spring, 1-11

          Clear Creek, 11-13

Feb. 27 - Aldine MacArthur, 7:00 pm

Mar. 1-3 - Crosby Tournament

          Manvel, 2-4

          Lumberton, 9-5

          Cypress Creek, 8-3

          Port Neches-Groves, 1-11

          Crosby, 2-0

Mar. 6 - Pasadena, 15-1

Mar. 8-10 - Summer Creek Tournament

          Aldine, 7-0

          Cypress Lakes, 1-0

          Houston Northbrook, 12-1

          Cypress Lakes, 6-3

Mar. 13 - Goose Creek Memorial, 7-4*

Mar. 16 - at Baytown Sterling, 7-4*

Mar. 20 - Sheldon C.E. King, 11-5*

Mar. 23 - at Atascocita, 5-6*

Mar. 27 - Kingwood, 0-12*

Mar. 29 - at Channelview, 3-1*

Apr. 3 - Galena Park North Shore, 4-5*

Apr. 6 - at Goose Creek Memorial, 9-5*

Apr. 10 - Baytown Sterling, 2-3*

Apr. 12 - at Sheldon C.E. King, 8-1*

Apr. 17 - Atascocita, 6-15*

Apr. 20 - at Kingwood, 2-4*

Apr. 24 - Channelview, 0-4*

Apr. 27 - at Galena Park North Shore, 4-10*

May 3 - Deer Park, 3-1**

May 4 - Deer Park, 1-2**

May 5 - Deer Park, 2-8**

 

KINGWOOD MUSTANGS (28-7, 13-1)

Feb. 19 - Houston Milby, 2-1

Feb. 22-24 - HISD Tournament

          Kingwood Park, 3-0

          Kingwood Park, 8-2

          Cypress Creek, 13-5

          Cypress Falls, 10-2

Mar. 1-3 - Clear Creek ISD Tournament

          Fort Bend Travis, 8-7

          Clear Falls, 11-1

          Deer Park, 6-6

          Clear Springs, 2-2

          Friendswood, 12-5

Mar. 6 - at Klein Oak, 9-4

Mar. 8-10 - College Park Tournament

          Klein Oak, 8-0

          College Park, 2-6

          Keller, 8-0

          Deer Park, 1-14

          Flower Mound Marcus, 0-2

Mar. 13 - Atascocita, 7-5*

Mar. 16 - at Goose Creek Memorial, 3-5*

Mar. 20 - at Channelview, 12-1*

Mar. 23 - Galena Park North Shore, 10-4*

Mar. 27 - at Humble Summer Creek, 12-0*

Mar. 29 - Baytown Sterling, 11-0*

Apr. 3 - Sheldon C.E. King, 19-1*

Apr. 6 - at Atascocita, 7-4*

Apr. 10 - Goose Creek Memorial, 15-0*

Apr. 12 - Channelview, 2-1*

Apr. 17 - at Galena Park North Shore, 7-3*

Apr. 20 - Humble Summer Creek, 4-2*

Apr. 24 - at Baytown Sterling, 11-0*

Apr. 27 - Sheldon C.E. King, 10-0*

May 3 - Beaumont West Brook, 26-3**

May 5 - Beaumont West Brook, 10-4**

May 10 - Pearland, 0-1**

May 11 - Pearland, 4-3**

May 12 - Pearland, 15-0**

May 17 - Clear Springs, 1-2**

May 19 - Clear Springs, 6-9**

 

SHELDON C.E. KING PANTHERS (7-18, 1-13)

Feb. 20 - at Galena Park, 1-9

Feb. 22 - Aldine Elliot Lansford Tournament

           Aldine Eisenhower, 11-5

           Conroe Caney Creek, 0-2

           Aldine, 0-4

Mar. 1-3 - Spring Kenny Crafton Tournament

           Spring Dekaney, 15-6

           Houston Northbrook, 6-3

           Spring Westfield, 7-1

           Houston St. Pius X, 3-1

Mar. 8-10 - Eisenhower Round Robin

           Aldine Eisenhower, 11-4

           Smithson Valley, 1-4

           Pasadena, 9-1

Mar. 13 - at Channelview, 2-4*

Mar. 16 - Galena Park North Shore, 3-12*

Mar. 20 - at Humble Summer Creek, 5-11*

Mar. 23 - Baytown Sterling, 2-8*

Mar. 27 - at Goose Creek Memorial, 5-10*

Mar. 29 - at Atascocita, 1-13*

Apr. 3 - Kingwood, 1-19*

Apr. 6 - Channelview, 1-14*

Apr. 10 - at Galena Park North Shore, 9-12*

Apr. 12 - Humble Summer Creek, 1-8*

Apr. 17 - at Baytown Sterling, 0-5*

Apr. 20 - Goose Creek Memorial, 2-1*

Apr. 24 - Atascocita, 3-10*

Apr. 27 - at Kingwood, 0-10*

Share this post


Link to post
Share on other sites

logo.png

2018 HIGH SCHOOL BASEBALL SCHEDULES

 

22-6A

BEAUMONT WEST BROOK BRUINS (20-12, 9-5)

Feb. 19 - Beaumont Ozen, 11-0

Feb. 22-24 - Jasper Tournament

           Livingston, 7-0

           Bridge City, 5-3

           Jasper, 3-4

           West Orange-Stark, 13-1

           Lumberton, 8-0

Feb. 26 - Vidor, 4-3

Mar. 1-3 - Baytown Lee Tournament

            Splendora, 0-7

            Goose Creek Memorial

             The Woodlands John Cooper, 2-4

             Baytown Lee, 10-3

Mar. 6 - Vidor, 8-1

Mar. 8-10 - West Brook Tournament

             Houston Northside, 4-6

             Vidor, 6-2

             Dayton, 1-9

             Hamshire-Fannett, 8-0

Mar. 13 - at Pasadena Dobie, 2-1*

Mar. 15 - Pasadena Memorial, 5-2*

Mar. 20 - at La Porte, 2-6*

Mar. 23 - at South Houston, 12-0*

Mar. 27 - Pasadena Rayburn, 7-2*

Mar. 29 - at Pasadena, 10-0*

Apr. 3 - Deer Park, 2-8*

Apr. 6 - Pasadena Dobie, 11-8*

Apr. 10 - at Pasadena Memorial, 4-5*

Apr. 13 - La Porte, 3-10*

Apr. 14 - Goose Creek Memorial, 8-0

Apr. 17 - South Houston, 10-0*

Apr. 20 - Pasadena Rayburn, 3-0*

Apr. 24 - Pasadena, 5-1*

Apr. 27 - at Deer Park, 0-10*

May 3 - Kingwood, 3-26**

May 5 - Kingwood, 4-10**

 

DEER PARK DEER (24-8, 12-2)

Feb. 19 - Humble Summer Creek, ppd

Feb. 22 - David Anzuldua Tournament

          Port Neches-Groves, 1-2

          Clear Springs, 2-4

          Splendora, 13-3

          Round Rock Westwood, 11-1

          Clear Brook, 11-3

Feb. 26 - at Fort Bend Kempner, 7:00 pm

Mar. 1-3 - Clear Creek Tournament

          Clear Creek, 11-9

          Alvin, 3-0

          Clear Springs, 7-5

          Kingwood, 6-6

          Katy Seven Lakes, 4-4

Mar. 5 - at Bellaire Episcopal, 5:00 pm

Mar. 8 - The Woodlands College Park Tournament

           Atascocita, 9-5

           Conroe Oak Ridge, 0-8

           Kingwood, 14-1

           The Woodlands College Park, 2-0

           Fort Worth Keller, 3-0

Mar. 13 - South Houston, 8-6*

Mar. 15 - at Pasadena Rayburn, 14-0*

Mar. 20 - Pasadena, 14-0*

Mar. 23 - La Porte, 8-9*

Mar. 27 - at Pasadena Dobie, 2-3*

Mar. 29 - Pasadena Memorial, 14-1*

Apr. 3 - at Beaumont West Brook, 8-2*

Apr. 6 - at South Houston, 20-1*

Apr. 10 - Pasadena Rayburn, 6-0*

Apr. 13 - at Pasadena, 10-0*

Apr. 17 - at La Porte, 7-0*

Apr. 20 - Pasadena Dobie, 7-5*

Apr. 24 - at Pasadena Memorial, 13-4*

Apr. 27 - Beaumont West Brook, 10-0*

May 3 - Humble Summer Creek, 1-3**

May 4 - Humble Summer Creek, 2-1**

May 5 - Humble Summer Creek, 8-2**

May 11 - Clear Springs, 3-6**

May 12 - Clear Springs, 10-11**

 

LA PORTE BULLDOGS (24-11, 12-2)

Feb. 19 - at Port Neches-Groves, 8-4

Feb. 22-24 - Anzaldua Tournament

          Clear Lake, 2-5

          Round Rock Westwood, 3-2

Feb. 26 - Clear Creek, 11-7

Mar. 1-3 - Clear Creek ISD Tournament

          Friendswood, 3-9

          Clear Brook, 9-2

          Clear Falls, 13-1

          Bellaire, 13-4

          Magnolia, 1-11

Mar. 6 - at Houston St John's, 1-3

Mar. 8-10 - Barbers Hill Tournament

          Dickinson, 2-2

          Cypress Ranch, 1-5

          Pearland, 2-3

          Barbers Hill, 2-7

Mar. 13 - at Pasadena Memorial, 9-0*

Mar. 15 - Pasadena, 1-0*

Mar. 20 - Beaumont West Brook, 6-2*

Mar. 23 - at Deer Park, 9-8*

Mar. 27 - South Houston, 10-0*

Mar. 29 - Pasadena Dobie, 6-1*

Apr. 3 - Pasadena Rayburn, 10-5*

Apr. 6 - Pasadena Memorial, 13-4*

Apr. 10 - at Pasadena, 13-4*

Apr. 13 - at Beaumont West Brook, 10-3*

Apr. 17 - Deer Park, 0-7*

Apr. 20 - at South Houston, 10-0*

Apr. 24 - Pasadena Dobie, 3-4*

Apr. 27 - at Pasadena Rayburn, 9-6*

May 3 - Galena Park North Shore, 6-4**

May 5 - Galena Park North Shore, 2-0**

May 11 - Dickinson, 9-6**

May 12 - Dickinson, 0-10**

May 12 - Dickinson, 7-1**

May 18 - Atascocita, 2-3**

May 19 - Atascocita, 3-4**

 

PASADENA EAGLES (7-17, 3-11)

Feb. 19 - Aldine Eisenhower, 10-3

Feb. 22-24 - Alief ISD Tournament

          Fort Bend Marshall, 8-0

Mar. 1-3 - Pasadena ISD Tournament

           Houston Westbury, 6-7

           Katy Mayde Creek, 5-6

           Houston First Baptist, 5-12

           Houston Milby, 0-6

Mar. 6 - at Humble Summer Creek, 1-15

Mar. 8-10 - Week 3 Round Robin

            Spring Woods, 0-10

            Alieft Elsik, 6-5

            Sheldon C.E. King, 9-1

Mar. 13 - Pasadena Rayburn, 6-3*

Mar. 15 - at La Porte, 0-1*

Mar. 20 - at Deer Park, 0-14*

Mar. 23 - Pasadena Dobie, 10-14*

Mar. 27 - at Pasadena Memorial, 1-3*

Mar. 29 - Beaumont West Brook, 0-10*

Apr. 3 - at South Houston, 12-1*

Apr. 6 - at Pasadena Rayburn, 0-1*

Apr. 10 - La Porte, 0-13*

Apr. 13 - Deer Park, 0-10*

Apr. 17 - at Pasadena Dobie, 1-4*

Apr. 20 - Pasadena Memorial, 3-15*

Apr. 24 - at Beaumont West Brook, 1-5*

Apr. 27 - South Houston, 6-1*

 

PASADENA DOBIE LONGHORNS (22-10, 10-4)

Feb. 19 - at Clear Creek, 3-2

Feb. 22-24 - Border Olympics

          New Braunfels, 3-1

          Laredo Cigarroa, 9-5

          La Joya, 9-8

          Uvalde, 6-7

Feb. 27 - at Clear Falls, 4-5

Mar. 1-3 - Pasadena Tournament

          Laredo Martin, 5-6

          Alief Elsik, 11-0

          Houston Lutheran South, 2-5

          Fort Bend Marshall, 12-0

Mar. 5 - at Clear Brook, 7-4

Mar. 8-10 - Crosby Tournament

          Clear Creek, 8-7

          Willis, 8-2

          Alief Elsik, 11-0

          Spring Dekaney, 8-4

          Houston Heights, 10-8

Mar. 13 - Beaumont West Brook, 1-2*

Mar. 15 - at South Houston, 6-0*

Mar. 20 - Pasadena Rayburn, 11-1*

Mar. 23 - at Pasadena, 14-10*

Mar. 27 - Deer Park, 3-2*

Mar. 29 - La Porte, 1-6*

Apr. 3 - at Pasadena Memorial, 12-1*

Apr. 6 - at Beaumont West Brook, 8-11*

Apr. 10 - South Houston, 10-0*

Apr. 13 - at Pasadena Rayburn, 4-1*

Apr. 17 - Pasadena, 4-1*

Apr. 20 - at Deer Park, 5-7*

Apr. 24 - at La Porte, 4-3*

Apr. 27 - Pasadena Memorial, 4-1*

May 4 - Atascocita, 6-13**

May 5 - Atascocita, 0-7**

 

PASADENA MEMORIAL MAVERICKS (16-11, 7-7)

Feb. 20 - Clear Falls, 4-10

Feb. 22-24 - Alief ISD Tournament

          Rosenberg Terry, 4-1

          Stafford, 1-0

          Galena Park, 2-2

          Clear Brook, 7-2

Feb. 26 - at Clear Brook, 7-2

Mar. 1-3 - Pasadena ISD Tournament

          Bellaire Episcopal, 4-7

          Alief Hastings, 10-1

          Aldine, 5-3

Mar. 5 - Clear Lake, 5-7

Mar. 8-10 - Crosby Tournament

          Galena Park, 3-2

          Clear Creek, 3-8

          Crosby, 5-0

           Spring DeKaney, 8-2

Mar. 13 - La Porte, 0-9*

Mar. 15 - at Beaumont West Brook, 2-5*

Mar. 20 - South Houston, 11-1*

Mar. 23 - at Pasadena Rayburn, 6-0*

Mar. 27 - Pasadena, 3-1*

Mar. 29 - at Deer Park, 1-14*

Apr. 3 - Pasadena Dobie, 1-8*

Apr. 6 - at La Porte, 4-13*

Apr. 10 - Beaumont West Brook, 5-4*

Apr. 13 - at South Houston, 9-4*

Apr. 14 - Houston Lutheran South, 9-4*

Apr 17 - Pasadena Rayburn, 6-2*

Apr. 20 - at Pasadena, 15-3*

Apr. 24 - Deer Park, 4-13*

Apr. 27 - at Pasadena Dobie, 1-4*

 

