Txfootballfan

Members
  • Content count

    16
  • Joined

  • Last visited

  1. SETXsports Pick 'em - Bi-District

    1.    Channelview/Atascocita 2.    Pasadena Dobie/Galena Park North Shore 3.    Kingwood/Beaumont West Brook 4.    Fort Bend Hightower/New Caney 5.    Kingwood Park/Angleton 6.    Porter/Alvin Shadow Creek 7.    Richmond Foster/Port Arthur Memorial 8.    Lamar Consolidated/Marshall 9.    Nacogdoches/Huntsville 10.  Whitehouse/A&M Consolidated 11.   Fort Bend Willowridge/Nederland 12.   Houston Northside/Port Neches-Groves 13.   Montgomery/Lindale 14.   Navasota/Little Cypress-Mauriceville 15.   Splendora/Houston North Forest 16.   Liberty/Center 17.   Jasper/Hamshire-Fannett 18.   Silsbee/Shepherd 19.   Newton/Omaha Pewitt 20.   Joaquin/West Sabine 21.   San Augustine/Timpson 22.   Mart/West Hardin 23.   Grapeland/Hubbard 24.   Milford/High Island 25.   Garrison/Groveton
  2. SETXsports Pick 'ems - Week 10

    1.   Port Neches-Groves/Barbers Hill 2.   Deer Park/Beaumont West Brook 3.   Galena Park North Shore/Beaumont United 4.   Franklin/Diboll 5.   Groveton/Shelbyville 6.   Goose Creek Memorial/New Caney 7.   Houston Wisdom/Port Arthur Memorial 8.   Crosby/Nederland 9.   Vidor/Baytown Lee 10. Santa Fe/Dayton 11. Livingston/Bridge City 12. Little Cypress-Mauriceville/Huffman Hargrave 13. Lumberton/Splendora 14. Center/Huntington 15. Tarkington/Jasper 16. Hamshire-Fannett/Silsbee 17. Liberty/West Orange-Stark 18. East Chambers/Anahuac 19. Hardin/Buna 20. Warren/Orangefield 21. Woodville/Kirbyville 22. Newton/Corrigan-Camden 23. San Augustine/Deweyville 24. West Sabine/Hull-Daisetta 25. Evadale/Colmesneil
  3. SETXsports Pick 'ems - Week 9

    1.   Beaumont West Brook/Galena Park North Shore 2.   Buna/East Chambers 3.   San Augustine/West Sabine 4.   Beaumont United/La Porte 5.   Galena Park/Goose Creek Memorial 6.   Barbers Hill/Crosby 7.   Nederland/Vidor 8.   Santa Fe/Port Neches-Groves 9.   Huffman Hargrave/Splendora 10. Little Cypress-Mauriceville/Livingston 11. Lumberton/Bridge City 12. Silsbee/Liberty 13. West Orange-Stark/Hardin-Jefferson 14. Anahuac/Hardin 15. KIrbyville/Warren 16. Orangefield/Woodville 17. Corrigan-Camden/Anderson-Shiro 18. Hemphill/Kountze 19. New Waverly/Newton 20. Deweyville/Groveton 21. Shelbyville/Hull-Daisetta 22. Burkeville/Evadale 23. Lovelady/West Hardin 24. Bryan Brazos Christian/Beaumont Legacy Christian 25. Houston The Village/Beaumont Kelly Catholic
  4. SETXsports Pick 'ems - Week 8

    1.    La Porte/Beaumont West Brook 2.   New Caney/Kingwood Park 3.   Porter/Port Arthur Memorial 4.   Baytown Lee/Nederland 5.   Crosby/Santa Fe 6.   Port Neches-Groves/Dayton 7.   Vidor/Barbers Hill 8.   Bridge City/Huffman Hargrave 9.   Livingston/Lumberton 10. Splendora/Little Cypress-Mauriceville 11.  Jasper/Huntington 12.  Hardin-Jefferson/Silsbee 13.  Liberty/Hamshire-Fannett 14.  East Chambers/Kirbyville 15.  Hardin/Orangefield 16.  Warren/Buna 17.  Woodville/Anahuac 18.  Kountze/Corrigan-Camden 19.  Newton/Hemphill 20.  Hull-Daisetta/Deweyville 21.  West Sabine/Shelbyville 22.  Grapeland/Lovelady 23.  West Hardin/Colmesneil 24.  Beaumont Kelly Catholic/Katy St. John XXIII 25.  Beaumont Legacy Christian/Galveston O'Connell
  5. Week 7 Pick'ems