PASADENA RAYBURN TEXANS (5-15, 3-11)

Feb. 20 - Houston Lutheran North, 6-0

Feb. 23 - TBA Tournament

           Brookshire Royal, 1-2

Feb. 27 - Houston Lutheran South, 3-9

Mar. 1 - Houston Milby, 1-4

Mar. 2 - Houston Furr, 9-1

Mar. 3 - Katy Mayde Creek, 9-1

Mar. 3 - Houston Westbury, 8-0

Mar. 6 - Aldine Davis, 0-0

Mar. 8 - Aldine, 5-1

Mar. 9 - Aldine, 4-4

Mar. 9 - Aldine MacArthur, 4-5

Mar. 13 - at Pasadena, 3-6*

Mar. 15 - Deer Park, 0-14*

Mar. 20 - at Pasadena Dobie, 1-11*

Mar. 23 - Pasadena Memorial, 0-6*

Mar. 27 - at Beaumont West Brook, 2-7*

Mar. 29 - South Houston, 11-0*

Apr. 3 - at La Porte, 5-10*

Apr. 6 - Pasandena, 1-0*

Apr. 10 - Deer Park, 0-6*

Apr. 13 - Pasadena Dobie, 1-4*

Apr. 17 - at Pasadena Memorial, 2-6*

Apr. 20 - at Beaumont West Brook, 0-3*

Apr. 24 - at South Houston, 4-1*

Apr. 27 - La Porte, 6-9*

 

SOUTH HOUSTON TROJANS (1-15, 0-14)

Feb. 19 - Baytown Sterling, 3-5

Feb. 24 - Houston Davis, 11-3

Feb. 24 - Aldine Nimitz, 0-4

Mar. 1 - Fort Bend Elkins, 3-5

Mar. 13 - Deer Park, 6-8*

Mar. 15 - Pasadena Dobie, 0-6*

Mar. 20 - at Pasadena Memorial, 1-11*

Mar. 23 - Beaumont West Brook, 0-12*

Mar. 27 - at La Porte, 0-10*

Mar. 29 - Pasadena Rayburn, 0-11*

Apr. 3 - Pasadena, 1-12*

Apr. 6 - Deer Park, 1-20*

Apr. 10 - Pasadena Dobie, 0-10*

Apr. 13 - Pasadena Memorial, 4-9*

Apr. 17 - At Beaumont West Brook, 0-10*

Apr. 20 - at Deer Park, 0-10*

Apr. 24 - Pasadena Rayburn, 1-4*

Apr. 27 - at Pasadena, 1-6*

Share this post


Link to post
Share on other sites

logo.png

2018 HIGH SCHOOL BASEBALL SCHEDULES

 

21-5A

BARBERS HILL EAGLES (28-10, 15-2)

Feb. 22 - Round Rock Westwood, 0-10

Feb. 22 - Clear Springs, 9-0

Feb. 23 - Galena Park North Shore, 1-0

Feb. 23 - Clear Brook, 16-2

Feb. 24 - Port Neches-Groves, 11-3

Mar. 1 - The Woodlands College Park, 5-3

Mar. 1 - Galveston Ball, 1-3

Mar. 2 - Langham Creek, 1-3

Mar. 3 - Baytown Sterling

Mar. 6 - Crosby, 0-1*

Mar. 8-10 - Barbers Hill Tournament

          Pearland, 2-0

          Dickinson, 2-3

          La Porte, 2-7

          Episcopal, 0-1

Mar. 13 - at Porter, 3-6*

Mar. 16 - Porter, 6-2*

Mar. 20 - at Kingwood Park, 7-4*

Mar. 23 - Kingwood Park, 9-8*

Mar. 24 - Conroe Caney Creek, 5-0*

Mar. 27 - at Conroe Caney Creek, 7-1*

Mar. 29 - at Baytown Lee, 11-1*

Apr. 3 - Baytown Lee, 12-0*

Apr. 6 - Splendora, 15-0*

Apr. 7 - at Splendora, 11-8*

Apr. 10 - at Humble, 5-2*

Apr. 13 - Humble, 12-1*

Apr. 17 - New Caney, 4-1*

Apr. 20 - at New Caney, 4-2*

Apr. 24 - at Dayton, 0-1*

Apr. 27 - Dayton, 5-0*

May 5 - Lumberton, 8-4**

May 11 - Fort Bend Elkins, 13-1**

May 12 - Fort Bend Elkins, 1-8**

May 12 - Fort Bend Elkins, 12-7**

May 18 - Nederland, 6-1**

May 19 - Nederland, 6-1**

May 24 - Tomball Memorial, 3-6**

May 25 - Tomball Memorial, 6-12**

 

BAYTOWN LEE GANDERS (0-18, 0-17)

Feb. 24 - Hardin-Jefferson, TBA

Mar. 1 - Aldine Nimitz, 1-7

Mar. 3 - Beaumont West Brook, 3-10

Mar. 6 - at Splendora, 0-10*

Mar. 9 - Katy Mayde Creek, 6:00 pm

Mar. 13 - Dayton, 1-14*

Mar. 16 - at Dayton, 2-11*

Mar. 20 - Humble, 5-13*

Mar. 23 - at Humble, 10-11*

Mar. 24 - at New Caney, 5-13*

Mar. 27 - New Caney, 2-12*

Mar. 29 - Barbers Hill, 1-11*

Apr. 3 - at Barbers Hill, 0-12*

Apr. 6 - at Porter, 4-21*

Apr. 7 - Porter, 2-16*

Apr. 10 - Crosby, 0-22*

Apr. 13 - at Crosby, 0-16*

Apr. 17 - at Kingwood Park, 1-16*

Apr. 20 - Kingwood Park, 0-12*

Apr. 24 - Conroe Caney Creek, 0-12*

Apr. 27 - at Conroe Caney Creek, 1-16*

 

CONROE CANEY CREEK PANTHERS (12-19, 8-9)

Feb. 22 - Aldine MacArthur, 0-1

Feb. 23 - Houston C.E. King, 2-0

Feb. 23 - Klein Forest, 8-2

Mar. 1 - Huffman Hargrave, 1-6

Mar. 1 - Huffman Hargrave, 0-1

Mar. 2 - Diboll, 5-4

Mar. 2 - Diboll, 14-1

Mar. 6 - at Humble, 11-5*

Mar. 13 - Splendora, 1-10*

Mar. 15 - at Splendora, 10-7*

Mar. 20 - New Caney, 4-2*

Mar. 23 - at New Caney, 0-5*

Mar. 24 - at Barbers Hill, 0-5*

Mar. 27 - Barbers Hill, 1-7*

Mar. 29 - Porter, 2-4*

Apr. 3 - at Porter, 1-11*

Apr. 6 - at Crosby, 3-4*

Apr. 7 - Crosby, 3-2*

Apr. 10 - Kingwood Park, 1-3*

Apr. 13 - at Kingwood Park, 0-10*

Apr. 17 - Dayton, 2-1*

Apr. 20 - at Dayton, 3-1*

Apr. 24 - Baytown Lee, 12-0*

Apr. 27 - at Baytown Lee, 16-1*

 

CROSBY COUGARS (15-12, 9-8)

Feb. 22-24 - Waco Tournament

           Humble Summer Creek, 9-8

           Baytown Sterling, 5-3

           Baytown Sterling, 0-3

Mar. 1-3 - Crosby Tournament

          Lumberton, 7-1

          Vidor, 9-1

          Cypress Falls, 0-4

          Manvel, 6-5

          Humble Summer Creek, 0-2

Mar. 6 - at Barbers Hill, 0-1*

Mar. 8-10 - Crosby Tournament

          Galena Park, 1-1

          Willis, 3-9

          Pasadena Memorial, 0-5

          Spring DeKaney, 3-2

Mar. 13 - New Caney, 8-0*

Mar. 16 - at New Caney, 10-4*

Mar. 20 - Porter, 0-2*

Mar. 23 - at Porter, 11-8*

Mar. 24 - Dayton, 4-2*

Mar. 27 - at Dayton, 5-6*

Mar. 29 - at Kingwood Park,0-5*

Apr. 3 - Kingwood Park, 0-10*

Apr. 6 - Conroe Caney Creek, 4-3*

Apr. 7 - at Conroe Caney Creek, 2-3*

Apr. 10 - at Baytown Lee, 22-0*

Apr. 13 - Baytown Lee, 16-0*

Apr. 17 - Splendora, 3-6*

Apr. 20 - at Splendora, 1-2*

Apr. 24 - at Humble, 4-0*

Apr. 27 - Humble, 2-1*

 

DAYTON BRONCOS (19-10, 10-7)

Feb. 22-24 - Aldine Tournament

          Aldine Eisenhower, 10-3

          Aldine Davis, 11-3

          Aldine MacArthur, 5-4

Mar. 1-3 - Huffman Hargrave Tournament

          Diboll, 8-7

          Diboll, 9-6

          Huffman Hargrave, 2-7

          Huffman Hargrave, 1-1

Mar. 6 - Porter, 0-1*

Mar. 8-10 - Beaumont West Brook Tournament

          Vidor, 5-3

          Beaumont West Brook, 9-1

          Beaumont Ozen, 16-0

Mar. 13 - at Baytown Lee, 14-1*

Mar. 16 - Baytown Lee, 11-2*

Mar. 20 - Splendora, 1-0*

Mar. 23 - at Splendora, 12-11*

Mar. 24 - at Crosby, 2-4*

Mar. 27 - Crosby, 6-5*

Mar. 29 - Humble, 24-20*

Apr. 3 - at Humble, 6-5*

Apr. 6 - at Kingwood Park, 1-6*

Apr. 7 - Kingwood Park, 0-1*

Apr. 10 - New Caney, 7-2*

Apr. 13 - at New Caney, 12-3*

Apr. 17 - at Conroe Caney Creek, 1-2*

Apr. 20 - Conroe Caney Creek, 1-3*

Apr. 24 - Barbers Hill, 1-0*

Apr. 27 - at Barbers Hill, 0-5*

May 4 - Nederland, 2-11**

May 5 - Nederland, 1-0**

May 5 - Nederland, 0-4**

 

HUMBLE WILDCATS (2-18, 2-15)

Feb. 22-24 - Aldine ISD Tournament

          Aldine Davis, 0-7

          MTB, 9-9

Mar. 1-3 - Spring ISD Tournament

           Willis, 1-6

           Spring, 1-13

Mar. 6 - Conroe Caney Creek, 5-11

Mar. 9 - Bridgeland (DH), 4:30 pm

Mar. 13 - at Kingwood Park, 2-24*

Mar. 15 - Kingwood Park, 6-13*

Mar. 20 - at Baytown Lee, 13-5*

Mar. 23 - Baytown Lee, 11-10*

Mar. 24 - Splendora, 3-11*

Mar. 27 - at Splendora, 2-12*

Mar. 29 - at Dayton, 20-24*

Apr. 3 - Dayton, 5-6*

Apr. 6 - at New Caney, 0-7*

Apr. 7 - New Caney, 6-14*

Apr. 10 - Barbers Hill, 2-5*

Apr. 13 - at Barbers Hill, 1-12*

Apr. 17 - at Porter, 2-3*

Apr. 20 - Porter, 3-12*

Apr. 24 - Crosby, 0-4*

Apr. 27 - at Crosby, 1-2*

 

KINGWOOD PARK PANTHERS (31-15, 14-3)

Feb. 19 - Conroe Oak Ridge, 5:00 pm

Feb. 22-24 - Humble ISD Tournament

          Kingwood, 0-3

          Kingwood, 2-8

          Tomball Memorial, 1-10

          Atascocita, 11-7

Mar. 1-3 - Round Rock Tournament

          Round Rock McNeil, 4-0

          The Woodlands Highlanders, 6-5

          Round Rock, 8-9

          Lewisville, 16-7

          Lake Travis, 1-9

Mar. 6 - at New Caney, 16-5*

Mar. 8-10 - Fort Bend ISD Tournament

          Bellaire, 2-0

          Huffman Hargrave, 6-1

          Cypress Falls, 2-3

          Fort Bend Travis, 2-3

          Fort Bend Kempner, 10-2

Mar. 13 - Humble, 24-2*

Mar. 16 - at Humble, 13-6*

Mar. 20 - Barbers Hill, 4-7*

Mar. 23 - at Barbers Hill, 8-9*

Mar. 24 - Porter, 8-4*

Mar. 27 - at Porter, 6-7*

Mar. 29 - Crosby, 5-0*

Apr. 3 - at Crosby, 10-0*

Apr. 6 - Dayton, 6-1*

Apr. 7 - at Dayton, 1-0*

Apr. 10 - at Conroe Caney Creek, 3-1*

Apr. 13 - Conroe Caney Creek, 10-0*

Apr. 17 - Baytown Lee, 16-1*

Apr. 20 - at Baytown Lee, 12-0*

Apr. 24 - at Splendora, 10-1*

Apr. 27 - Splendora, 11-1*

May 3 - Vidor, 2-0**

May 4 - Vidor, 5-4**

May 11 - Houston Milby, 7-1**

May 12 - Houston Milby, 3-1**

May 17 - Santa Fe, 4-0**

May 19 - Santa Fe, 7-0**

May 24 - Georgetown, 2-3**

May 25 - Georgetown, 4-0**

May 26 - Georgetown, 1-0**

May 31 - Tomball Memorial, 0-4**

June 1 - Tomball Memorial, 6-2**

June 2 - Tomball Memorial, 5-3**

June 7 - Northwest Eaton, 2-3***

 

NEW CANEY EAGLES (10-15, 5-12)

Feb. 22-24 - Aldine ISD Tournament

             MTB, 7-1

             Klein Forest, 0-3

             Aldine Nimitz, 9-6

Mar. 1-3 - New Caney ISD Tournament

              Livingston, 10-2

              Cypress Lakes, 3-4

              Tomball Concordia Lutheran, 3-2

               Waller, 3-7

Mar. 6 - Kingwood Park, 5-16

Mar. 9 - Houston Furr, 8-3

Mar. 13 - at Crosby, 0-8*

Mar. 15 - Crosby, 4-10*

Mar. 20 - at Conroe Caney Creek, 2-4*

Mar. 23 - Conroe Caney Creek, 5-0*

Mar. 24 - Baytown Lee, 13-5*

Mar. 27 - at Baytown Lee, 12-2*

Mar. 29 - at Splendora, 1-4*

Apr. 3 - Splendora, 5-7*

Apr. 6 - Humble, 7-0*

Apr. 7 - at Humble, 14-6*

Apr. 10 - at Dayton, 2-7*

Apr. 13 - Dayton, 3-12*

Apr. 17 - at Barbers Hill, 1-4*

Apr. 20 - Barbers Hill, 2-4*

Apr. 24 - Porter, 4-7*

Apr. 27 - at Porter, 1-2*

 

PORTER SPARTANS (19-9, 14-3)

Feb. 22-24 - Jasper Tournament

          Kirbyville, 7-1

          Bridge City, 5-6

          Pharr-San Juan-Alamo Southwest, 11-1

          Jasper, 4-12

Mar. 1-3 - New Caney ISD Tournament

           Aldine Davis, 9-2

           Waller, 9-1

           Cypress Lakes, 8-9

Mar. 6 - at Dayton, 1-0*

Mar. 8-10 - Lufkin Tournament

           Port Neches-Groves, 3-4

           Lufkin Hudson

           Houston Westside

           Bryan Rudder

           Livingston

Mar. 13 - Barbers Hill, 6-3*

Mar. 16 - at Barbers Hill, 2-6*

Mar. 20 - at Crosby, 2-0*

Mar. 23 - Crosby, 8-11*

Mar. 24 - Kingwood Park, 4-8*

Mar. 27 - at Kingwood Park, 7-6*

Mar. 29 - at Conroe Caney Creek, 4-2*

Apr. 3 - Conroe Caney Creek, 11-1*

Apr. 6 - Baytown Lee, 21-4*

Apr. 7 - at Baytown Lee, 16-2*

Apr. 10 - at Splendora, 7-1*

Apr. 13 - Splendora, 14-1*

Apr. 17 - Humble, 3-2*

Apr. 20 - at Humble, 12-3*

Apr. 24 - at New Caney, 7-4*

Apr. 27 - New Caney, 2-1*

May 4 - Port Neches-Groves, 12-3**

May 5 - Port Neches-Groves, 3-1**

May 5 - Port Neches-Groves, 1-6**

 

SPLENDORA WILDCATS (11-13, 8-9)

Feb. 20 - Nacogdoches, 1-4

Feb. 22 - Anzaldua Tournament

          Clear Brook 2-1

          Deer Park, 3-13

          Port Neches-Groves, 0-10

Feb. 27 - at Livingston, 6:00 pm

Mar. 1-3 - Goose Creek Memorial Tournament

          Beaumont West Brook, 7-0

          The Woodlands John Cooper, 3-4

          Aldine Nimitz, 14-7

          Magnolia, 0-12

Mar. 6 - Baytown Lee, 10-0*

Mar. 13 - at Conroe Caney Creek, 10-1*

Mar. 15 - Conroe Caney Creek, 7-10*

Mar. 20 - at Dayton, 0-1*

Mar. 23 - Dayton, 11-12*

Mar. 24 - at Humble, 11-3*

Mar. 27 - Humble, 12-2*

Mar. 29 - New Caney, 4-1*

Apr. 3 - at New Caney, 7-5*

Apr. 6 - at Barbers Hill, 0-15*

Apr. 7 - Barbers Hill, 8-11*

Apr. 10 - Porter, 1-7*

Apr. 13 - at Porter, 1-14*

Apr. 17 - at Crosby, 6-3*

Apr. 20 - Crosby, 2-1*

Apr. 24 - Kingwood Park, 1-10*

Apr. 27 - at Kingwood Park, 1-11*

Share this post


Link to post
Share on other sites

logo.png

2018 HIGH SCHOOL BASEBALL SCHEDULES

 

22-5A

BEAUMONT CENTRAL JAGUARS (1-13, 0-10)

Feb. 23 - Beaumont Legacy Christian, 15-5

Mar. 1-3 - Evadale Tournament

          Evadale, 0-15

          West Orange-Stark, 3-4

Mar. 8-10 - Beaumont West Brook Tournament

          West Orange-Stark, 6-11

Mar. 13 - Vidor, 2-14*

Mar. 16 - at Vidor, 1-9*

Mar. 20 - at Nederland, 0-29*

Mar. 23 - Nederland, 1-16*

Mar. 27 - at Port Arthur Memorial, 4-6*

Mar. 29 - Port Arthur Memorial, 7:00 pm*

Apr. 3 - Lumberton, 1-16*

Apr. 6 - at Lumberton, 3-12*

Apr. 10 - at Livingston, 7:00 pm*

Apr. 13 - Livingston, 0-8*

Apr. 17 - at Port Neches-Groves, 1-15*

Apr. 20 - Port Neches-Groves, 1-15*

Apr. 24 - at Beaumont Ozen, 7:00 pm*

Apr. 27 - Beaumont Ozen, 7:00 pm*

 

BEAUMONT OZEN PANTHERS (0-16, 0-10)

Feb. 19 - at Beaumont West Brook, 0-11

Mar. 1-3 - Anahuac Tournament

          Hardin, 3-14

          Kountze, 2-13

          Anahuac, 0-12

Mar. 8-10 - Beaumont West Brook Tournament

          West Orange-Stark, 1-11

          Dayton, 0-16

Mar. 13 - at Port Neches-Groves, 1-20*

Mar. 16 - Port Neches-Groves, 0-21*

Mar. 20 - at Livingston, 1-13*

Mar. 23 - Livingston, 1-13*

Mar. 27 - Vidor, 0-20*

Mar. 29 - at Vidor, L*

Apr. 3 - Nederland, 0-13*

Apr. 6 - at Nederland, 0-21*

Apr. 10 - at Port Arthur Memorial, 7:00 pm*

Apr. 13 - Port Arthur Memorial, 7:00 pm*

Apr. 17 - at Lumberton, 1-9*

Apr. 20 - Lumberton, 1-18*

Apr. 24 - Beaumont Central, 7:00 pm*

Apr. 27 - at Beaumont Central, 7:00 pm*

 

LIVINGSTON LIONS (8-18, 6-8)

Feb. 19 - at Magnolia, 5:00 pm

Feb. 22-24 - Jasper Tournament

          Jasper, 2-12

          Beaumont West Brook, 0-7

          Buna, 1-3

          Kirbyville, 7-9

Feb. 27 - Splendora, 7:00 pm

Mar. 1-3 - New Caney Tournament

           Tomball Concordia Lutheran, 2-10

           New Caney, 2-10

           Cypress Lakes, 2-3

           Aldine Davis, 4-5

Mar. 8-10 - Lufkin Tournament

          Nacogdoches, 5-8

Mar. 13 - Port Arthur Memorial, 8-7*

Mar. 16 - at Port Arthur Memorial, 3-4*

Mar. 17 - Diboll, 9-21

Mar. 20 - Beaumont Ozen, 13-1*

Mar. 23 - at Beaumont Ozen, 13-1*

Mar. 24 - at Nacogdoches, 1-12

Mar. 27 - at Lumberton, 4-14*

Mar. 29 - Lumberton, 6-5*

Apr. 3 - at Vidor, 3-4*

Apr. 6 - Vidor, 4-9*

Apr. 10 - Beaumont Central, W*

Apr. 13 - at Beaumont Central, W*

Apr. 17 - at Nederland, 0-12*

Apr. 20 - Nederland, 4-11*

Apr. 24 - at Port Neches-Groves, 0-9*

Apr. 27 - Port Neches-Groves, 2-12*

 

LUMBERTON RAIDERS (7-23, 7-7)

Feb. 19 - at Orangefield, 3-4

Feb. 22-24 - Jasper Tournament

         Bridge City, 1-4

         Jasper, 4-8

         Kirbyville, 1-2

         Beaumont West Brook, 0-8

Feb. 27 - Silsbee, 2-12

Mar. 1-3 - Crosby Tournament

          Humble Summer Creek, 5-9

          Crosby, 1-7

          Dickinson, 2-3

          Grapevine, 4-5

          Cypress Creek, 0-3

Mar. 5 - at Hamshire-Fannett, 6:30 pm

Mar. 8-10 - Silsbee Tournament

          Hardin-Jefferson, 0-10

          Orangefield, 2-10

          Tarkington, 6-10

          Silsbee, 0-8

Mar. 13 - at Nederland, 4-5*

Mar. 16 - Nederland, 3-7*

Mar. 20 - Port Arthur Memorial, 6-0*

Mar. 23 - at Port Arthur Memorial, 12-1*

Mar. 27 - Livingston, 14-4*

Mar. 30 - at Livingston, 5-6*

Apr. 3 - at Beaumont Central, 16-1*

Apr. 6 - Beaumont Central, 12-3*

Apr. 10 - Port Neches-Groves, 3-9*

Apr. 12 - at Port Neches-Groves, 4-14*

Apr. 17 - Beaumont Ozen, 9-1*

Apr. 20 - at Beaumont Ozen, 18-1*

Apr. 24 - Vidor, 0-6*

Apr. 27 - at Vidor, 4-5*

May 5 - Barbers Hill, 4-8**

 

NEDERLAND BULLDOGS (25-8, 13-1)

Feb. 19 - at Silsbee, 5-0

Feb. 22-24 - Santa Fe Tournament

          Friendswood, 6-2

          Pearland, 5-4

          Manvel, 12-11

Feb. 27 - West Orange-Stark, 9-1

Mar. 1-3 - Barbers Hill Tournament

         Langham Creek, 0-7

         Pearland Dawson, 2-4

         College Park, 2-8

         Galveston Ball, 3-2

Mar. 8-10 - Jasper Tournament

          Kirbyville, 4-1

          Jasper, 2-6

          Little Cypress-Mauriceville, 9-2

          Bridge City, 1-8

Mar. 13 - Lumberton, 5-4*

Mar. 16 - at Lumberton, 7-3*

Mar. 20 - Beaumont Central, 29-0*

Mar. 23 - at Beaumont Central, 16-1*

Mar. 27 - at Port Neches-Groves, 6-5*

Mar. 29 - Port Neches-Groves, 3-2*

Apr. 3 - at Beaumont Ozen, 13-0*

Apr. 6 - Beaumont Ozen, 21-0*

Apr. 10 - at Vidor, 1-4*

Apr. 13 - Vidor, 2-1*

Apr. 17 - Livingston, 12-0*

Apr. 20 - at Livingston, 11-4*

Apr. 24 - Port Arthur Memorial, 9-2*

Apr. 27 - at Port Arthur Memorial, 10-1*

May 4 - Dayton, 11-2**

May 5 - Dayton, 0-1**

May 5 - Dayton, 4-0**

May 11 - Galena Park, 7-2**

May 12 - Galena Park, 13-0**

May 18 - Barbers Hill, 1-6**

May 19 - Barbers Hill, 1-6**

 

PORT ARTHUR MEMORIAL TITANS (4-11, 2-9)

Feb. 19 - at Hamshire-Fannett, 4-15

Feb. 22-24 - Kountze Tournament

          Kountze, 11-4

Feb. 27 - Port Arthur Bob Hope, 6:00 pm

Mar. 1-3 - Hamshire-Fannett Tournament

          East Chambers, 2-1

          Beaumont Kelly Catholic, 6-7

Mar. 6 - Orangefield, 7:00 pm

Mar. 8-10 - Silsbee Tournament

Mar. 13 - at Livingston, 7-8*

Mar. 16 - Livingston, 4-3*

Mar. 20 - at Lumberton, 0-6*

Mar. 23 - Lumberton, 1-12*

Mar. 27 - Beaumont Central, 6-4*

Mar. 29 - at Beaumont Central, 7:00 pm*

Apr. 3 - Port Neches-Groves, 0-14*

Apr. 6 - at Port Neches-Groves, 0-14*

Apr. 10 - Beaumont Ozen, 7:00 pm*

Apr. 13 - at Beaumont Ozen, 7:00 pm*

Apr. 17 - at Vidor, 0-7*

Apr. 20 - Vidor, 1-5*

Apr. 24 - at Nederland, 2-9*

Apr. 27 - Nederland, 1-10*

 

PORT NECHES-GROVES INDIANS (21-12, 12-2)

Feb. 19 - La Porte, 4-8

Feb. 22 - Anzaldua Tournament

          Round Rock Westwood, 5-4

          Deer Park, 2-1

          Barbers Hill, 3-11

          Conroe, 6-6

          Splendora, 10-0

Feb. 26 - at Jasper, 1-3

Mar. 1-3 - Jasper Tournament

          Manvel, 3-2

          Cypress Falls, 2-2

          Humble Summer Creek, 1-11

          Grapevine, 1-1

          Cypress Creek, 6-1

Mar. 8-10 - Lufkin Tournament

           Porter, 4-3

           Bryan Rudder, 1-2

           Lufkin, 3-4

           Westside, 4-6

Mar. 13 - Beaumont Ozen, 1-20*

Mar. 16 - at Beaumont Ozen, 21-0*

Mar. 20 - Vidor, 5-2*

Mar. 23 - at Vidor, 4-3*

Mar. 27 - Nederland, 5-6*

Mar. 29 - at Nederland, 2-3*

Apr. 3 - at Port Arthur Memorial, 14-0*

Apr. 6 - Port Arthur Memorial, 14-0*

Apr. 10 - at Lumberton, 9-3*

Apr. 13 - Lumberton, 14-4*

Apr. 17 - Beaumont Central, 15-1*

Apr. 20 - at Beaumont Central, 15-1*

Apr. 24 - Livingston, 9-0*

Apr. 27 - at Livingston, 12-2*

May 4 - Porter, 3-12**

May 5 - Porter, 3-1**

May 5 - Porter, 6-1**

May 10 - Santa Fe, 1-4**

May 11 - Santa Fe, 6-3**

May 12 - Santa Fe, 1-5**

 

VIDOR PIRATES (18-11, 11-3)

Feb. 19 - at Little Cypress-Mauriceville, 6-5

Feb. 22-24 - Jasper Tournament

          Bridge City, 6-1

          West Orange-Stark, 9-2

          Buna, 11-5

Feb. 26 - at Beaumont West Brook, 3-4

Mar. 1-3 - Crosby Tournament

          Crosby, 1-9

          Dickinson, 3-4

          Cypress Creek, 5-4

          Cypress Falls, 4-2

          Grapevine, 8-6

Mar. 6 - Beaumont West Brook, 1-8

Mar. 8-10 - Beaumont West Brook Tournament

          Beaumont West Brook, 2-6

          Dayton, 3-5

Mar. 13 - at Beaumont Central, 14-2*

Mar. 16 - Beaumont Central, 9-1*

Mar. 20 - at Port Neches-Groves, 3-4*

Mar. 23 - Port Neches-Groves, 2-5*

Mar. 27 - at Beaumont Ozen, 20-0*

Mar. 29 - Beaumont Ozen, W*

Apr. 3 - Livingston, 4-3*

Apr. 6 - at Livingston, 9-4*

Apr. 10 - Nederland, 4-1*

Apr. 13 - at Nederland, 1-2*

Apr. 17 - Port Arthur Memorial, 7-0*

Apr. 20 - at Port Arthur Memorial, 5-1*

Apr. 24 - at Lumberton, 6-0*

Apr. 27 - Lumberton, 5-4*

May 3 - Kingwood Park, 0-2**

May 5 - Kingwood Park, 4-5**

Share this post


Link to post
Share on other sites

logo.png

2018 HIGH SCHOOL BASEBALL SCHEDULES

 

21-4A

DIBOLL LUMBERJACKS (11-14, 3-5)