    Baytown Sterling/La Porte Beaumont West Brook/Channelview Sheldon C.E King/Beaumont United Port Arthur Memorial/New Caney Dayton/Nederland PNG/Crosby Santa Fe/Vidor Huffman Hargrave/Lumberton LCM/Bridge City Splendora/Livingston Center/Tarkington Hamshire-Fannet/Hardin-Jefferson Silsbee/West Orange-Stark Diboll/Coldspring Anahuac/Warren Buna/Woodville Kirbyville/Hardin Orangefield/East Chambers Deweyville/Shelbyville San Augustine/Hull-Daisetta Burkeville/West Hardin Evadale/Sabine Pass Beaumont Legacy Christian/The Woodlands Legacy Prep New Waverly/Corrigan-Camden
  6. Week 6 Pick'ems Schedule

    1. Beaumont United/Beaumont West Brook 2.Houston Austin/Porter 3. Nederland/Barbers Hill 4. Baytown Lee/Santa Fe 5. Dayton/Crosby 6. Vidor/PNG 7. La Porte/Deer Park 8. Kingwood Park/Houston Wisdom (Butler) 9. New Caney/Galena Park 10. Cleveland/Huntsville 11. Brownsboro/Center 12. West Orange-Stark/Jasper 13. Hamshire-Fannet/Shepherd 14. Tarkington/Hardin-Jefferson 15. Silsbee/Longview Spring Hill 16. Coldspring/Trinity 17. Crockett/Diboll 18. Elkhart/Franklin 19. Buna/Anahuac 20. Kirbyville/Orangefield 21. Deweyville/ Beaumont Kelly 22. Centerville/San Augustine 23. West Hardin/Evadale 24. Cisco Rey Jesuit/Legacy Christian 25. Huntington/Liberty
  7. So you are saying that every coach that has Coached in Huntington before you did not "Get It" You are disrespecting a lot of good men.
  8. SETXsports Pick'em Schedule - Week 5

    1.    Crosby/Vidor 2.    East Chambers/Woodville 3.    Evadale/Grapeland 4.   Baytown Sterling/Beaumont United 5.   Beaumont West Brook/C.E. King 6.   Galena Park/Port Arthur Memorial 7.   Barbers Hill/Dayton 8.   Port Neches-eGrovs/Baytown Lee 9.   Santa Fe/Nederland 10.  Orangefield/Buna 11.  Anahuac/Kirbyville 12.  Warren/West Hardin 13.  Bridge City/West Orange-Stark 14.  Hamshire-Fannett/Tarkington 15.  Liberty/Splendora 16.  Little Cypress-Mauriceville/Hardin-Jefferson 17.  Lumberton/Silsbee 18.  Gilmer/Newton 19.  Hemphill/San Augustine 20.  Hull-Daisetta/Kountze 21.  West Sabine/Beaumont Legacy 22.  Chester/High Island 23.  Calvert/Gilmer Union Hill 24.   Beaumont Kelly/Cypress Christian 25.   Baytown Christian/Austin Veritas
  9. SETXsports Pick 'ems - Week 4