Feb. 27 - Liberty, 4-9

Mar. 1 - Dayton, 7-8

Mar. 1 - Dayton, 6-9

Mar. 2 - Conroe Caney Creek, 1-14

Mar. 2 - Conroe Caney Creek, 4-5

Mar. 8-10 - Franklin Tournament

          Little River Academy, 9-4

          Navasota, 2-3

          Jewett Leon, 9-1         

Mar. 14 - Tomball Concordia Lutheran, 9-1

Mar. 15 - at Tarkington, 4-0

Mar. 17 - at Livingston, 21-9

Mar. 20 - Tarkington, 10-9

Mar. 24 - Needville, 2-8

Mar. 27 - at Jasper, 1-17*

Mar. 30 - Huntington, 3-1*

Apr. 6 - Lufkin Hudson, 2-4*

Apr. 7 - Houston St. Thomas, 5-14

Apr. 10 - at Shepherd, 12-4*

Apr. 13 - Jasper, 1-6*

Apr. 17 - at Huntington, 5-7*

Apr. 20 - Cleveland, 12-2

Apr. 24 - at Lufkin Hudson, 3-4*

Apr. 27 - Shepherd, 5-1*

May 2 - Little Cypress-Mauriceville, 1-9**

May 4 - Little Cypress-Mauriceville, 1-11**

 

HUNTINGTON RED DEVILS (12-16, 3-5)

Feb. 20 - at Tarkington, 6:30 pm

Feb. 22-24 - Hillsboro Tournament

Feb. 26 - Nacogdoches, 1-4

Mar. 1-3 - Little Cypress-Mauriceville Tournament

          Little Cypress-Mauriceville, 0-1

         Beaumont Legacy Christian, 11-1

         Buna, 5-6

         Elysian Fields, 3-2

          Little Cypress-Mauriceville, 5-6

Mar. 8-10 - Huntington Tournament

          Trinity, 13-3

          Woden, 8-4

          Longview Spring Hill, 8-2

          Cleveland, 9-1

          Beckville, 1-4

Mar. 14 - Little Cypress-Mauriceville, 4-8

Mar. 14 - Little Cypress-Mauriceville, 7-11

Mar. 16 - at Nacogdoches, 7-4

Mar. 20 - Northside Falcons, 2-1

Mar. 23 - Henderson, 4-6

Mar. 27 - Pollok Central, 7-6

Mar. 30 - at Diboll, 1-3*

Mar. 31 - Woden, 2-13

Apr. 3 - Lufkin Hudson, 2-4*

Apr. 6 - Shepherd, 10-0*

Apr. 10 - Jasper, 2-5*

Apr. 17 - Diboll, 7-5*

Apr. 20 - at Lufkin Hudson, 0-5*

Apr. 24 - at Shepherd, 14-4*

Apr. 27 - at Jasper, 0-18*

May 3 - Bridge City, 1-8**

May 5 - Bridge City, 2-8**

 

JASPER BULLDOGS (34-8, 7-1)

Feb. 19 - at West Orange-Stark, 14-2

Feb. 22-24 - Field of Dreams Tournament (Jasper)

          Livingston, 12-2

          Lumberton, 8-4

          Beaumont West Brook, 4-3

          Porter, 12-4

Feb. 26 - Port Neches-Groves, 3-1

Mar. 1-3 - Lake Charles (LA) Lake Area Classic

          Iowa (LA), 5-2

          Westlake (LA), 3-1

          Lake Charles Sam Houston, 1-11

          Acadiana, 0-9

Mar. 6 - Beaumont Kelly Catholic, 1-4

Mar. 8-10 - Jasper Invitational

          Little Cypress-Mauriceville, 8-3

          Nederland, 6-2

          Kirbyville, 4-3

          Nacogdoches Central Heights, 0-11

Mar. 13 - Bridge City, 11-5

Mar. 13 - Carthage, 6-1

Mar. 16 - at Bridge City, 14-7

Mar. 20 - Huffman Hargrave, 5-4

Mar. 23 - at Huffman Hargrave, 11-0

Mar. 27 - Diboll, 17-1*

Mar. 29 - at Lufkin Hudson, 2-3*

Apr. 3 - Shepherd, 10-0*

Apr. 7 - West Orange-Stark, 18-0

Apr. 10 - Huntington, 5-2*

Apr. 13 - at Diboll, 6-1*

Apr. 17 - Lufkin Hudson, 7-3*

Apr. 20 - at Shepherd, 20-2*

Apr. 27 - at Huntington, 0-18*

May 3 - Silsbee, 4-3**

May 4 - Silsbee, 8-1**

May 11 - Tarkington, 5-1**

May 12 - Tarkington, 2-1**

May 16 - Bridge City, 4-1**

May 18 - Bridge City, 9-3**

May 24 - Robinson, 3-1**

May 25 - Robinson, 5-9**

May 25 - Robinson, 13-1**

June 2 - Salado, 1-10**

June 3 - Salado, 9-8**

June 3 - Salado, 5-2**

June 6 - Argyle, 4-14***

 

LUFKIN HUDSON HORNETS (18-12, 7-1)

Feb. 20 - Woodville, 3-6

Feb. 22 - Bryan Rudder, 0-3

Feb. 24 - Huntsville, 2-1

Feb. 26 - Copperas Cove, 2-6

Mar. 1 - Madisonville, 1-9

Mar. 1 - Bridge City, 3-2

Mar. 3 - Navasota, 7-7

Mar. 6 - Kirbyville, 4-8

Mar. 8-10 - Pete Runnels Tournament

          Nacogdoches, 0-10

Mar. 13 - Hardin-Jefferson, 5-6

Mar. 16 - Madisonville, 1-0

Mar. 20 - Longview Spring Hill, 10-2

Mar. 23 - at Nacogdoches, 0-1

Mar. 27 - at Shepherd, 9-0*

Mar. 29 - Jasper, 3-2*

Apr. 3 - at Huntington, 4-2*

Apr. 6 - at Diboll, 4-2*

Apr. 10 - Northside Falcons, 7:00 pm

Apr. 13 - Shepherd, 6-3*

Apr. 17 - at Jasper, 3-7*

Apr. 20 - Huntington, 5-0*

Apr. 24 - Diboll, 4-3*

Apr. 27 - at Beckville, 2-5

May 2 - Orangefield, 1-0**

May 4 - Orangefield, 1-0**

May 11 - Liberty, 4-14**

May 12 - Liberty, 4-2**

May 12 - Liberty, 10-1**

May 16 - Huffman Hargrave, 1-7**

May 18 - Huffman Hargrave, 9-3**

May 18 - Huffman Hargrave, 0-11**

 

SHEPHERD PIRATES (2-15, 0-8)

Feb. 20 - Trinity, 7-3

Feb. 22-24 - Trinity Tournament

Feb. 27 - Coldspring-Oakhurst, 2-8

Mar. 1-3 - Cleveland Rotary Tournament

             Boling, 5-8

             Coldspring-Oakhurst, 3-13

             The Woodlands Christian, 1-11

Mar. 6 - New Waverly, 8-18

Mar. 9 - Onalaska, 9-7

Mar. 13 - at Cleveland, 2-17

Mar. 16 - Liberty, 4-11

Mar. 20 - Hardin-Jefferson, 7:00 pm

Mar. 23 - at Houston Christian, 2-17

Mar. 27 - Lufkin Hudson, 0-9*

Apr. 3 - at Jasper, 0-10*

Apr. 6 - Huntington, 0-10*

Apr. 10 - Diboll, 12-4*

Apr. 13 - at Lufkin Hudson, 3-6*

Apr. 14 - at Dallardsville Big Sandy, 1:00 pm

Apr. 20 - Jasper, 2-20*

Apr. 24 - Huntington, 4-14*

Apr. 27 - Diboll, 1-5*

Share this post


Link to post
Share on other sites

logo.png

2018 HIGH SCHOOL BASEBALL SCHEDULES

 

22-4A

BRIDGE CITY CARDINALS (25-9, 9-1)

Feb. 19 - Beaumont Kelly Catholic, 2-0

Feb. 22-24 - Jasper Tournament

          Lumberton, 4-1

          Vidor, 1-6

          Beaumont West Brook, 3-5

          Porter, 6-5

Feb. 27 - Hardin-Jefferson, 4-0

Mar. 1-3 - Cameron Yoe Tournament

          Lufkin Hudson, 2-3

          Taylor, 3-2

          Navasota, 7-2

          Madisonville, 3-0

Mar. 6 - Buna, 10-0

Mar. 8-10 - Jasper Tournament

          Nacogdoches Central Heights, 0-0

          Carthage, 13-1

          Bullard, 7-4

          Nederland, 8-1

Mar. 13 - Jasper, 5-11

Mar. 13 - Carthage, 6-7

Mar. 16 - Jasper, 7-14

Mar. 20 - at Silsbee, 8-1*

Mar. 23 - Silsbee, 12-8*

Mar. 27 - Little Cypress-Mauriceville, 5-0*

Mar. 29 - at Little Cypress-Mauriceville, 4-5*

Apr. 3 - at West Orange-Stark, 6-0*

Apr. 6 - West Orange-Stark, 6-0*

Apr. 13 - Hamshire-Fannett, 5-2*

Apr. 17 - at Hamshire-Fannett, 17-11*

Apr. 20 - at Orangefield, 1-0*

Apr. 21 - Dallardsville Big Sandy, 4-0

Apr. 24 - Orangefield, 2-0*

May 3 - Huntington, 8-2**

May 5 - Huntington, 8-2**

May 10 - Hardin-Jefferson, 3-2**

May 11 - Hardin-Jefferson, 5-0**

May 16 - Jasper, 1-4**

May 18 - Jasper, 3-9**

 

HAMSHIRE-FANNETT LONGHORNS (5-12, 1-9)

Feb. 19 - Port Arthur Memorial, 15-4

Feb. 24 - Onalaska, 9-2

Mar. 1 - Warren, 6-5

Mar. 2 - East Chambers, 8-2

Mar. 3 - Beaumont Kelly Catholic, 0-15

Mar. 12 - Liberty, 9-11

Mar. 14 - Hardin-Jefferson, 3-6

Mar. 20 - Orangefield, 3-16*

Mar. 23 - at Orangefield, 3-13*

Mar. 27 - at West Orange-Stark, 0-7*

Mar. 29 - West Orange-Stark, 3-2*

Apr. 3 - Silsbee, 2-7*

Apr. 6 - at Silsbee, 0-8*

Apr. 12 - Bridge City, 2-5*

Apr. 17 - Bridge City, 11-17*

Apr. 20 - Little Cypress-Mauriceville, 5-7*

Apr. 24 - at Little Cypress-Mauriceville, 3-14*

 

LITTLE CYPRESS-MAURICEVILLE BEARS (29-7, 8-2)

Feb. 19 - Vidor, 5-6

Feb. 22-24 - LC-M Tournament

          Hemphill, 7-1

          Liberty, 14-4

          New Waverly, 12-10

          New Waverly, 10-2

          Deweyville, 15-0

          Warren, 10-1

Feb. 27 - Palacios (Clear Lake), 13-6

Mar. 1-3 - Don Gibbens Tournament

          Buna, 7-2

          Huntington, 1-0

          Elysian Fields, 2-1

          Buna, 2-1

          Huntington, 6-5

          Elysian Fields, 7-6

Mar. 6 - at Cleveland, 9-6

Mar. 8-10 - Jasper Tournament

          Kirbyville, 11-3

          Jasper, 3-8

          Nederland, 2-9

          Carthage, 11-1

Mar. 14 - at Huntington, 8-4

Mar. 14 - at Huntington, 11-7

Mar. 20 - West Orange-Stark, 9-2*

Mar. 23 - at West Orange-Stark, 17-1*

Mar. 27 - at Bridge City, 0-5*

Mar. 29 - Bridge City, 5-4*

Apr. 3 - Orangefield, 16-10*

Apr. 6 - at Orangefield, 9-8*

Apr. 13 - at Silsbee, 4-6*

Apr. 17 - Silsbee, 13-3*

Apr. 20 - at Hamshire-Fannett, 7-5*

Apr. 24 - Hamshire-Fannett, 14-3*

May 2 - Diboll, 11-1**

May 4 - Diboll, 9-2**

May 11 - Huffman Hargave, 7-1**

May 12 - Huffman Hargrave, 4-3**

May 12 - Huffman Hargrave, 2-4**

 

ORANGEFIELD BOBCATS (18-8, 6-4)

Feb. 19 - Lumberton, 4-3

Feb. 22-24 - Kountze Tournament

          Newton, 12-0

          Tarkington, 3-4

          Dallardsville Big Sandy, 2-2

Feb. 27 - at Tarkington, 7:00 pm

Mar. 1-3 - Anderson-Shiro Tournament

          Centerville, 13-1

          Anderson-Shiro, 7-1

          Rockdale, 12-4

          Jewett Leon, 10-1

Mar. 6 - at Port Arthur Memorial, 7:00 pm

Mar. 8-10 - Orangefield Tournament

          Evadale, 9-3

          Buna, 13-5

          Lumberton, 10-2

          Hardin-Jefferson, 5-13

Mar. 13 - at Woodville, 10-1

Mar. 15 - Liberty, 12-11

Mar. 20 - at Hamshire-Fannett, 16-3*

Mar. 23 - Hamshire-Fannett, 13-3*

Mar. 27 - Silsbee, 8-2*

Mar. 29 - at Silsbee, 12-7*

Apr. 3 - at Little Cypress-Mauriceville, 10-16*

Apr. 6 - Little Cypress-Mauriceville, 8-9*

Apr. 13 - West Orange-Stark, 5-1*

Apr. 17 - at West Orange-Stark, 20-1*

Apr. 20 - Bridge City, 0-1*

Apr. 24 - at Bridge City, 0-2*

Apr. 27 - Coldspring-Oakhurst, 6-0

May 2 - Lufkin Hudson, 0-1**

May 4 - Lufkin Hudson, 0-1**

 

SILSBEE TIGERS (14-15, 5-5)

Feb. 19 - Nederland, 0-5

Feb. 22-24 - Kountze Tournament

           Onalaska, 8-2

           Port Arthur Memorial, 8-0

           Kountze, 10-6

Feb. 27 - at Lumberton, 12-2

Mar. 1-3 - Rogers Tournament

           Gateway, 3-7

           Bellville, 7-4

           Taylor, 2-5

           Madisonville, 1-7

Mar. 6 - at East Chambers, 13-0

Mar. 8-10 - Silsbee Tournament

           Tarkington, 11-1

           Hardin-Jefferson, 1-13

           Buna, 11-1

           Lumberton, 8-0

Mar. 14 - at Kilgore, 6-8

Mar. 15 - at Whitehouse, 5-6

Mar. 16 - Hardin-Jefferson, 0-13

Mar. 20 - Bridge City, 1-8*

Mar. 23 - at Bridge City, 8-12*

Mar. 27 - at Orangefield, 2-8*

Mar. 29 - Orangefield, 7-12*

Apr. 3 - at Hamshire-Fannett, 7-2*

Apr. 6 - Hamshire-Fannett, 8-0*

Apr. 13 - Little Cypress-Mauriceville, 6-4*

Apr. 17 - at Little Cypress-Mauriceville, 3-13*

Apr. 20 - West Orange-Stark, 3-2*

Apr. 24 - at West Orange-Stark, 13-8*

May 3 - Jasper, 3-4**

May 4 - Jasper, 1-8**

 

WEST ORANGE-STARK MUSTANGS (10-18, 1-9)

Feb. 19 - Jasper, 2-14

Feb. 22-24 - Jasper Tournament

          Buna, 2-6

          Kirbyville, 7-5

          Vidor, 2-9

          Beaumont West Brook, 1-13

Feb. 27 - at Nederland, 1-9

Mar. 1-3 - Evadale Tournament

          Evadale, 0-10

          Kirbyville, 4-5

          Beaumont Central, 4-3

          Dallardsville Big Sandy, 5-6

Mar. 6 - Liberty, 10-6

Mar. 8-10 - Beaumont West Brook Tournament

          Houston Northside, 5-3

          Liberty, 11-3

          Beaumont Central, 11-6

          Beaumont Ozen, 11-1

Mar. 14 - Cleveland, 7-0

Mar. 14 - Cleveland, 15-0

Mar. 20 - at Little Cypress-Mauriceville, 2-9*

Mar. 23 - Little Cypress-Mauriceville, 1-17*

Mar. 27 - Hamshire-Fannett, 7-0*

Mar. 29 - at Hamshire-Fannett, 2-3*

Apr. 3 - Bridge City, 0-6*

Apr. 6 - at Bridge City, 0-6*

Apr. 7 - at Jasper, 0-18

Apr. 13 - at Orangefield, 1-5*

Apr. 17 - Orangefield, 1-20*

Apr. 20 - at Silsbee, 2-3*

Apr. 24 - Silsbee, 8-13*

Share this post


Link to post
Share on other sites

logo.png

2018 HIGH SCHOOL BASEBALL SCHEDULES

 

23-4A

CLEVELAND INDIANS (4-17, 1-7)

Feb. 19 - New Waverly, 11-10

Feb. 24 - Woodville, 4-3

Feb. 24 - Woodville, 10-15

Feb. 27 - Hardin, 4-19

Mar. 1 - Coldspring-Oakhurst, 4-15

Mar. 6 - Little Cypress-Mauriceville, 6-9

Mar. 8 - Beckville, 3-12

Mar. 8 - Longview Spring Hill, 1-12

Mar. 9 - Huntington, 1-9

Mar. 13 - Shepherd, 17-2

Mar. 14 - West Orange-Stark, 0-7

Mar. 14 - West Orange-Stark, 0-15

Mar. 23 - LIberty, 4-11*

Mar. 26 - Huffman Hargrave 1-23*

Apr. 3 - Tarkington, 6-7*

Apr. 6 - Hardin-Jefferson, 8-7*

Apr. 12 - Liberty, 1-8*

Apr. 17 - Huffman Hargrave, 0-7*

Apr. 20 - Diboll, 2-12

Apr. 24 - Tarkington, 1-11*

Apr. 27 - at Hardin-Jefferson, 0-12*

 

HARDIN-JEFFERSON HAWKS (14-9, 6-2)

Feb. 19 - at Goose Creek Memorial, 3-7

Feb. 27 - at Bridge City, 0-4

Mar. 1-3 - Kilgore Tournament

          Kilgore, 1-2

          Nacogdoches Central Heights, 1-6

          Harmony, 8-7

          New Diana, 2-4

Mar. 8-10 - Silsbee Tournament

          Lumberton, 10-0

          Silsbee, 13-1

          Orangefield, 13-5

Mar. 13 - at Lufkin Hudson, 6-5

Mar. 16 - at Hamshire-Fannett, 6-3

Mar. 17 - at Silsbee, 13-0

Mar. 20 - at Shepherd, 7:00 pm

Mar. 23 - at Tarkington, 6-2*

Apr. 2 - Liberty, 13-3*

Apr. 3 - Huffman Hargrave, 10-7*

Apr. 6 - at Cleveland, 7-8*

Apr. 13 - Tarkington, 3-2*

Apr. 20 - at Liberty, 1-0*

Apr. 24 - at Huffman Hargrave, 1-3*

Apr. 27 - Cleveland, 6-3*

May 5 - Houston Washington, 12-0**

May 10 - Bridge City, 2-3**

May 11 - Bridge City, 0-5**

 

HUFFMAN HARGRAVE FALCONS (21-11, 7-1)

Feb. 23 - Houston Austin, 13-1

Feb. 24 - Clear Lake, 2-3

Feb. 24 - Conroe, 0-10

Mar. 1 - Conroe Caney Creek, 1-0

Mar. 1 - Conroe Caney Creek, 6-1

Mar. 2 - Dayton, 1-1

Mar. 2 - Dayton, 7-2

Mar. 8 - Kingwood Park, 1-6

Mar. 9 - Klein Forest, 2-1

Mar. 10 - Houston Chavez, 2-4

Mar. 13 - at Sweeny, 8-7

Mar. 14 - Danbury, 8-3

Mar. 15 - Houston Kinkaid, 3-6

Mar. 20 - at Jasper, 4-5

Mar. 23 - Jasper, 11-0

Mar. 26 - Cleveland, 23-1*

Apr. 2 - Tarkington, 11-1*

Apr. 3 - Hardin-Jefferson, 7-10*

Apr. 6 - Liberty, 4-0*

Apr. 13 - Spring MtB Homeschool, 10-0

Apr. 17 - Cleveland, 7-0*

Apr. 20 - at Tarkington, 4-0*

Apr. 24 - at Hardin-Jefferson, 3-1*

Apr. 27 - Liberty, 6-3*

May 5 - Houston Yates, 18-0**

May 11 - Little Cypress-Mauriceville, 4-2**

May 12 - Little Cypress-Mauriceville, 3-4**

May 12 - Little Cypress-Mauriceville, 7-1**

May 16 - Lufkin Hudson, 7-1**

May 18 - Lufkin Hudson, 3-9**

May 18 - Lufkin Hudson, 11-0**

May 24 - Salado, 2-8**

May 25 - Salado, 7-1**

May 25 - Salado, 2-5**

 

LIBERTY PANTHERS (10-14, 2-5)

Feb. 19 - East Chambers, 7-8

Feb. 22 - Hemphill, 0-10

Feb. 22 - Little Cypress-Mauriceville, 4-14

Feb. 23 - Warren, 5-8

Feb. 27 - Diboll, 9-4

Mar. 1 - Beaumont Kelly Catholic, 0-10

Mar. 2 - Warren, 12-4

Mar. 3 - East Chambers, 20-2

Mar. 6 - West Orange-Stark, 6-10

Mar. 8-10 - West Brook Tournament

            West Orange-Stark, 3-11

Mar. 12 - Hamshire-Fannett, 11-9

Mar. 15 - at Orangefield, 11-12

Mar. 16 - Shepherd, 11-4

Mar. 26 - at Tarkington, 4-3*

Apr. 2 - Hardin-Jefferson, 3-13*

Apr. 6 - Huffman Hargrave, 0-4*

Apr. 12 - Cleveland, 8-1*

Apr. 17 - Tarkington, 1-5*

Apr. 20 - at Hardin-Jefferson, 0-1*

Apr. 27 - at Huffman Hargrave, 3-6*

May 5 - Houston North Forest, 13-0**

May 11- Lufkin Hudson, 14-4**

May 12 - Lufkin Hudson, 2-4**

May 12 - Lufkin Hudson, 1-10**

 

TARKINGTON LONGHORNS (6-13, 3-5)

Feb. 20 - Huntington, 7:00 pm

Feb. 22-24 - Trinity Tournament

         Orangefield, 4-3

Feb. 27 - Orangefield, 7:00 pm

Mar. 1-3 - Cleveland Rotary Tournament

        The Woodlands Christian, 5-6

        Coldspring-Oakhurst, 4-6

Mar. 6 - Hardin, 1-6

Mar. 8-10 - Silsbee Tournament

          Silsbee, 1-11

          Evadale, 0-7

          Lumberton, 10-6

Mar. 15 - Diboll, 0-4

Mar. 20 - at Diboll, 9-10

Mar 23 - Hardin-Jefferson, 2-6*

Mar. 27 - at Liberty, 3-4*

Apr. 2 - at Huffman Hargrave, 1-11*

Apr. 3 - Cleveland, 7-6*

Apr. 13 - at Hardin-Jefferson, 2-3*

Apr. 17 - Liberty, 5-1*

Apr. 20 - Huffman Hargrave, 0-4*

Apr. 24 - at Cleveland, 1-11*

May 4 - Houston Wheatley, 13-0**

May 11 - Jasper, 1-5**

May 12 - Jasper, 1-2**

Share this post


Link to post
Share on other sites

logo.png

2018 HIGH SCHOOL BASEBALL SCHEDULES

 

21-3A

ANDERSON-SHIRO OWLS (16-9, 12-0)

Feb. 19 - Lexingston, 6:00 pm

Feb. 22-24 - Rockdale Tournament

         Jewett Leon, 4-0

         Jewett Leon, 10-11

         Bison, 3-5

Mar. 1-3 - Anderson-Shiro Tournament

          Orangefield, 1-7

          Jewett Leon, 11-4

          Rockdale, 0-8

Mar. 6 - Hempstead, 7-1*

Mar. 9 - at Lexington, 5-8

Mar. 10 - Lexington, 12:00 pm

Mar. 16 - Onalaska, 8-2*

Mar. 20 - Coldspring-Oakhurst, 15-2*

Mar. 23 - Trinity, 21-6*

Mar. 27 - at New Waverly, 5-2*

Mar. 29 - Crockett, 11-0*

Apr. 3 - at Hempstead, 6-2*

Apr. 6 - at Fairfield, 4-3

Apr. 10 - at Onalaska, 15-3**

Apr. 13 - Coldspring-Oakhurst, 6-0*

Apr. 17 - at Trinity, 12-5*

Apr. 20 - New Waverly, 10-0*

Apr. 24 - at Crockett, 16-5*

Apr. 27 - Troy, 0-5

Apr. 27 - Troy, 3-6

May 4 - Pollok Central, 1-11**

May 5 - Pollok Central, 2-4**

 

COLDSPRING-OAKHURST TROJANS (13-10, 8-4)

Feb. 19 - Buffalo, 3-6

Feb. 22-24 - Bellaire Tournament

Feb. 27 - at Shepherd, 8-2

Mar. 1-3 - Cleveland Tournament

          Cleveland, 15-4

          Shepherd, 13-3

          Tarkington, 6-4

Mar. 6 - at Crockett, 20-1*

Mar. 13 - Trinity, 10-0*

Mar. 16 - at New Waverly, 1-5*

Mar. 20 - Anderson-Shiro, 2-15*

Mar. 23 - at Hempstead, 13-0*

Mar. 27 - at Groveton, 13-2

Mar. 29 - Onalaska, 12-3*

Apr. 3 - Crockett, 14-4*

Apr. 6 - Trinity, 20-2*

Apr. 10 - New Waverly, 11-6*

Apr. 13 - at Anderson-Shiro, 0-6*

Apr. 17 - Hempstead, 5-7*

Apr. 24 - at Onalaska, 10-4*

Apr. 27 - Orangefield, 0-6

May 3 - Corrigan-Camden, 5-10**

May 4 - Corrigan-Camden, 2-5**

 

CROCKETT BULLDOGS (1-15, 1-11)

Feb. 19 - Corrigan-Camden, 0-20

Feb. 22-24 - Trinity Tournament

Feb. 27 - Groveton, 7:00 pm

Mar. 1-3 - Frankston Tournament

         Frankston, 3-14

         Tyler Grace Community, 3-17

          Beckville, 1-20

Mar. 6 - Coldspring-Oakhurst, 1-20*

Mar. 9 - Woodville, 7:00 pm

Mar. 13 - at Hempstead, 1-9*

Mar. 16 - Trinity, 7-17*

Mar. 23 - at New Waverly, 3-13*

Mar. 27 - Onalaska, 12-8*

Mar. 29 - Anderson-Shiro, 0-11*

Apr. 3 - Coldspring-Oakhurst, 4-14*

Apr. 6 - Hempstead, 4-10*

Apr. 10 - Trinity, 5-15*

Apr. 17 - New Waverly, 1-12*

Apr. 20 - at Onalaska, 1-12*

Apr. 24 - Anderson-Shiro, 5-16*

 

HEMPSTEAD BOBCATS (7-12, 5-7)

Feb. 20 - Hitchcock, 6:00 pm

Feb. 22-24 - Hitchcock Tournament

          Wharton, 5-7

          Hitchcock, 5-7

          Palacios, 1-5

Feb. 27 - North Zulch, 6:00 pm

Mar. 1-3 - Rice Tournament

          Gonzalez, 12-4

          Rice Consolidated, 6-7

          Wallis Brazos, 3-8

Mar. 6 - at Anderson-Shiro, 1-7*

Mar. 10 - Houston Yates, 11:00 am

Mar. 13 - Crockett, 9-1*

Mar. 20 - at Onalaska, 5-8*

Mar. 23 - Coldspring-Oakhurst, 13-0*

Mar. 27 - Trinity, 13-2*

Mar. 29 - at New Waverly, 1-18*

Apr. 3 - Anderson-Shiro, 2-6*

Apr. 6 - at Crockett, 10-4*

Apr. 10 - at Caldwell, 1-11

Apr. 13 - Onalaska, 3-12*

Apr. 17 - at Coldspring-Oakhurst, 7-5*

Apr. 20 - at Trinity, 2-6*

Apr. 24 - New Waverly, 2-9*

 

NEW WAVERLY BULLDOGS (17-9, 9-3)

Feb. 20 - at Cleveland, 10-11

Feb. 22-24 - Howard Estes Palestine Tournament

          Little Cypress-Mauriceville, 10-12

          Little Cypress-Mauriceville, 2-10

Feb. 27 - at Huntsville, 7:00 pm

Mar. 1-3 - Alto Tournament

          Martin's Mill, 0-10

          Normangee, 5-3

          Corrigan-Camden, 1-6

          Cayuga, 11-4

Mar. 6 - at Shepherd, 18-8

Mar. 9 - at Hardin, 7:00 pm

Mar. 13 - at Onalaska, 2-1*

Mar. 16 - Coldspring-Oakhurst, 5-1*

Mar. 20 - at Trinity, 13-1*

Mar. 23 - Crockett, 13-3*

Mar. 27 - at Anderson-Shiro, 2-5*

Mar. 29 - Hempstead, 18-1*

Apr. 6 - Onalaska, 6-3*

Apr. 10 - at Coldspring-Oakhurst, 6-11*

Apr. 13 - Trinity, 13-1*

Apr. 17 - at Crockett, 12-1*

Apr. 20 - Anderson-Shiro, 0-10*

Apr. 24 - at Hempstead, 9-2*

May 3 - Hemphill, 6-5**

May 5 - Hemphill, 5-4**

May 11 - East Chambers, 3-1**

May 12 - East Chambers, 14-0**

May 17 - Kirbyville, 2-8**

May 18 - Kirbyville, 1-13**

 