    1.    West Orange-Stark/Crosby 2.    Diboll/Liberty 3.    Evadale/Deweyville 4.    Vidor/Little Cypress-Mauriceville 5.    Splendora/Shepherd 6.    Hardin-Jefferson/Huffman Hargrave 7.    Livingston/Jasper 8.    Lumberton/Concordia Lutheran 9.    Huntington/Hamshire-Fannett 10.  Silsbee/Bridge City 11.  Tarkington/Danbury 12.  Beckville/Hemphill 13.  Coldspring-Oakhurst/Mexia 14.  Corrigan-Camden/Joaquin 15.  Beaumont Kelly/Kountze 16.  Burkeville/Mt. Enterprise 17.  Hull-Daisetta/Cushing 18.  KIPP Houston/Colmesneil 19.  Lovelady/Jewett Leon 20.  San Augustine/Tenaha 21.  West Sabine/Timpson 22.  Oakwood/High Island 23.  Chester/Orange Community Christian 24.  Beaumont Legacy Christian/Houston Lutheran North 25.  Victoria Faith/Baytown Christian
  10. Sub Varsity ScoresSub 09/13

    JV  Kirbyville 8   CC 30
  11. SETXsports Pick'ems - Week 3

    1.   Port Arthur Memorial/Beaumont United 2.   Newton/West Orange-Stark 3.   West Sabine/Hemphill 4.   Houston Lamar/Beaumont West Brook 5.   Conroe Caney Creek/Vidor 6.   Dayton/Porter 7.   Kingwood Park/Barbers Hill 8.   Nederland/Silsbee 9.   Livingston/Liberty 10. Cleveland/Diboll 11.  Jasper/Little Cypress-Mauriceville 12.  Anahuac/Bridge City 13.  Orangefield/Shepherd 14.  Hamshire-Fannett/East Chambers 15.  Hardin-Jefferson/Woodville 16.  Tarkington/Beaumont Kelly Catholic 17.   Coldspring-Oakhurst/Buna 18.   Corrigan-Camden/Kirbyville 19.   Port Neches-Groves/Tomball 20.   Lumberton/Houston Furr 21.   Kountze/Deweyville 22.   West Hardin/Warren 23.   Sabine Pass/Hull-Daisetta 24.   Evadale/Galveston O'Connell 25.   Houston KIPP/Hardin
  12. SETXsports Pick'ems - Week 2

    1.   Beaumont United/Nederland 2.   Silsbee/Newton 3.   Beaumont Kelly/Beaumont Legacy 4.   West Hardin/Hull-Daisetta 5.   West Brook/Houston Strake Jesuit 6.   Galena Park/Dayton 7.   Houston Madison/Port Arthur Memorial 8.   Huntsville/Port Neches-Groves 9.   Manvel/Crosby 10. New Caney/Houston Heights 11. Barbers Hill/Montgomery 12. Orange Community Christian/High Island 13. Liberty/Cleveland 14. Bridge City/Jasper 15. Kirbyville/Lumberton 16. Orangefield/Livingston 17. Diboll/Huntington 18. East Chambers/Hardin-Jefferson 19. Kountze/Hamshire-Fannett 20. Edna/Anahuac 21. Buna/Hemphill 22. New Waverly/Hardin 23. Woodville/Madisonville 24. Warren/Evadale 25. Beckville/West Sabine  Like this    
  13. SETXsports Pick 'em - Week 1

    1.   Beaumont West Brook/Bellaire 2.   Silsbee/Port Neches-Groves 3.   Joaquin/Deweyville 4.   Hamshire-Fannett/Hughes Springs 5.   Galena Park North Shore/Katy 6.   Houston St. Pius X/Beaumont United 7.   Deer Park/Port Arthur Memorial 8.   Crosby/New Caney 9.   Friendswood/Dayton 10. Magnolia/Barbers Hill 11. Montgomery/Vidor 12. Cleveland/Buna 13.  Nederland/West Orange-Stark 14.  Bridge City/Diboll 15.  Coldspring-Oakhurst/Hardin-Jefferson 16.  Huntington/Warren 17.  Little Cypress-Mauriceville/Woodville 18.  Tarkington/Anahuac 19.  Houston KIPP GC/Orangefield 20.  East Chambers/Kountze 21.  Kirbyville/Newton 22.  Beaumont Legacy Christian/Hardin 23.  Evadale at Houston Northland Christian 24.  Pasadena/Sabine Pass 25.  Houston Mt. Carmel/High Island
  14. 2018 SETX Scrimmage Schedule

    Does anyone know when and where Trinity scrimmages?
  15. Friday in Corrigan and Saturday in Kirbyville