ONALASKA WILDCATS (6-14, 5-7)

Feb. 20 - at Hardin, 0-10

Feb. 22-24 - Kountze Tournament

          Silsbee, 2-8

          Hamshire-Fannett, 2-9

Feb. 27 - at Nacogdoches Central Heights, 1-5

Mar. 1-3 - Cleveland Tournament

          Houston Westbury, 5-6

          Boling, 8-5

Mar. 6 - at Trinity, 11-4*

Mar. 9 - at Shepherd, 6:00 pm

Mar. 13 - New Waverly, 1-2*

Mar. 16 - at Anderson-Shiro, 2-8*

Mar. 20 - Hempstead, 8-5*

Mar. 27 - at Crockett, 8-12*

Mar. 29 - at Coldspring-Oakhurst, 3-12*

Apr. 3 - Trinity, 20-1*

Apr. 6 - at New Waverly, 3-8*

Apr. 10 - Anderson-Shiro, 3-15*

Apr. 13 - at Hempstead, 12-3*

Apr. 20 - Crockett, 12-1*

Apr. 24 - Coldspring-Oakhurst, 4-10*

May 4 - Nacogdoches Central Heights, 0-16**

May 5 - Nacogdoches Central Heights, 3-4**

 

TRINITY TIGERS (3-11, 3-9)

Feb. 20 - at Shepherd, 3-7

Feb. 22-24 - Trinity Tournament

Mar. 1-3 - Groveton Tournament

          Garrison, 2-12

Mar. 6 - Onalaska, 4-11*

Mar. 8-10 - Pollok Central/Huntington Tournament

         Huntington, 3-13

Mar. 13 - at Coldspring-Okahurst, 0-10*

Mar. 16 - at Crockett, 17-7*

Mar. 20 - New Waverly, 1-13*

Mar. 23 - at Anderson-Shiro, 6-21*

Mar. 27 - at Hempstead, 2-13*

Apr. 3 - at Onalaska, 1-20*

Apr. 6 - Coldspring-Oakhurst, 2-20*

Apr. 10 - Crockett, 15-5*

Apr. 13 - at New Waverly, 1-13*

Apr. 17 - Anderson-Shiro, 5-12*

Apr. 20 - Hemsptead, 6-2*

Share this post


Link to post
Share on other sites

logo.png

2018 HIGH SCHOOL BASEBALL SCHEDULES

 

22-3A

CORRIGAN-CAMDEN BULLDOGS (15-9, 7-5)

Feb. 19 - Crockett, 20-0

Mar. 1 - Normangee, 8-0

Mar. 1 - Martins Mill, 13-0

Mar. 2 - New Waverly, 6-1

Mar. 2 - Alto, 11-12

Mar. 6 - Pollok Central, 0-5*

Mar. 10 - Woden, 10-7

Mar. 13 - Newton. 3-1*

Mar. 16 - Garrison, 11-1*

Mar. 20 - Hemphill, 2-0*

Mar. 23 - at Woodville, 8-9*

Mar. 27 - Nacogdoches Central Heights, 3-8*

Apr. 3 - Pollok Central, 4-3*

Apr. 6 - Newton, 10-5*

Apr. 10 - Garrison, 3-0*

Apr. 13 - Hemphill, 12-2*

Apr. 17 - Woodville, 7-12*

Apr. 20 - at Nacogdoches Central Heights, 3-7*

Apr. 27 - Cushing, 5-3

May 3 - Coldspring-Oakhurst, 10-5**

May 4 - Coldspring-Oakhurst, 5-2**

May 11 - Kirbyville, 5-11**

May 12 - Kirbyville, 0-5**

 

GARRISON BULLDOGS (5-16, 2-10)

Feb. 19 - Center, 7:00 pm

Feb. 22-24 - Joaquin Tournament

          Chireno

          Cushing

          Joaquin

Feb. 26 - Arp 8-2

Mar. 1-3 - Henderson/Longview Tournament

           Lufkin JV, 2-5

            Trinity, 12-2

            Groveton, 7-3

Mar. 6 - Newton, 0-8*

Mar. 8-10 - Franklin Tournament

          Georgetown East View, 1-11

          Miles, 6-10

          Bay Area Christian, 1-4

Mar. 13 - Pollok Central, 0-10*

Mar. 16 - at Corrigan-Camden, 1-11*

Mar. 23 - at Nacogdoches Central Heights, 2-10*

Mar. 27 - Woodville, 4-11*

Mar. 29 - at Hemphill, 12-16*

Apr. 3 - at Newton, 11-8*

Apr. 6 - at Pollok Central, 6-2*

Apr. 10 - Corrigan-Camden, 0-3*

Apr. 13 - West Rusk, 6:00 pm

Apr. 17 - at Nacogdoches Central Heights, 0-4*

Apr. 20 - at Woodville, 2-12*

Apr. 24 - Hemphill, 9-12*

 

HEMPHILL HORNETS (14-10, 7-5)

Feb. 20 - Brookeland, 10-0

Feb. 22-24 - Hemphill Tournament

          Little Cypress-Mauriceville, 1-5

          Liberty, 10-0

          Warren, 5-6

Feb. 27 - at Woden, 12-2

Mar. 1-3 - Many (LA) Tournament

         Annacoco, 2-1

         Negreet, 5-4

         Many, 0-7

Mar. 6 - at Woodville, 1-0*

Mar. 9 - at Gary, 10-2

Mar. 13 - Nacogdoches Central Heights, 1-12*

Mar. 20 - at Corrigan-Camden, 0-2*

Mar. 23 - Pollok Central, 6-1*

Mar. 27 - Newton, 4-2*

Mar. 29 - Garrison, 16-12*

Apr. 3 - Woodville, 14-7*

Apr. 6 - at Nacogdoches Central Heights, 3-13*

Apr. 13 - Corrigan-Camden, 2-12*

Apr. 17 - Pollok Central, 3-1*

Apr. 20 - at Newton, 6-7*

Apr. 24 - at Garrison, 12-9*

Apr. 27 - at Colmesneil, 4-9

May 3 - New Waverly, 5-6**

May 5 - New Waverly, 4-5**

 

NACOGDOCHES CENTRAL HEIGHTS BLUE DEVILS (27-5, 12-0)

Feb. 22-24 - Sunnyvale Tournament

         Madisonville, 5-1

         Alto, 3-5

         China Spring, 2-1

Feb. 27 - Onalaska, 5-1

Mar. 1-3 - Oil Belt Tournament

          Harmony, 13-1

          Hardin-Jefferson, 6-1

          Kilgore, 3-4

Mar. 8-10 - Jasper Tournament

          Bridge City, 0-0

          Bullard, 12-8

          Jasper, 11-0

Mar. 13 - at Hemphill, 12-1*

Mar. 16 - Woodville, 7-0*

Mar. 20 - at Newton, 13-0*

Mar. 23 - Garrison, 10-2*

Mar. 24 - at Evadale, 6-10

Mar. 27 - at Corrigan-Camden, 8-3*

Mar. 29 - Pollok Central, 3-2*

Apr. 6 - Hemphill, 13-3*

Apr. 7 - Frankston, 7:00 pm

Apr. 10 - at Woodville, 14-0*

Apr. 13 - Newton, 22-0*

Apr. 17 - at Garrison, 4-0*

Apr. 20 - Corrigan-Camden, 7-3*

Apr. 24 - at Pollok Central, 2-1*

Apr. 27 - Troup, 9-5

May 4 - Onalaska, 16-0**

May 5 - Onalaska, 4-3**

May 11 - Hardin, 14-0**

May 12 - Hardin, 10-1**

May 18 - Pollok Central, 8-2**

May 19 - Pollok Central, 8-0**

May 24 - Clifton, 4-0**

May 26 - Clifton, 3-4**

May 26 - Clifton, 1-19**

 

NEWTON EAGLES (6-17, 2-10)

Feb. 22-24 - Hemphill Tournament

          Orangefield, 0-12

          Dallardsville Big Sandy, 4-6

          Colmesneil, 7-2

Feb. 27 - at Kirbyville, 6-9

Mar. 1-3 - Anahuac Tournament

          Kountze, 18-2

          Port Neches-Groves JV, 9-7

          Sabine Pass, 24-9

Mar. 6 - at Garrison, 8-0*

Mar. 10 - at Hardin, 5-15

Mar. 10 - at Hardin, 7-14

Mar. 12 - at Merryville (LA), 2-9

Mar. 13 - at Corrigan-Camden, 1-3*

Mar. 16 - at Pollok Central, 5-6*

Mar. 20 - Nacogdoches Central Heights, 0-13*

Mar. 27 - at Hemphill, 2-4*

Mar. 29 - Woodville, 5-10*

Apr. 3 - Garrison, 8-11*

Apr. 6 - at Corrigan-Camden, 5-10*

Apr. 10 - Pollok Central, 4-10*

Apr. 13 - at Nacogdoches Central Heights, 0-22*

Apr. 20 - Hemphill, 7-6*

Apr. 24 - at Woodville, 7-9*

 

POLLOK CENTRAL BULLDOGS (12-14, 6-6)

Feb. 19 - at Beckville, 5:00 pm

Feb. 24 - Woden, 11:00 am

Feb. 26 - West Rusk, 11-2

Mar. 1-3 - Oil Belt Classic

          Beckville, 2-4

          Dawson, 2-0

          Jacksonville, 4-6

Mar. 6 - Corrigan-Camden, 5-0*

Mar. 8-10 - Central/Huntington Tournament

          Longview Spring Hill, 7-12

Mar. 13 - at Garrison, 10-0*

Mar. 16 - Newton, 6-5*

Mar. 20 - at Woodville, 13-4*

Mar. 23 - Hemphill, 1-6*

Mar. 27 - at Huntington, 6-7

Mar. 29 - at Nacogdoches Central Heights, 2-3*

Apr. 3 - at Corrigan-Camden, 3-4*

Apr. 6 - Garrison, 2-6*

Apr. 10 - at Newton, 10-4*

Apr. 13 - Woodville, 8-5*

Apr. 14 - at Bullard Brook Hill, 7:00 pm

Apr. 17 - at Hemphill, 1-3*

Apr. 20 - Douglass, 7-12

Apr. 24 - Nacogdoches Central Heights, 1-2*

May 4 - Anderson-Shiro, 11-1**

May 5 - Anderson-Shiro, 4-2**

May 11 - Buna, 7-6**

May 12 - Buna, 12-6**

May 19 - Nacogdoches Central Heights, 2-8**

May 19 - Nacogdoches Central Heights, 0-8**

 

WOODVILLE EAGLES (4-12, 6-6)

Feb. 19 - Lufkin Hudson, 6-3

Feb. 22-24 - Trinity Tournament

         Cleveland, 3-4

         Cleveland, 15-10

Mar. 1-3 - Evadale Tournament

          Dallardsville Big Sandy, 2-15

          Evadale, 3-9

          West Sabine, 3-13

          Kirbyville, 3-17

Mar. 6 - Hemphill, 0-1*

Mar 9 - at Crockett, 17-0

Mar. 13 - Orangefield, 1-10

Mar. 16 - at Nacogdoches Central Heights, 0-7*

Mar. 20 - Pollok Central, 4-13*

Mar 23 - Corrigan-Camden, 9-8*

Mar. 27 - at Garrison, 11-4*

Mar. 29 - at Newton, 10-5*

Apr. 3 - at Hemphill, 7-14*

Apr. 10 - Nacogdoches Central Heights, 0-14*

Apr. 13 - at Pollok Central, 5-8*

Apr. 17 - at Corrigan-Camden, 12-7*

Apr. 20 - Garrison, 12-2*

Apr. 24 - Newton, 9-7*

Share this post


Link to post
Share on other sites

logo.png

2018 HIGH SCHOOL BASEBALL SCHEDULES

 

23-3A

ANAHUAC PANTHERS (7-19, 2-11)

Feb. 19 - Deweyville, 9-1

Feb. 23 - Columbus Tournament

          Bridgeland, 2-9

          Lexington, 1-7

Mar. 26 - La Marque, 7:00 pm

Mar. 1-3 - Anahuac Tournament

          West Hardin, 9-3

          Hull-Daisetta, 6-3

          Beaumont Ozen, 12-0

Mar. 6 - Hitchcock, 21-5

Mar. 13 - Hardin, 0-14*

Mar. 16 - at Kirbyville, 0-10*

Mar. 19 - Buna, 2-13*

Mar. 23 - at East Chambers, 0-10*

Mar. 26 - Kountze, 19-18*

Mar. 29 - Port Arthur Bob Hope, 15-0*

Apr. 3 - Warren, 2-5*

Apr. 6 - at Hardin, 4-5*

Apr. 10 - Kirbyville, 0-20*

Apr. 13 - at Buna, 2-7*

Apr. 16 - East Chambers, 1-13*

Apr. 20 - at Kountze, 6-11*

Apr. 24 - Port Arthur Bob Hope, 6:00 pm*

Apr. 27 - at Warren, 6-10*

 

BUNA COUGARS (16-13, 10-4)

Feb. 22 - Jasper Tournament

          West Orange-Stark, 6-2

          Livingston, 3-1

          Vidor, 5-11

Mar. 1-3 - Little Cypress-Mauriceville Tournament

          Little Cypress-Mauriceville JV, 10-0

          Huntington, 5-6

          Little Cypress-Mauricevile, 2-7

          Little Cypress-Mauriceville, 1-2

Mar. 6 - at Bridge City, 0-10

Mar. 8-10 - Silsbee Tournament

          Orangefield, 5-13

          Silsbee, 1-11

          Evadale, 1-5

Mar. 13 - at Port Arthur Bob Hope (Buna), 15-0*

Mar. 16 - Warren, 11-2*

Mar. 20 - at Anahuac, 13-2*

Mar. 23 - Kirbyville, 0-5*

Mar. 27 - at Hardin, 7-6*

Mar. 29 - at East Chambers, 7-3*

Apr. 3 - Kountze, 10-0*

Apr. 6 - Port Arthur Bob Hope, 7-0*

Apr. 10 - at Warren, 8-9*

Apr. 13 - Anahuac, 7-2*

Apr. 16 - at Kirbyville, 2-12*

Apr. 20 - Hardin, 1-2*

Apr. 24 - East Chambers, 12-6*

Apr. 27 - at Kountze, 19-3*

May 3 - Danbury, 8-0**

May 5 - Danbury, 2-1**

May 11 - Pollok Central, 6-7**

May 12 - Pollok Central, 6-12**

 

EAST CHAMBERS BUCCANEERS (14-14, 8-6)

Feb. 19 - Liberty, 8-7

Feb. 23 - Beaumont Legacy Christian, 8-0

Feb. 26 - Hull-Daisetta, 12-0

Mar. 1-3 - Hamshire-Fannett Tournament

          Port Arthur Memorial, 1-2

          Hamshire-Fannett, 2-8

Mar. 6 - Silsbee, 0-13

Mar. 8-10 - East Chambers Tournament

          West Hardin, 16-4

Mar. 13 - at Kountze, 15-7*

Mar. 16 - Port Arthur Bob Hope, 10-0*

Mar. 19 - at Warren, 10-1*

Mar. 23 - Anahuac, 10-0*

Mar. 27 - at Kirbyville, 0-11*

Mar. 29 - Buna, 3-7*

Apr. 3 - at Hardin, 4-10*

Apr. 6 - Kountze, 8-0*

Apr. 10 - at Port Arthur Bob Hope, 21-1*

Apr. 13 - Warren, 3-1*

Apr. 16 - at Anahuac, 13-1*

Apr. 20 - Kirbyville, 1-12*

Apr. 24 - at Buna, 6-12*

Apr. 27 - Hardin, 4-15*

May 3 - East Bernard, 4-3**

May 4 - East Bernard, 3-1**

May 11 - New Waverly, 1-3**

May 12 - New Waverly, 0-14**

 

HARDIN HORNETS (21-6, 11-3)

Feb. 20 - Onalaska, 10-0

Feb. 27 - Cleveland, 19-4

Mar. 1-3 - Anahuac Tournament

          Beaumont Ozen, 14-3

          Hitchcock, 12-4

          Port Neches-Groves JV, 1-11

Mar. 6 - at Tarkington, 6-1

Mar. 9 - New Waverly, 4-0

Mar. 10 - Newton, 15-5

Mar. 10 - Newton, 14-7

Mar. 13 - at Anahuac, 14-0*

Mar. 16 - Kountze, 4-3*

Mar. 20 - Kirbyville, 3-2*

Mar. 23 - Port Arthur Bob Hope, 16-0*

Mar. 26 - Buna, 6-7*

Mar. 29 - at Warren, 7-6*

Apr. 3 - East Chambers, 10-4*

Apr. 6 - Anahuac, 5-4*

Apr. 10 - at Kountze, 25-5*

Apr. 13 - at Kirbyville, 1-11*

Apr. 16 - Port Arthur Bob Hope, 16-0*

Apr. 20 - at Buna, 2-1*

Apr. 24 - Warren, 6-1*

Apr. 27 - at East Chambers, 15-4*

May 3 - Wallis Brazos, 21-18**

May 5 - Wallis Brazos, 6-3**

May 11 - Nacogdoches Central Heights, 0-14**

May 12 - Nacogdoches Central Heights, 1-10**

 

KIRBYVILLE WILDCATS (30-11, 13-1)

Feb. 19 - Evadale, 5-4

Feb. 22-24 - Jasper Tournament

          Porter, 1-7

          West Orange-Stark, 5-7

          Lumberton, 2-1

          Livingston, 9-7

Feb. 27 - Newton, 9-6

Mar. 1-3 - Evadale Tournament

          West Orange-Stark, 4-5

          Dallardsville Big Sandy, 4-3

          West Sabine, 4-9

          Woodville, 17-3

Mar. 6 - at Lufkin Hudson, 8-4

Mar. 8-10 - Jasper Tournament

          Little Cypress-Mauriceville, 3-11

          Nederland, 1-4

          Jasper, 3-4

          Bullard, 1-4

Mar. 13 - at Warren, 3-1*

Mar. 16 - Anahuac, 10-0*

Mar. 20 - at Hardin, 2-3*

Mar. 23 - at Buna, 5-0*

Mar. 26 - East Chambers, 11-0*

Mar. 29 - at Kountze, 18-6*

Apr. 3 - Port Arthur Bob Hope, 17-0*

Apr. 6 - Warren, 8-6*

Apr. 10 - at Anahuac, 20-0*

Apr. 13 - Hardin, 11-1*

Apr. 17 - Buna, 12-2*

Apr. 20 - at East Chambers, 12-1*

Apr. 24 - Kountze, 9-1*

Apr. 27 - Port Arthur Bob Hope, 7-0*

May 4 - Rice Altair Consolidated, 3-0**

May 5 - Rice Altair Consolidated, 11-0**

May 11 - Corrigan-Camden, 11-5**

May 12 - Corrigan-Camden, 5-0**

May 17 - New Waverly, 8-2**

May 18 - New Waverly, 13-1**

May 24 - West, 8-5**

May 25 - West, 4-0**

June 2 - Clifton, 4-3**

June 3 - Clifton, 0-3**

June 4 - Clifton, 0-2**

 

KOUNTZE LIONS (5-16, 2-12)

Feb. 20 - Alto, 3-6

Feb. 22=24 - Tournamnet

          Spurger, 9-8

          Port Arthur Memorial, 4-11

          Silsbee, 6-10

Mar. 1-3 - Anahuac Tournament

          Newton, 2-18

          Beaumont Ozen, 13-2

          Port Neches-Groves, JV, 16-5

Mar. 9 - Beaumont Legacy Christian, 6:00 pm

Mar. 13 - East Chambers, 7-15*

Mar. 16 - at Hardin, 3-4*

Mar. 19 - Port Arthur Bob Hope, 11-1*

Mar. 23 - Warren, 2-7*

Mar. 26 - at Anahuac, 18-19*

Mar. 29 - Kirbyville, 6-18*

Apr. 3 - at Buna, 0-10*

Apr. 6 - at East Chambers, 0-8*

Apr. 10 - Hardin, 5-25*

Apr. 13 - Port Arthur Bob Hope, 7-0*

Apr. 16 - at Warren, 0-10*

Apr. 20 - Anahuac, 6-11*

Apr. 24 - at Kirbyville, 1-9*

Apr. 27 - Buna, 3-19*

 

PORT ARTHUR BOB HOPE EAGLES (0-13, 0-11)

Mar. 8 - West Hardin, 2-10

Mar. 13 - Buna, 0-15*

Mar. 16 - at East Chambers, 0-10*

Mar. 20 - at Kountze, 1-11*

Mar. 23 - at Hardin, 0-16*

Mar. 26 - at Warren, 1-11*

Mar. 29 - at Anahuac, 0-15*

Apr. 3 - at Kirbyville, 0-17*

Apr. 6 - Buna, 0-7*

Apr. 10 - East Chambers, 1-21*

Apr. 13 - Kountze, 0-7*

Apr. 17 - Hardin, 0-16*

Apr. 27 - Kirbyville, 0-7*

 

WARREN WARRIORS (12-12, 8-6)

Feb. 19 - at West Sabine, 3-10

Feb. 22-24 - Hemphill Tournament

         Hemphill, 6-5

         Liberty, 8-5

         LC-M JV, 10-1

         Little Cypress-Mauriceville, 1-10

Feb. 27 - at Beaumont Kelly Catholic, 0-11

Mar 1-3 - Hamshire-Fannett Tournament

          Hamshire-Fannett, 5-6

          Liberty, 4-12

Mar. 6 - Deweyville, 2-12

Mar. 8-10 - West Hardin Tournament

          Alto, 3-9

          Alto, 7-11

          West Hardin, 11-2

Mar. 13 - Kirbyville, 1-3*

Mar. 16 - at Buna, 2-11*

Mar. 20 - East Chambers, 1-10*

Mar. 23 - at Kountze, 7-2*

Mar. 27 - Port Arthur Bob Hope, 11-1*

Mar. 29 - Hardin, 7-6*

Apr. 3 - at Anahuac, 5-2*

Apr. 6 - at Kirbyville, 6-8*

Apr. 10 - Buna, 9-8*

Apr. 13 - at East Chambers, 1-3*

Apr. 17 - Kountze, 10-0*

Apr. 20 - Port Arthur Bob Hope, W*

Apr. 24 - at Hardin, 1-6*

Apr. 27 - Anahuac, 10-6*

Share this post


Link to post
Share on other sites

logo.png

2018 HIGH SCHOOL BASEBALL SCHEDULES

 

24-2A

BROADDUS BULLDOGS (4-9, 4-9)

Feb. 27 - Burkeville, 6-14*

Mar. 1 - Brookeland, 6-14*

Mar. 6 - Chester, 4-6*

Mar. 9 - Chireno, 0-15*

Mar. 13 - at Brookeland, 12-2*

Mar. 16 - Zavalla, 20-13*

Mar. 17 - Colmesneil, 0-15*

Mar. 20 - San Augustine, 3-13*

Mar. 27 - at West Sabine, 0-17*

Mar. 30 - Burkeville, 13-3*

Apr. 3 - at Chester, 12-2*

Apr. 10 - Chireno, 4-14*

Apr. 13 - Colmesneil, 4-15*

 

BROOKELAND WILDCATS (8-6, 8-6)

Feb. 20 - Hemphill, 0-10

Feb. 27 - Zavalla, 11-1*

Mar. 1 - Broaddus, 14-6*

Mar. 6 - Colmesneil, 2-12*

Mar. 9 - San Augustine, 10-3*

Mar. 13 - Broaddus, 12-2*

Mar. 16 - Chester, 13-1*

Mar. 17 - at West Sabine, 1-21*

Mar. 24 - Burkeville, 19-1*

Mar. 27 - Chireno, 9-5*

Mar. 30 - Zavalla, 11-0*

Apr. 3 - Colmesneil, 0-15*

Apr. 6 - San Augustine, 4-5*

Apr. 13 - West Sabine, 2-16*

 

BURKEVILLE MUSTANGS (1-11, 1-11)

Feb. 27 - Broaddus, 14-6*

Mar. 6 - Zavalla, 0-11*

Mar. 9 - West Sabine, 0-21*

Mar. 13 - at San Augustine, 1-19*

Mar. 17 - Chester, 4-14*

Mar. 20 - at Chireno, 0-13*

Mar. 24 - Brookeland, 1-19*

Mar. 27 - Colmesneil, 0-16*

Mar. 30 - Broaddus, 3-13*

Apr. 3 - Zavalla, 7-15*

Apr. 6 - West Sabine, 0-19*

Apr. 13 - Chester, 3-18*

 

CHESTER YELLOWJACKETS (3-9, 3-9)

Feb. 27 - San Augustine, 2-12

Mar. 6 - at Broaddus, 6-4*

Mar. 13 - at West Sabine, 0-15*

Mar. 16 - at Brookeland, 1-13*

Mar. 17 - Burkeville, 14-4*

Mar. 20 - at Colmesneil, 6:00 pm*

Mar. 23 - Chireno, 9-20*

Mar. 27 - Zavalla, 7-24*

Mar. 30 - at San Augustine, 11-16*

Apr. 3 - Broaddus, 2-12*

Apr. 7 - West Sabine, 0-18*

Apr. 10 - Brookeland, 0-18*

Apr. 13 - at Burkeville, 18-3*

Apr. 17 - Colmesneil, 4:00 pm*

Apr. 20 - at Chireno, 6:00 pm*

Apr. 24 - at Zavalla, 6:00 pm*

 

CHIRENO OWLS (7-7, 6-5)

Feb. 19 - Timpson, 10-0

Feb. 22-24 - Joaquin Tournament

Feb. 27 - Colmesneil, 0-7*

Mar. 9 - Broaddus, 15-0*

Mar. 13 - at Zavalla, 17-1*

Mar. 16 - West Sabine, 0-11*

Mar. 17 - at San Augustine, 7-10*

Mar. 20 - Burkeville, 13-0*

Mar. 23 - at Chester, 20-9*

Mar. 27 - at Brookeland, 5-9*

Mar. 29 - at Colmesneil, 5-4*

Apr. 6 - at Broaddus, 14-4*

Apr. 7 - Zavalla, 10:00 am*

Apr. 10 - at West Sabine, 14-4*

Apr. 13 - San Augustine, 10-3*

Apr. 17 - at Burkeville, 4:00 pm*

Apr. 20 - Chester, 4:00 pm*

Apr. 24 - Brookeland, 6:00 pm*

May 3 - Shelbyville, 0-2**

May 4 - Shelbyville, 2-12**

 

COLMESNEIL BULLDOGS (15-7, 11-3)

Feb. 19 - Spurger, 13-0

Feb. 22-24 - Slocum Tournament

        Dallardsville Big Sandy, 2-1

        Newton, 2-7

Feb. 27 - at Chireno, 7-0*

Mar. 2 - Kennard, 11-6

Mar. 6 - Brookeland, 12-2*

Mar. 9 - Zavalla, 12-2*

Mar. 16 - San Augustine, 11-1*

Mar. 17 - at Broaddus, 15-0*

Mar. 20 - Chester, 17-2*

Mar. 23 - at West Sabine, 1-6*

Mar. 27 - at Burkeville, 16-0*

Mar. 29 - Chireno, 4-5*

Apr. 3 - at Brookeland, 15-0*

Apr. 6 - Zavalla, 25-0*

Apr. 10 - San Augustine, 13-3*

Apr. 13 - Broaddus, 15-4*

Apr. 17 - at Chester, 4:00 pm*

Apr. 20 - West Sabine, 5-10*

Apr. 24 - Burkeville, 6:00 pm*

Apr. 27 - Hemphill, 4-9

May 3 - Gary, 2-6**

May 5 - Gary, 7-3**

May 5 - Gary, 1-2**

 

SAN AUGUSTINE WOLVES (7-8, 7-6)

Feb. 20 - Kirbyville JV, 11-13

Feb. 27 - Chester, 12-2*

Mar. 1 - Apple Springs, 5:30 pm

Mar. 6 - West Sabine, 16-0*

Mar. 9 - at Brookeland, 6:00 pm*

Mar. 13 - Burkeville, 19-1*

Mar. 16 - at Colmesneil, 1-11*

Mar. 17 - Chireno, 10-7*

Mar. 20 - at Broaddus, 13-3*

Mar. 23 - Zavalla, 12-2*

Mar. 30 - Chester, 16-11*

Apr. 3 - at West Sabine, 2-16*

Apr. 6 - Brookeland, 5-4*

Apr. 7 - at Burkeville, 12:00 pm*

Apr. 10 - Colmesneil, 3-13*

Apr. 13 - at Chireno, 4-10*

Apr. 17 - Broaddus, 6:00 pm*

Apr. 20 - at Zavalla, 6:00 pm*

May 3 - Woden, 0-16**

 

WEST SABINE TIGERS (19-3, 15-0)

Feb. 19 - Warren, 10-3

Feb. 22-24 - Pinecone Classic

         Center, 1-5

Mar. 1-3 - Evadale Tournament

          Dallardsville Big Sandy, 3-6

          Kirbyville, 9-4

          Deweyville, 14-3

          Woodville, 13-3

Mar. 6 - at San Augustine, 16-0*

Mar. 9 - at Burkeville, 21-0*

Mar. 13 - Chester, 15-0*

Mar. 16 - at Chireno, 11-0*

Mar. 17 - Brookeland, 21-1*

Mar. 20 - at Zavalla, 20-0*

Mar. 23 - Colmesneil, 6-1*

Mar. 27 - Broaddus, 17-0*

Apr. 3 - San Augustine, 16-2*

Apr. 6 - Burkeville, 19-0*

Apr. 9 - Chester, 18-0

Apr. 10 - Chireno, 12-1*

Apr. 13 - at Brookeland, 16-2*

Apr. 17 - Zavalla, 15-0*

Apr. 20 - at Colmesneil, 10-5*

Apr. 24 - at Broaddus, 6:00 pm*

May 3 - Joaquin, 5-6**

 

ZAVALLA EAGLES (3-10, 3-10)

Feb. 22-24 - Hemphill Tournament

Feb. 27 - at Brookeland, 1-11*

Mar. 6 - Burkeville, 11-0*

Mar. 9 - at Colmesneil, 2-12*

Mar. 13 - Chireno, 1-17*

Mar. 16 - Broaddus, 13-20*

Mar. 20 - West Sabine, 0-20*

Mar. 23 - at San Augustine, 2-12*

Mar. 27 - at Chester, 24-7*

Mar. 29 - Brookeland, 0-11*

Apr. 3 - at Burkeville, 15-7*

Apr. 6 - Colmesneil, 0-25*

Apr. 7 - at Chireno, 0-15*

Apr. 10 - at Broaddus, 6:00 pm*

Apr. 17 - at West Sabine, 0-15*

Apr. 20 - San Augustine 6:00 pm*

Apr. 24 - Chester, 6:00 pm*

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

logo.png

2018 HIGH SCHOOL BASEBALL SCHEDULES

 

25-2A

DALLARDSVILLE BIG SANDY WILDCATS (33-3, 14-0)

Feb. 23 - Colmesneil, 1-2

Feb. 24 - Orangefield, 2-2

Feb. 24 - Newton, 6-4

Feb. 27 - at Hemphill, TBA

Mar. 1-3 - Evadale Tournament

          Woodville, 15-2

          West Sabine, 6-3

          Kirbyville, 3-4

          West Orange-Stark, 6-5

Mar. 8-10 - Blanco Tournament

          St. Anthony, 16-1

          Marion, 7-5

          Blanco, 4-1

          San Antonio Wolves, 1-4

          Center Park JV, 8-7

Mar. 13 - Sabine Pass, 16-0*

Mar. 16 - Evadale, 2-1*

Mar. 20 - at Hull-Daisetta, 19-0*

Mar. 23 - Deweyville, 11-1*

Mar. 24 -Beckville (Lufkin Hudson), 2-0

Mar. 26 - at High Island, 19-0*

Mar. 29 - West Hardin, 23-0*

Apr. 3 - at Spurger, 13-2*

Apr. 6 - at Sabine Pass, 16-0*

Apr. 9 - at Evadale, 10-4*

Apr. 13 - Hull-Daisetta, 16-0*

Apr. 14 - Shepherd, 1:00 pm

Apr. 17 - at Deweyville, 12-3*

Apr. 20 - High Island, 18-0*

Apr. 21 - at Bridge City, 0-4

Apr. 24 - at West Hardin, 14-2*

Apr. 27 - Spurger, 11-1*

May 4 - Mumford, 11-1**

May 5 - Mumford, 17-4**

May 10 - Weimar, 1-0**

May 11 - Weimar, 4-0**

May 17 - Burton, 8-1**

May 18 - Burton, 8-1**

May 24 - Mason, 4-3**

May 6 - New Deal, 3-2***

May 7 - Muenster, 13-3***

 

DEWEYVILLE PIRATES (11-9, 8-4)

Feb. 19 - Anahuac, 1-9

Feb. 24 - Little Cypress-Mauriceville, 0-15

Mar. 3 - West Sabine, 3-14

Mar. 6 - Warren, 2-12

Mar. 13 - Spurger, 15-5*

Mar. 16 - at High Island, 24-2*

Mar. 20 - West Hardin, 12-2*

Mar. 23 - at Dallardsville Big Sandy, 1-11*

Mar. 26 - Sabine Pass, 7-6*

Mar. 29 - at Evadale, 0-11*

Apr. 3 - Hull-Daisetta, 8-2*

Apr. 6 - Spurger, 13-2*

Apr. 13 - at West Hardin, 10-3*

Apr. 17 - Dallardsville Big Sandy, 3-12*

Apr. 20 - at Sabine Pass, 16-5*

Apr. 24 - Evadale, 0-13*

May 4 - Iola, 2-3**

May 5 - Iola, 9-3**

May 5 - Iola, 7-13**

 

EVADALE REBELS (26-5, 12-2)

Feb. 19 - Kirbyville, 4-5

Mar. 1 - West Orange-Stark, 10-0

Mar. 2 - Woodville, 9-3

Mar. 2 - Beaumont Central, 15-0

Mar. 2 - Merryville (LA), 12-1

Mar. 8-10 - Silsbee Tournament

          Orangefield, 3-9

          Buna, 5-1

          Port Arthur Memorial, 13-2

          Tarkington, 6-0

Mar. 13 - West Hardin, 9-1*

Mar. 16 - at Dallardsville Big Sandy, 1-2*

Mar. 20 - Sabine Pass, 14-0*

Mar. 23 - Spurger, 22-6*

Mar. 24 - Nacogdoches Central Heights, 10-6

Mar. 26 - at Hull-Daisetta, 30-0*

Mar. 29 - at Deweyville, 11-0*

Apr. 3 - at High Island, 19-0*

Apr. 6 - at West Hardin, 18-2*

Apr. 9 - Dallardsville Big Sandy, 4-10*

Apr. 13 - at Sabine Pass, 15-0*

Apr. 17 - at Spurger, 26-0*

Apr. 20 - Hull-Daisetta, 15-5*

Apr. 24 - at Deweyville, 13-0*

Apr. 27 - High Island, 27-0*

Apr. 28 - Douglass, 4-3

May 4 - Snook, 14-2**

May 5 - Snook, 10-1**

May 11 - Shiner, 10-2**

May 12 - Shiner, 9-4**

May 18 - Thorndale, 14-6**

May 19 - Thorndale, 15-9**

May 19 - Thorndale, 15-20**

 

HIGH ISLAND CARDINALS (0-13, 0-13)

Mar. 8-10 - East Chambers Tournament

Mar. 13 - at Hull-Daisetta, 2-12*

Mar. 16 - Deweyville, 2-24*

Mar. 20 - at Spurger, 1-14*

Mar. 23 - at West Hardin, 4-16*

Mar. 26 - Dallardsville Big Sandy, 0-15*

Mar. 29 - at Sabine Pass, 7-17*

Apr. 3 - Evadale, 0-19*

Apr. 6 - Hull-Daisetta, 2-20*

Apr. 9 - at Deweyville, 3-10*

Apr. 13 - Spurger, 4:00 pm*

Apr. 17 - West Hardin, 0-18*

Apr. 20 - at Dallardsville Big Sandy, 0-18*

Apr. 24 - Sabine Pass, 9-27*

Apr. 27 - at Evadale, 0-27*

 

HULL-DAISETTA BOBCATS (7-10, 5-7)

Feb. 26 - East Chambers, 0-12

Mar. 1 - Sabine Pass, 8-1

Mar. 2 - Anahuac, 3-6

Mar. 3 - West Hardin, 11-7

Mar. 13 - High Island, 12-2*

Mar. 16 - at West Hardin, 9-12*

Mar. 20 - Dallardsville Big Sandy, 0-19*

Mar. 23 - Hull-Daisetta, 13-10*

Mar. 26 - Evadale, 0-30*

Mar. 29 - Spurger, 5-8*

Apr. 3 - at Deweyville, 2-8*

Apr. 6 - High Island, 2-20*

Apr. 11 - West Hardin, 7-6*

Apr. 13 - Dallardsville Big Sandy, 0-16*

Apr. 17 - Sabine Pass, 14-4*

Apr. 20 - at Evadale, 5-15*

May 5 - Burton, 0-18**

 

SABINE PASS SHARKS (4-16, 2-11)

Feb. 20 - Orange Community Christian, 2-13

Feb. 26 - at Orange Community Christian, 5-14

Mar. 1-3 - Anahuac Tournament

          West Hardin, 16-4

          Newton, 9-24

          Hull-Daisetta, 1-8

Mar. 5 - at Beaumont Legacy Christian, 12-7

Mar. 8-10 - East Chambers Tournament

Mar. 13 - at Dallardsville Big Sandy, 0-16*

Mar. 16 - at Spurger, 2-6*

Mar. 20 - at Evadale, 0-14*

Mar. 23 - Hull-Daisetta, 10-13*

Mar. 26 - at Deweyville, 6-7*

Mar. 29 - High Island, 17-7*

Apr. 3 - at West Hardin, 19-29*

Apr. 6 - Dallardsville Big Sandy, 0-16*

Apr. 9 - Spurger, 3-15*

Apr. 13 - Evadale, 0-15*

Apr. 17 - at Hull-Daisetta, 4-14*

Apr. 20 - Deweyville, 5-16**

Apr. 24 - at High Island, 27-9*

Apr. 27 - West Hardin, 6:00 pm*

 

SPURGER PIRATES (5-10, 5-8)

Feb. 19 - Colmesneil, 0-13

Feb. 23 - Kountze, 8-9

Mar. 13 - at Deweyville, 5-15*

Mar. 16 - Sabine Pass, 16-2*

Mar. 20 - High Island, 14-1*

Mar. 23 - at Evadale, 6-22*

Mar. 26 - West Hardin, 4-15*

Mar. 29 - at Hull-Daisetta, 8-5*

Apr. 3 - Dallardsville Big Sandy, 2-13*

Apr. 6 - Deweyville, 2-13*

Apr. 9 - at Sabine Pass, 15-3*

Apr. 13 - at High Island, 10-3*

Apr. 17 - Evadale, 0-26*

Apr. 20 - at West Hardin, 1-11*

Apr. 24 - Hull-Daisetta, 4:00 pm*

Apr. 27 - at Dallardsville Big Sandy, 1-11*

 

WEST HARDIN OILERS (9-11, 7-6)

Mar. 1-3 - Anahuac Tournament

         Anahuac, 3-9

         Sabine Pass, 4-16

         Hull-Daisetta, 7-11

Mar. 8-10 - West Hardin Tournament

         Port Arthur Bob Hope, 10-2

         Alto, 3-18

         East Chambers, 4-16

         Alto, 3-15

         Warren, 2-11

Mar. 13 - at Evadale, 1-9*

Mar. 16 - Hull-Daisetta, 12-9*

Mar. 20 - at Deweyville, 2-12*

Mar. 23 - High Island, 16-4*

Mar. 26 - at Spurger, 15-4*

Mar. 29 - at Dallardsville Big Sandy, 0-23*

Apr. 3 - Sabine Pass, 29-19*

Apr. 6 - Evadale, 2-18*

Apr. 9 - at Hull-Daisetta, 6-7*

Apr. 13 - Deweyville, 10-3*

Apr. 17 - at High Island, 18-0*

Apr. 20 - Spurger, 11-1*

Apr. 24 - Dallardsville Big Sandy, 2-14*

Apr. 27 - at Sabine Pass*

Share this post


Link to post
Share on other sites

logo.png

2018 HIGH SCHOOL BASEBALL SCHEDULES

 

TAPPS I-3

BEAUMONT KELLY CATHOLIC BULLDOGS (22-5, 11-1)

Feb. 19 - at Bridge City, 0-2

Feb. 22-24 - The Woodlands John Cooper Tournament

          Fort Worth Southwest Christian, 6-4

          Arlington Oakridge, 10-0

          Cypress Christian, 3-2

Feb. 27 - Warren, 11-0

Mar. 1-3 - Hamshire-Fannett Tournament

         Liberty, 10-0

         Port Arthur Memorial, 7-6

         Hamshire-Fannett, 15-0

Mar. 6 - at Jasper, 4-1

Mar. 16 - at Bellaire Episcopal, 3-5

Mar. 16 - at Bellaire Episcopal, 1-8

Mar. 24 - Tomball Concordia Lutheran, 7-4*

Mar. 27 - Tomball Concordia Lutheran, 7-1*

Apr. 3 - Houston St. Thomas, 7-3*

Apr. 5 - at Houston St. Thomas, 2-7*

Apr. 7 - at Houston St. Pius X, 11-5*

Apr. 10 - Houston St. Pius X, 3-0*

Apr. 12 - at Katy St. John XXIII, 8-0*

Apr. 14 - Katy St. John XXIII, 2-1*

Apr. 19 - Tomball Concordia Lutheran, 2-1*

Apr. 21 - Houston St. Thomas, 8-7*

Apr. 24 - at Houston St. Pius X, 5-0*

Apr. 26 - at Katy St. John XXIII, 4-3*

May 10 - Dallas Bishop Lynch, 4-1**

May 15 - Tomball Concordia Lutheran, 6-2**

May 16 - Argyle Liberty Christian, 4-6***

Share this post


Link to post
Share on other sites

logo.png

2017 HIGH SCHOOL BASEBALL SCHEDULES

 

TAPPS IV-5

BEAUMONT LEGACY CHRISTIAN WARRIORS (0-12, 0-8)

Feb. 19 - at Beaumont Central, 5-15

Feb. 23 - at East Chambers, 0-8

Feb. 27 - at Baytown Christian, 4:00 pm

Mar. 1-3 - Little Cypress-Mauriceville Tournament

          Huntington, 1-11

Mar. 5 - Sabine Pass, 7-12

Mar. 8-10 - East Chambers Tournament

Mar. 20 - Tomball Rosehill Christian, 3-23*

Mar. 23 - at Pasadena First Baptist, 1-14*

Mar. 27 - Spring Frassati Catholic, 5-7*

Apr. 3 - at Tomball Rosehill Christian, 1-19*

Apr. 6 - Pasadena First Baptist, 0-15*

Apr. 9 - Baytown Christian, 4:00 pm

Apr. 13 - at Spring Frassati Catholic, 0-16*

Apr. 17 - Tomball Rosehill Christian, 0-16*

Apr. 20 - Pasadena First Baptist, 4:30 pm*

Apr. 24 - at Spring Frassati Catholic, 3-13*

Share this post


Link to post
Share on other sites

logo.png

2017 HIGH SCHOOL BASEBALL SCHEDULES

 

TAPPS V-4

ORANGE COMMUNITY CHRISTIAN LIONS (2-1, 0-1)

Feb. 20 - at Sabine Pass, 13-2

Feb. 26 - Sabine Pass, 14-5

Mar. 6 - at Magnolia Legacy Prep, 4:00 pm*

Mar. 9 - Conroe Covenant Christian, 4:00 pm*

Mar. 20 - Huntsville Alpha Omega, 4:00 pm*

Mar. 23 - at Lake Jackson Brazosport Christian, 0-22*

Mar. 27 - Alvin Living Stones, 4:00 pm

Mar. 30 - Kingwood Northeast Christian, 4:00 pm

Apr. 3 - at Spring Providence Classical, 6:00 pm

Apr. 6 - Magnolia Legacy Prep, 4:00 pm*

Apr. 10 - at Conroe Covenant Christian, 4:00 pm*

Apr. 13 - at Huntsville Alpha Omega, 4:00 pm*

Apr. 17 - Lake Jackson Brazosport Christian, 4:00 pm*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0